Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

girl_97

Ciąża 18 lat

Polecane posty

Witam, Mam 18 lat, no i stało się, zaszłam w ciążę. Boję się, że nie dam rady. Obecnie jeszcze nie mieszkam z chłopakiem, on pracuje, ale boję się, że nam się nie uda. Boję się porodu, braku środków do życia i reakcji bliskich. Do tej pory wiedzą mój chłopak, kilka koleżanek i dawna nauczycielka, z którą mam dobry kontakt. Co robić..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
usun jak najszybciej, jeszcze zdazysz miec dzieciaka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
womenonweb org womenhelp org

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie chcę usuwać, bo to jednak człowiek. Na początku o niczym innym nie myślałam, ale po dwóch tyg dotarło to mnie, że nie stać mnie psychicznie na usunięcie. Oboje postanowiliśmy wychować to dziecko, zwłaszcza, że mój chłopak ma nastawienie, że dziecko nie powinno wychowywać się u jednego rodzica, co moim zdaniem dobrze o nim świadczy. Tylko, że strasznie się wszystkiego boję. Nie usunę na pewno, nie chcę żałować decyzji, ale strach mnie zżera, w dodatku chłopak tyle pracuje, że rzadko możemy rozmawiać, a przez telefon jakoś się nie skupia....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tez zostalam matka w podobnym wieku i tez bylo cienko z kasa, dlatego jesli moge ci cos doradzic to nie czekaj z zakupami. Nie czekaj w ogole z niczym jeslu chodzi o wydatki. Kozystaj z kazdej promocji i wyprzedazy, obczaj gdzie w okolicy sa dobre lumpeksy z dzieciecymi rzeczami, przejrzyj OLX, graty z chaty, kup w necie uzywane pieluchy wielorazowe i poczytaj jak sie ich uzywa (duzo mozna kupic na forum chusty.info) bo to mega oszczednosc, nastaw sie na karmienie piersia (poczytaj o rozkrecaniu i utrzymywaniu laktacji), poczytaj o dobrych prostych tanich kosmetykach typu maka ziemniaczana, olejek z migdalow, twoje wlasne mleko (super antyseptyk na odparzenia i inne podraznienia), babydreamy sensitiv (nie daj sobie wcisnac emolientow, bo ta luszczaca skora dziecka po porodzie to nie zadna egzema), meble dla dziecka mozesz sama zrobic np wez od kogos z gratow z chaty lozeczko za darmo i komode, kup w markecie budowlanym, emulsje do drewna, jakies fajne tanie galki i masz juz meble (wiecej dziecku nie trzeba) tylko niech sie ta farba po maliwaniu wywietrzy przez pare tyg. a najlepiej miesiecy, na komode uzywany miekki przewijak i nowy lub uzywany pokrowiec, nowy lub uzywany materac do lozeczka, poscieli nie kupuj tylko koc, przescieradlo, tetre pod glowe i na pozniej ochraniacz na szczeble, odwiedz Pepco, nie kupuj zbednych glupot (ciuchy na poczatek tylko wygodne: body i pajace), zabawki mozesz olac, bo minie pare miesiecy zanim dziecko zacznie sie czymkolwiej interesowac, a w miedzyczasie dostaniecie pelno w prezencie, do porodu mozesz sie przygotowac z balonem epino (poszukaj w necie uzywanego), w ten sposob unikniesz naciecia (tylko powiedz poloznej, zeby cie rutynowo nie ciachnela), na mdlosci odkup od kogos opaski sea-band (jak sie je dobrze zalozy to dzialaja), poszukaj jakiegos uzywanego laktatora ekektrycznego lepszej firmy, poczytaj jak robic i mrozic domowe posilki dla niemowlat i jak rozszerzac pozniej diete, poczytaj o otulaniu swaddlingu (wystarczy do tego pielucha 120 cm), o szumach white noise (sa na yt i w appach na tel), o wodzie koperkowej, camilii, wodzie morskiej, aspiratorach itp. Jak masz jeszcze jakies pytania to pisz i pamietaj, ze nalezy ci sie potrojne becikowe (podstawa + gminne + dla najubozszych). Powodzenia, dasz sobie rade, tylko sie zacznij przygotowywac, czytac, zamiast tracicz czas na kafe, bo tu tylko beda cie zaczepiac i wciagac w idiotyczne dyskusje, a czas ucieka. Jak chcesz oszczedzic i przygotowac sie dobrze i z glowa to nie trac czasu, zebys potem w ostatniej chwili nie przylatywala na forum z pytaniami co na kolke, co na zeby, dlaczego placze, jak uspokoic itd. Najlepiej juz wszystko ogarnac przed porodem i byc spokojnym, swiadomym tego co sie dzieje z dzieckiem i pewnym tego co sie z nim robi. Wszystko masz w necie, nie trzeba podrecznikow (szczegolnie polecam ci serwis dzieci sa wazne).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Pamietaj tez ze zaraz zaczynaja sie te mega letnie wyprzedaze w sieciowkach i marketach (np tesco). Poluj na wielopaki. Nie bierz nic z zapieciami z tylu. Unikaj body bez nap na ramionach bo rozciagaja sie w nich dekolty. Kup pare body kopertowych na poczatek, bo latwiej zalozyc jak sie nie ma jeszcze wprawy. Pajace bez stop na dluzej starczaja. Skarpety wybieraj z zakladka nad kostka, bo inne uciskaja. Zamiast niedrapek tez mozesz zakladac skarpety na dlonie. Jak bedziesz kupowala spodnie, to unikaj takuch z guma w pasie tylko bierz z pasem bezuciskowym. Przy wielorazowkach bielizna busi byc czesto rozmiar wieksza, bo w pupie jest troche wiecej cm. W ogole najlepiej nie kupowac duzo tych pierwszych rozmiarow. 50 sobie odposc, 56 kup minimum, bardziej skup sie na 62 wzwyz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A i odwiez jeszcze Gumtree, bo tam tez czasem ktos cos oddaje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja też mam 18 lat. znaczy, w tym roku 19 będę miała. I jestem w 8 miesiącu ciąży ;) dacie sobie radę ;) to fajnie być młodą mamą ;) gratuluję i powodzenia ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
skąd jesteś? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
powiem Ci, że czasami instynkt macierzyński jest większy mając 18lat niż 30...zażyjesz swobody i w dupsku się przekreca.Słuszna decyzja, wczoraj czytałam co czuja dziewczyny po usunieciu....wstrząsające

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie wiem co za geniusz pisze tu o usunięciu ludzie . Chyba ktoś sobie nie zdaje sprawy jaka to jest trauma i jakie mogą być po usunięciu komplikacje . Gratuluje i powodzenia . Zawsze dacie sobie jakoś radę . :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Najważniejsze jest żebyś powiedziała najbliższym . A byłaś już u lekarza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćania
dacie rade..najwazniejsze ze sie kochacie, kochacie to malenstwo i chcecie mu stworzyc dom moge ci polecic zebys jednak czekala z wiekszymi zakupami typu wózek łozeczko-my odkładalismy odkładalismy i nagle w 7 meisiacu ciazy dzwoni kuzn i pyta od neichcenia czy chcemy uzywane od niego czy mamy własne-i tym sposobem zaoszczedzilismy sporo pieneidzy, ciuchy-wiele na olx ludzie za darmo rozdaja, wanienki, przewijaki, rozne rzeczy- sledz olx w swojej okolicy dział za darmo a to ze jestescie tacy młodzi i macie trudno sytuacje finansowa... pociesze cie, ja mam 27 mój maz 28, jestem w 9 miesiacu ciazy , za 3 tyg mam termin a mojego meza własnie z dnia na dzien wyrzucili z pracy (nie tylko jego)-niby stała , kilkuletnia praca... jestem załamana ale chce ci tylko uswiadomic ze wiek i stabilnosc finansowa to dwie rozne rzeczy, my czekalismy z decyzja dopóki sie ustabilizujemy finansowo, jak w koncu sie udało (mam prace i jestem juz na L4 wiec dostaje pieniadze) to wyrzucili mojego męża.... powodzenia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Czekanie przy braky funduszow to glupota! Mozna se tak czekac i czekac, a na koncu sie okaze, ze nikt nic nie zaproponuje, a na olx, gumtree i gratach wszystko co lepsze juz oddane i zaklepane. Wtedy jestes z reka w nocniku, bo nowy lub uzywany nawet najbardziej badziewny to jest kilka stow w plecy. Jesli jyz to mozna od razu na poczatku popytac po rodzinie i znajomych czy maja cos do oddania i miec pewnosc, a nie czejac i siw ludzic ze samo sie przyniesie. Jak odmowia to trzeba od razu szukac i dzialac. Z zakupami to moga czekac tylko ci co maja kase i nie musza oszczedzac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×