Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość kicia231

co lepsze do pokoju szkolnego dziecka - łózko czy sofa?

Polecane posty

Gość kicia231

Pytam, bo sama nienawidziłam rozkładanej sofy w swoim dzieciństwie i jej codziennego składania i rozkładania. Dzieciom swoim wybrałam właśnie z okazji przeprowadzki piękne łóżka. Mimo to mój mąż wzbudził we mnie wątpliwości: okej, będzie łóżko, nie będzie trzeba rozkładać co chwilę - tylko ułożyć i zasłonić narzutą, ale co jak dziecko będzie chciało sobie w ciągu dnia położyć się i poczytać - zaraz rozwali narzutę i pościel. To samo jak przyjdą koledzy i koleżanki - od razu pościel będzie na wierzchu no i nie będzie wyglądało to zbyt fajnie. To przecież bielizna. Zwłaszcza dla starszych dzieci. Może łóżko z fajną narzutą, ale pościel chowana np pod łóżkiem w szufladzie? Jakie rozwiązania są waszym zdaniem najlepsze dla szkolnych dzieci, które zapraszają kolegów i koleżanki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wesr gggw
frhhh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bo pod łózkiem
powinna być płaska skrzynia , pojemnik na pościel a na łózku za dnia tylko materaz i narzuta .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zonaKraka
Jak dla mnie skrzynia na pościel i narzuta na wierzch. Już teraz małemu, tyle że ma ledwie półtora roku, chowam pościel do szuflady a łóżeczko zaścielam kocem, bo skacze po nim a chcę żeby spał w czystym. Tyle że prześcieradełko zostawiam. Podobają mi się takie łóżka: http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/60162886/ i http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/30219766/ . Fajne też są łóżka na antresoli jeśli masz miejsce, tyle że małe dzieci i po takich będą skakać. Na sofie jest wygodnie dopóki materac się nie wyrobi, a wtedy już się go nie zmieni... Chociaż z drugiej strony dobry materac kosztuje tyle co tania sofa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zdecydowanie łózko
zdrowiej :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zdecydowanie lozko z dobrym materacem ze sprezynami kieszeniowymi lub lateksowy. Zdecydowanie wygodniejszy i zdrowszy. Co do poscieli, to wystarczy spora ciezka, zwby nie zjezdzala narzuta. Ikea i jysk maja materace w dobrej cenie, jysk prawie zawsze ma jakas promocje i mozna upolowac dobry materac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość yeapppppppp
Ja mam dla dziecka rozkladany tapczanik-po zlozeniu jest jak fotel.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rybka-plum
wiem z własnego doświadczenia, że rozkładany fotel/sofa to był najgorszy z możliwych wyborów. dość niewygodne takie spanie, no i uciążliwe rozkładanie takiego łóżka. lepiej zainwestuj w ładny tapczan z szufladami na pościel, ewentualnie łóżko na antresoli pod sufitem, a na dole minisofa? podejrzyj pomysły na stronie n-design, mają różne ciekawe rozwiązania, może coś Cię natchnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lepsze jest łóżko, wszyscy wiemy jak dzieci nie lubią składać łóżek rano więc sofa raczej odpada. A z doświadczenia wiem że dla dwójki dzieci najlepsze jest łóżko piętrowe. Polecam zajrzeć na www.lozkapietrowe.com - bardzo duży wybór piętrowych, jak i pojedynczych łóżek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość obiadeknastole23
Zakupiłam przyjemną sofę na www.meblowyoutlet.com

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja wybrałam łóżko z szufladą. Najważniejsza jest wygoda dziecka i zdecydowanie zdrowiej śpi się na dobrym materacu. A co do pościeli kiedy przychodzą koledzy to od tego jest szuflada pod łóżkiem, koc i kilka kolorowych poduszek do oparcia:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Timon
to są takie dylematy, że trudno jednoznacznie rozstrzygnąć.. bo wszystko ma swoje plusy i minusy.. moim zdaniem najfajniejszą i najbardziej rozbudowaną ofertę (jeśli chodzi o łóżka, tapczaniki i sofy) ma marka Timoore http://www.timoore.eu/lozka-dla-dzieci.html zajrzyjcie z Mężem i na pewno coś znajdziecie odpowiedniego :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kami8383
Ja bym postawiła na jakąś małą kanapę rozkładaną tego typu http://www.meble-lider.pl/pl/c/KANAPY-ROZKLADANE/94 . Może sofa amerykanka? Generalnie coś, co można złożyć na dzień. Takie łóżka wolnostojące nie sprawdzają się w pokoju dziecięcym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja polecam kanapę beddinge z ikei. jest wygodna można wybrać odpowiedmi materac i zawsze można go wymienić na nowy. Dodatkowo jest na nim narzuta którą możesz wyprać, idealne rozwiazanie dla dziecka. Materac jest płaski jak w normalnym łóżku mimo że to kanapa więc nie szkodzi kręgosłupowi. Jeszcze raz gorąco polecam Mam nadzieję że pomogłam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wydaje mi się że cofa, można ją złożyć dzięki czemu dziecko będzie miało więcej miejsca do zabawy. Ja kupiłam bardzo ładną sofę w sklepie www.ramaro.pl i jestem z niej zadowolona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Sofa jest bardzo fajna. Ja zamawiałam swojemu synkowi ze stolikiszklane.pl. Bardzo ładna, solidna i fajna cena.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jak dla mnie zdecydowanie lozko. nienawidziliam skladania i rozkladania sofy! a kiedy mialam luzko to z kolezankami zawsze fajnie sie na nim siedzialo i plotkowalo :) najlepiej aby mialo szuflade na posciel lub bylo podnoszone do gory

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A ty autorko wolalabys spac na sofie czy na lozku z wygodnym materacem ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
najlepiej jedno i drugie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Według mnie sofa lepsza, do tego można dokupić jakieś fajne poduszki takie jak są na http://lapri.pl i będzie się wszystko super prezentowało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
przestan spamowac dzifko, na sofie sie nie spi a poduszki sobie w swoja rozr****** d**e upchnij dziecko ma spac wygodnie i zdrowo na lozku , sofa to moze byc dla goscia na kilka nocy jak jest rozkladana

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aneta Mach
W pokoju dziecka zdecydowanie bardziej sprawdzi się łóżko. U mojego syna wstawiliśmy początkowo właśnie sofę i szybko zmienialiśmy na łóżko, bo było mu po prostu nie wygodnie. Sprawdź sobie sklep meblowy MEBLO DOM II z Rzeszowa , to ten dość dużo sklep na ulicy Armii Krajowej 24. My znaleźiśmy tam fajny zestaw meble + łóżko i syn jest bardzo zadowolony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zyta Irena T
Zdecydowanie łóżko, z porządnym materacem. Sofa ewentualnie dodatkowo do siedzenia, lub okazjonalnego noclegu kolegi :) A jeżeli nie macie na tyle miejsca, rozwiązaniem może być też tapczan. Zerknij sobie na http://mebles.pl/pl/14-tapczany , macie tam szereg różnych tapczanów do wyboru, bardzo dobrej jakości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Lozko, na to gruba narzuta, np typu patchwork czy cos na podszewce albo futrzak ) zeby latwo i skutecznie przykrywac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
u nas jest antresola na górze łóżko z wygodnym materacem, schody to półki jednocześnie a na dole szafa i biurko. Super sprawa jak ma się mały pokój. A materace te są dobre z Fiki Miki http://materacyk.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kamyk39

bzdury, przetestowałem klasyczne łóżko i rozkładaną sofę i po pierwsze, jak się ma porządną sofę, to wtedy nie ma z tym problemu. A poza tym po złożeniu zawsze można usiąść, poczytać książkę czy się pouczyć. Mój syn ma w pokoju sofę rocco od puszmana i  wszystko jest okej i pościel może chować do środka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×