Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Co ludziom daje wietrzenie pościeli w oknie?

Polecane posty

Gość gość

Powiedzcie mi co to daje, bo według mnie nic i jest to jakiś okropnie wiejski zwyczaj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A choćby to, że światło słoneczne zabija roztocza. Dodatkowo przewietrzona pościel jest po prostu bardziej świeża. Sama rozwieszam pościel na balkonie, ale jak ktoś ma tylko okno to czemu ma tego nie robić? Bo psuje estetykę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jak ktoś nie ma balkonu, to chociaż z okna skorzysta i nie wiem czy to taki wiejski zwyczaj- mieszkam w Holandii i tu też spotykam takie widoki, nawet u sąsiadów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
swiatlo sloneczne wcale nie zabija roztoczy. posciel nalezy wietrzyc w mrozny dzien.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jak juz to kołdry i poduszki a nie pościel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
pierwsze slysze zeby posciel byla bardziej swieza hehe. brudu powietrze nie usunie, potu tez nie, to tylko tak ci sie wydaje ze jest bardziej swieza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
JA MIESZKAM NA WSI MAM DOM Z OGRODEM I JESLI NIE PADA TO WYNOSZE POSCIELE DO OGRODU. najlepiej jest sciagnac z nich poszewki i takie wynieść a poszwy wyprać najlepiej dodając plynu do plukania. Spanie w takiej pościeli to bajka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
wejdz w necie w jakiekolwiek informacje medyczne nt alergii i dowiesz sie, jak cenne jest wietrzenie i dlaczego. Nie chce mi sie kopiowac, tyle tego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mam w domu dziecko uczulone na roztocza. Wietrzenie jest bezcenne. Prać kołder i poduszek codziennie nie będę bo mi nawet nie wyschną a wietrzyć codziennie mogę. Już dwie godziny wietrzenia ograniczają kaszel w nocy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ekspozycja kołder i poduszek na słońce to głupota....roztocza maja się wtedy świetnie,wysoka temperatura sprzyja rozmnażaniu:) Wietrzenie pościeli w czasie mrozu to rozumiem,niska temperatura zabija roztocza.Pluszaki ,których wyprać nie możemy warto włożyć w torebkę foliową i na 24 godziny do zamrażarki,lub zima na balkon,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość janinkaw
To był zwyczaj który stosowały nasze babcie w walce z roztoczami. Sprawdzało się to na wsi przy mroźnej temperaturze, dziś wystarczy, że zamówię ozonowanie http://alergia-ozonowanie.pl/ i bez problemu pozbędę się roztoczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Promienie UV również zabijają roztocza. Nie wprowadzaj w błąd ludzi wioskowy mędrku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
też stosuje ozonowanie i potwierdzam, jest skuteczne. Sprawdziłam na swojej skórze :) Przy niewielkiej alergii wietrzenie pomaga, przy dużej nie będzie miało znaczenia. Ja ozonuje pościel , materac. Ozon likwiduje roztocza wewnątrz pościeli i materaca, ponieważ wnika wewnątrz. Można co jakiś czas wzywać ekipę ozonującą albo ozonować domowym ozonatorem . Ja stosuję ten i jest ok http://zdrowiemojapasja.pl/Ozonator_Jonizator_dla_alergikow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jak ktoś wyżej napisał chodzi o promienie UV. Ale wietrzenie w ciepły dzień także ma znaczenie, ponieważ wysoka temperatura z reguły obniża wilgotność w środowisku życia roztoczy. Bo im sprzyja spora wilgotność. Dlatego i mroźne i gorące powietrze, a dodatkowo UV powodują obumieranie tych pasożytów. Czyli ten "wiejski" zwyczaj jest jak najbardziej korzystny. Zwłaszcza w przypadku osób uczulonych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×