Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

kijankaa123

Co na pępkowe??

Polecane posty

W sobotę idziemy na imprezę do znajomych narzeczonego,tatusiowi damy flachę.Czy to starczy???Czy pasuje dac cos mamie i dziecku???Pomóżcie bo na pępkowe idziemy pierwszy raz i zupełnie nie wiemy co oprócz flachy zanieść...Dzięki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja1987
mnie najbardziej wkurzalo to ze traktowano mnie jako dziecko ktore urodzilam;/ sorki ale kobieta to tez czlowiek i wypadaloby kupic chociaz kwiatka, czekoladki (ale pewnie sie odchudza a i przy karmieniu niekoniecznie) dziecku jakas grzechotke, kaftanik spiochy to zawsze sie przyda!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dziecku cos słodkiego
a flacha jak najbardziej i minimum litrowa :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dziecku cos słodkiego
pod poduszke oczywiscie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cvvcvv
co to pępkowe?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Flacha, najlepiej dla każdego po jednej!:/ szkoda ,że kupowanie alkoholu na taką okazje jest dobrze widziane:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość worek melisy
prosto z wlasnego ogrodu. Bardzo "zyciowy" prezent hahhahahahhahhahahahahhahahaha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aka ona 23
to mozę worek zioła własnej produkcji hehe i flaszka litrova czystej ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lepiej worek fety od razu, w końcu co będą tak siedzieć jak na stypie;) no i po flaszce rzecz jasna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jakis dziwny chyba
Mnie cała rodzina obgadała, że nie zrobiłam pępkowego. Uważam, że to żenujące i tyle. Jakiś głupi zwyczaj, wymyślony przez pijusów. Nie wiem co możesz kupić. Na pewno coś dla mamy i dziecka, a nie tylko flache, żeby się napić :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Na taką imprezę to przede wszystkim zanosi się coś dla mamy i dziecka, a flacha dla tatusia na końcu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość głupi zwyczaj
to i głupie prezenty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Hagneta
U nas pepkowe to impreza typowo meska. Mama jeszcze w szpitalu z dzieckiem a tatus swiętuje z kolegami. Zatem tylko flaszka i zabawa. Dla mamy i dziecka nic się nie przynosi. Im można przynieść jak się przychodzi dzięcię odwiedzić po porodzie. I rzeczywiście mało kto pamięta o matce, wszyscy przynosza prezenty dla dziecka :-) A szkoda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mam dwóch synów na pępkowym to maz zawsze stawial alkohol ale raczej w wersji symbolicznej by się napić za zdrowie dzieciaczka. Generalnie jest zasada do noworodka z pustymi rekami sie nie przychodzi! Nikt nigdy z gości flaszki nie przynosił według mnie to nawet nie wypada, ja jako mamusia tez nigdy prezentów nie dostałam. A prezenty dostaje zawsze dzieciaczek - najczęściej ubranka. Mój starszy synus dostał ich tyle ze zaczełam ciuszki kupowac jak skończył 2 latka ;) Młodszy ma dopiero miesiąc i tez jak ktoś przyjdzie z wizytą przynosi raczej ubranko. Moja rada kup jakieś fajne ubranko w większym rozmiarze (tak np na roczek) a jeżeli maluch to kolejne dziecko w rodzinie to proponuje kupić pieluchy - mama na pewno sie nie obrazi a przydadzą sie na pewno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a ja napisze tak
a u mnie takiego czegos nie bylo i chwala za to ;/ nie lubie zamieszania, zreszta to czas wyjatkowej ochoty na cisze i spokoj,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cradlee
chlanie i balowanie do nieprzytomnosci w obecnosci swiezo upieczonej mamy i nieworodka jest obrzydliwe wedlug mnie co innego jak ojciec dziiecka swietuje to w barze z przyjaciolmi albo w domu, jak matka z dzieckiem jeszcze w szpitalu leza jesli impreza odbywa sie w ich obecnosci to do jasnej cholery mozna sie powstrzymac, a nie na sile szukac okazji zeby sie naje* i pol litra dla ojca dziecka to taki wspanialy prezent, bo to on glownie zasluzyl na prezenty, bohater wielki..... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Parrafinna
Na ogół to męska impreza.. Tata z kolegami w knajpie ;) A jeśli już w domu u położnicy, to kwiaty dla niej a ciuszek lub grzechotka/pluszak dla dziecka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Trudno coś kupić fajnego dla nowo narodzonego dziecka. Ale fajnym pomysłem jest bukiet wykonany z smoczka, pieluch, i innych dodatków dla bobasa. Z mężem kupiliśmy taki upominek w sklepie http://daga-art.com

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość etammmmmmmmmmmm
jaki głupi zwyczaj żeby się tylko napić ..u mnie takiego czego nie było.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a mnie to denerwuje!!! w dzisiejszych czasach wszystko sie "oblewa"! nowe auto sie oblewa, mieszkanie się oblewa, zdany egzamin, maturę, urodziny no i oczywiście DZIECKO!!! jak można "oblewać" dziecko!!!! po urodzeniu synka od razu powiedziałam mężowi, że nie będzie żadnego picia z tego powodu! posłuchał! potem jak przemyślał to powiedział, że w sumie to mam rację i że nigdy nie będzie "opijał" swoich dzieci!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Viviana1982
W moim otoczeniu pępkowe jest też raczej męską imprezą - kobieta z dzieckiem w szpitalu, a ojciec dziecka opija w knajpie z kolegami. Ja uważam, że to fajny zwyczaj - nikt nie musi przecież wracać do domu na czworakach. Prezenty przynosi się przychodząc po raz pierwszy oglądać dziecko. I mi to na przykład kompletnie nie przeszkadza, że prezenty są dla dziecka, a nie dla matki - ja mam pełno rzeczy dla siebie, a dla dziecka przed porodem zamierzam skompletować podstawową wyprawkę. Dodatkowe ciuszki czy grzechotki tylko by mnie ucieszyły. Gdyby impreza była 'łączona', przyniosłabym: - kwiaty dla mamy - wino albo szampana dla obojga rodziców - body / śpiochy / grzechotkę dla dziecka - przy czym ubranie kupiłabym w rozmiarze np. 68, bo w najmniejsze rozmiary już się pewnie sami zaopatrzyli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jakiś idiotyczny zwyczaj z tym piciem tatusia gdy żona jeszcze w szpitalu, mój mąż jak go kiedyś zapytałam czy tak zrobi to puknął się w czoło, poza tym nie miałabym ochoty by np tydzień po porodzie zwaliła mi się rodzinka albo znajomi do domu by uchlać się i drzeć mordy jak to super, że mąż został tatusiem, na szczęście mamy małą grupkę znajomych, którzy są po świecie rozwiani a rodzinka też daleko a zatem nawet gdybyśmy już bardzo chcieli coś zorganizować to nie ma dla kogo ;) ale jak już zostałabym zaproszona na tą śmieszną imprezę to kupiłabym coś dla dziecka, na pewno żadnej flaszki, dlaczego wszystko i wszędzie musi sprowadzać się do chlania wódy. żenua

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość u nas było tak, ja nikogo
nie zapraszałam (byłam w domu niecałą dobę po porodzie) a już się rodzinka wieczorem zjechała, ja sobie odpoczywałam w łóżku, w pokoju ze mną siedziały wszystkie kobietki i rozmawiały o porodach karmieniu itd. Trochę z nimi gadałam a trochę odpoczywałam bo strasznie byłam zmęczona, a mąż wziął facetów piętro wyżej do pokoju i tam wypili jedną flaszkę , zjedli 3 słoiki ogórków :D i kanapki z pasztetem :p bo w domu nic innego nie było( bo nikt nie zdążył zrobić zakupów), a ja miałam to gdzieś. Na tą okazję ja podostawałam czekoladki (które zjadł później mąż, bo ja nie mogłam :o ) i ubranka dla maluszka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Babinicz
@cradlee ale nikt nie mówi o piciu przy żonie i dziecku, to raz a dwa - zgoda, że to matka najwięcej się męczy, ale jeśli myślisz, że facet nie przeżywa narodzin potomka, to się grubo mylisz.. albo masz nieczułego partnera ja po kilkunastu godzinach patrzenia na męczarnie żony, po godzinach stresu i niepokoju i po całym tym zamieszaniu byłem tak wykończony, że padłem w poczekalni.. ok, nie czułem fizycznego bólu rodzenia, ale zapewniam Cię, że dla mnie był to też mega męczący czas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U mnie bylo tak ze jak urodzilam rano to maz wieczorem wypil z kolegami ale nie do upadlego, po prostu symbolicznie, a ja w tym czasie bylam w szpitalu, wiec pepkowe to taki zwyczaj ze keidy urodzi sie dziecko i matka z nim jest w szpitalu to tatus to oblewa. Nigdy przy noworodku, bo to juz jest niesmaczne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ssf23434
Koszulka będzie dobrym pomysłem :) Zerknij na tę: http://www.megakoszulki.pl/Swiezo,upieczony,tatus,2,T-shirt-p1024.html Kolega na pewno jest bardzo dumy ze swojej pociechy, więc taka koszulka sprawi mu ogromną radość i będzie ją chętnie nosił ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamamama87
też nie popieram alko): Fajnie połączyć jakoś prezenty, dać coś dla rodziców i małego dla przyszłego potomstwa, pomyśleć jakoś zabawnie ale nie tak...kiczowato. Niektórzy dają pieluchy z dopiskiem: powodzenia! :D My daliśmy szlafroczki z dopiskiem "miłych, jeszcze cichych wieczorków" i dla maleństwa kocyk- otulacz z bambusa (lullalove ma bardzo fajne i tanie np. superro) i naprawde się ucieszyli i było wesoło;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja sądziłam, że jest to impreza typowo męska jak matka jest w szpitalu. A nie chlanie wódy w domu jak jest w połogu i przeszkadzanie jej. Ponadto uważam, że nie powinno sie chlac do upadłego, bo wóda nie jest tu głównym gwoździem programu (zwlaszcza gdy dziecko urodzi sie w tygodniu, i uczestnicy imprezy musza nazajutrz isc do pracy), tylko dziecko i powinno sie pić z umiarem, spotkać się z tatusiem żeby dzielić z nim radość w tym dniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×