Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

LadyWedding

co po cesarce?

Polecane posty

za kilka dni będe miała cesarkę i właśnie zdalam sobie sprawę , że o wielu rzeczach nie mam pojęcia, więc jezeli ktoś wie: 1. ile dni po cesarce leży się w szpitalu 2. czy dziecko ma się cały czas przy sobie i czy się nim opiekuje samemu 3.kiedy po cesarce przynoszą maleństwo? z góry dziękujęza odpowiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oasia25
Witam Ja po cesarce leżałam 4 dni w szpitalu- ale wszystko zależy od tego czy dziecko nie ma żółtaczki i czy wszystko jest w porządku. Dziecko przynieśli mi po cesarce zaraz ale tylko po to żeby zobaczyć i poprzytulać:). Na stałe dostałam dziecko dobę po cesarce:) i było ze mną już do końca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeśli nie ma żadnych komplikacji u mamuśi i dziecka to w naszym szpitalu wychodzisz na 5 dobe.Kiedy mnie już zawieźli na sale poporodową przy moim łózku w swoim łózeczku już leżał na mnie synek.Maleństwo miałam cały czas przy sobie,w pierwszą dobre zajmowali się nim położne-podawali mi do karmienia itd gdyż musiałam spokojnie leżeć i odczekac 24 h zanim mogłam się ruszyć z łózko.Najlepiej zapytaj się swojego lekarza(jeśli pracuje w tym szpitalu w którym rodzisz) jakie są zwyczaje panujące w szpitalu.BO co szpital to mają inne reguły

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
hej !? witam !? ja po cesarce lezalam 7dni (ale to bylo 3 lata temu !? a teraz rodzila moja bratowa i lezala 4 dni )choc moje dzidzi nie mialo zoltaczki :) ale dziecko przyniesli mi 6 godzinach jak tylko sie odsknelam po narkozie i tak juz zema zostalo nawet w nocy . natomiast polozne wyreczaly mnie w przewijaniu i myciu dziecka :) ale karmic karmilam je piersia az do 2,5 latka ;) serio serio :) jesli masz pytania to wal na gg 6033461

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama79
czy ta rana po cięciu bardzo boli, czy nie uniemożliwia zajmowania się dzidzią?Czy ewentualnie daja jakieś środki przeciwbólowe?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rana boli. Przez pierwsza dobe mialam trudnosci z obroceniem sie z boku na bok - ale dostawalam srodki (napierw dozylnie, potem juz tabletki) i w sumie bylo spoko. maluszka dostalam od razu (mialam zzo) moglam go od razu przystawic do piersi, dopiero jak sie nacieszylam to poszedl spac do pokoju obok, i rano skoro swit juz go mialam. Wyszlam 4 dnia po cesarce, ale to chyba rzeczywiscie zalezy od miejsca :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jak odcinaja cewnik ,idzie sie na normalna sale i juz sie ma dziecko , chyba ze sie nie ma pokarmu (czesto po cc dopiero na 3 dobe jest0 na pooperacyjnej(doba-przynosza na troszke jak sie chce, rana boli,nie mozna mowic ze nie ,daja zastrrzyki przeciwbolowe , nawet sami pytaja czy sie chce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja miałam cesarke 30 marca 2006. Malutką pokazali mi jak byłą jeszcze zemną pępowiną połączona :D Pan dr podbnósł mi ją powyżej parawanu i widziałam moją córeczkę :) Zaraz po tym jak ją osuszyli i zbadali dostałam córcię jeszcze na sali operacyjnej :) Dostała PIERWSZEGO całuska jak ja miałam jeszcze otwarty brzuchol :) A jak byłam na sali pooperacyjnej to chyba z 20 minut po przywiezieniu mnie dostałam córeczę już na stałe (zabierano ją tylko po, aby zrobić szczepienia i na ważenie), kąpano ją przy mnie . Mogłam się nią cieszyć a ona mną :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A rana faktycznie boli. Mnie podawano ketonal dożylnie.. ale czasem podają też dolargan.. ja się nie zgodziłam, bo to pochodna morfiny :( I przenika do maluszka, przez mleczko, a ja nie chciałam, żeby mi córcia była faszerowana lekami od 1 dnia życia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rana boli ale żeby nie bolała to dadzą kroplówke przecibulową.Ja o tyle miałam pecha że mi przecibólowe nie pomagały,przecibólowy pomygł mi dopeiro na 4 dobre.Ale uwież mi boli najgorzej przez pierwsze 3 dni bo ciągnie szef potem już coraz lepiej.Jak mi zdieli szew na 7 dobre było z chodzeniem troskze lepiej.Idzie przerzyć :) ja tego bólu nie wspominam jakoś strasznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Roletka
Kangurku!Jaka szkole skonczylas?Strasznie duzo bledow robisz!Popracuj nad tym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
po cesarce ... rana boli ale szybko sie goi i szybko sie ból zapomina, mi bardziej doskwierał cewnik brrr dziecko miałam odrazu i karmiłam je po 1,5 godz od porodu urodziłam w poniedziałek a wyszłam w piatek no zalezy jakie bedziesz miała znieczulenie bo to tez wazne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ortografia sie klania
"Mily"Kangurek zaczyna atakowac,a naprawde bledy robi.Zamiast wizyt na forum poczytaj slownik ortograficzny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 1029384756
Zostawcie kangurka. nie chodzi o ortografi interpunkcje czy gramatyke ale o tresc, o pomoc... Nikt nie pytał w tym poście przez jakie u pisze sie ból. Pytano czy boli? Rozumiecie różnice? Jak to mówi moja 5 letnia znajoma "Czepcie sie tramwaja" :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość powiem tak
dopóki faceci nie będą dzieci rodzić, nie zgadzam się na dziecko, żeby tak sie poświęcać ?? Podziwiam Was kobietki :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niedośwadczona mama
Cesarka to chyba zależy czy pod pełną narkozą czy nie. Ja urodziłam w znieczuleniu i moją córeczkę mąż miał już na sali zanim ja dojechałam z sali operacyjnej. Miałam ją cały czas przy sobie! :) Sama cesarka to 15 min wyciągania i 45 min szycia. To szycie strasznie dłużyło mi się bo chciałam do córeczki :) Rana mnie wcale nie bolała a raczej bolał cały brzuch. Bierz tylko ile możesz środków znieczulających byś mogła rozchodzić się! Najgorsze dla mnie było wstawanie z łóżka. Samo chodzenie już nie było takie złe. Do łóżka wchodziłam na czworaka- to najlepszy sposób jaki znalazłam. Z łóżka schodziłam wspierając się o pręt do kroplówki. W szpitalu byłam 10 dni bo dostałam temperatury. Myślę, że po 2 tygodniach zapomnisz już o cesarce ;) powodzenia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×