Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Co powinno jeść ośmiomiesięczne niemowlę?

Polecane posty

Gość gość

Tak jak w temacie...oczywiście co, oprócz mleka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
W książeczce zdrowia powinnaś mieć tabelkę z rozpiską co kiedy podawać. Moje dzieci jadły w tym wieku zupki, wiadomo ziemniak, marchewka, dynia, jabłko, banan. Kurczę już nie pamiętam dokładnie ale było trochę tego. Chyba podawałam żółtko, jakieś kaszki do mleka na wieczór. Może jakieś mamy, które są bardziej na bieżąco Ci pomogą jeszcze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Chodzi o to, że moje dziecko nic nie chce za bardzo jeść, oprócz mleka. Staram się dawać już ziemniaka z marchewką ugotowanego na skrzydełku, czasami do tego dodatkowo kasza manna zamiast ziemniaka. Jabłko z bananem, z malinami, z jagodami. Ze słoiczków to nawet lubi trochę rybę z jarzynami, indyka z dynią, czy królika z marchewką ale zje dwie, trzy łyżeczki i koniec. Kaszka to od czasu do czasu, bo też nie za bardzo. Może jest jeszcze coś co dzieci mogą w tym wieku jeść a ja o tym nie wiem. Może coś mojemu dziecku innego by zasmakowało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Spokojnie? Noe dawaj mu nic na siłę, widocznie nie jest jeszcze gotowy. Niektóre dzieci do 10m są tylko na mleku bo nic innego nie chcą i żyją. Daj mu czas :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moje dziecko ma prawie anemię, nic nie przybiera na wadzę więc muszę dawać coś oprócz mleka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jak dziecko może mieć "prawie anemię"?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Po prostu nie ma idealnych wyników. Przez to, że je za mało rzeczy "niemlecznych". Jeszcze trochę i będzie miało przez to anemię jeżeli to się nie zmieni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moja w tym wieku oprocz mleka jadla kaszki, obiadki, owoce, pierwsze kanapki pokrojone w kosteczke, jajecznice na parze, lubila jogurt pitny. Ale ja jej diete rozszerzalam po 4 miesiacu, najpierw kaszki, potem jablko,banan. Obiadki z 2-3 warzyw jak ok. 5.5 miesiaca miala. Potem do zup dawalam mieso a potem tez zoltko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jeśli dziecko ma słabe wyniki ale jest to etap przed podaniem np z żelaza to warto wprowadzić wysokie jakościowo mięso które najłatwiej przemycić. Mój synek nie jadł dużo słoiczki były dla niego za duże ale odkąd wyszli więcej ząbków dawał radę z domowymi zupami które miały dużo kcal wystarczało kulka lyzek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Sproboj dac gotowane warzywa ale w duzych kawalkach a nie zmiksowane, niech sie samo je, probuje. Właściwie wszystkie warzywa i owoce juz mozesz dawac. Moja corka sloiczki czy inne papki to jadla bo 3 lyzeczki albo wcale, od 8 miesiaca zaczelam stosowac blw i teraz wcina sama az milo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tylko, że moje dziecko nie ma zębów, ani jednego, więc musi być papka bo nic nie ugryzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziecko nie musi mieć zębów do blw. Poczytaj w Internecie. Mój ma 10miesięcy i od początku jest blw. Je praktycznie wszystko.to co my, tylko odkładam mu przed posoleniem, albo dosalamy na talerzu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
BLW u nas się nie sprawdza. Dałam dziecku kawałek jabłka, wsadziło do buzi i zaczęło plakać i tak jest zawsze, więc nie jest gotowe jeszcze na BLW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×