Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość odpiszcie

CZAS OD ODSTAWIENIA PIGUŁEK DO ZAJSCIA W CIĄŻĘ????

Polecane posty

Gość odpiszcie

Witam mam 23 lata,i nurtuje mnie problem:jak długo trzeba czekać po odstawieniu pigułek aby zajść w ciązę?? Na innym topicu spotkałam się z opiniami że wogóle po długotrwałym stosowaniu pogułek nie mozna zajść w ciażę, a jeżeli już to trzeba się dodatkowo leczyć Pytam dlatego ze biorę pigułki już 4 lata bez przerwy( w tym czasie 3 różne rodzaje)i martwi mnie to że kiedys w przyszłośći bedę miała kłopoty z zajściem w ciażę?? Odpiszcie jak było z wami ile czasu wam zajęłoaby w ta ciaże zajść?? czy wogóle zaszłyście?? jakie miałyście problemy po pogułkach?? z góry dziękuje i pozdrawiam Prosze o poważne potraktowanie sprawy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
z reguły lekarz każe odstawić tabletki i po 3 miesiącach można próbowac zachodzić w ciązy można tez odrazu w pierwszym miesiący po odstawieniu tabletek próbowac zachodzić w ciąży tylko wtedy jest większe prawdopodoieństwo ze wyjda bliźniaki ( oba jajniki po odstawieniu tabletek w pierwszym miesiącu pracują) jesli chodzi o problemy zajścia w ciąze po odstawieniu tabletek to wynikac to może jedynie z wieku kobiety ( im starsza tym większy problem z zapłodnieniem) najbardziej płodna jest kobieta młoda do ok.22 roku zycia a potem juz jest coraz gorzej (co mozna zauwazyć ze wpadają sobie tylko młodzi ludzie) jeśli ktoś musiał sie leczyc bo jak twierdził przez tabletki stracił zdolność do zajścia w ciąże to głupota bo z kąd ta dziewczyna wiedziała ze przed tabletkami nie miała takich problemów a jeszcze chciałam nadmienić ze najpierw objawy niepłodności leczy sie własnie tabletkami antykoncepcyjnymy ( zazywając przez 7 dni w cyklu stymuluje się prace jajników) ale radze zasięgnąć opini lekarza który przepisuje ci tabletki niektóre opinie ludzi którzy sie na tym nie znaja moga wprowadzic w błąd świadomie lub poprostu ze swojej niewiedzy pozdrowienia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
za pierwszym razem po 4 latach brania różnych tabletek anty (diane35, cilest triquilar)zaszłam w ciążę po czterech miesiącach, za drugim razem po czterech latach brania tabletek cilest zaszłąm w pierwszym cyklu:)), więc na mnie przepowiednie o problemach z zajściem w ciążę się nie sprawdziły:D, więc to chyba nie od przyjmowania tabletek zależy:) Głowa do góry, nie masz się co zamartwiać przedwcześnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marta_rak
Ja zapomniałam wziąć jednej tabletki i wystarczyło żeby zaciążyć...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość odpiszcie
Dzięki za wasze odpowiedzi troche podbudowały mnie na duchu:) Prosze o dalsze wpisy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zaszłam w ciaze w pierszym cyklu po odstawieniu tabletek. Nie mart sie głowa do góry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tinker Bell
poczekaj z miesiac albo dwa, wystarczy chyba. Ale pamietaj ze masz najwieksze szanse zajsc w ciaze do 6 miesiecy po odstawieniu pigulek, potem moze byc problem!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość misiaczekkk22
ja zaszłam w ciaże równiez w pierwszym cyklu po odstawienu tabletek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość diane35
za pierwszym razem - w 2 cyklu, za drugim razem - 4 cyklu albo 5

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość odpiszcie
Dzięki za wypowiedzi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość odpiszcie
Dzięki za wypowiedzi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość doti
jestem właśnie w 1 cyklu po odstawieniu cilestu(3 lata) i jeszcze do tego mam dzisiaj środek cyklu, od 2 dni "pracujemy"z moim mężem nad naszym upragnionym pierworodnym!!! Dam wam znać za 2 tygodnie czy można zajść w ciążę w 1 cyklu po odstawieniu pigułek.(Liczymy na bliżnięta!!)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość doti
jestem właśnie w 1 cyklu po odstawieniu cilestu(3 lata) i jeszcze do tego mam dzisiaj środek cyklu, od 2 dni "pracujemy"z moim mężem nad naszym upragnionym pierworodnym!!! Dam wam znać za 2 tygodnie czy można zajść w ciążę w 1 cyklu po odstawieniu pigułek.(Liczymy na bliżnięta!!)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AB
ja odstawilam pigułki we wrześniu ub. roku i nie zabezpieczam się od tamtej pory i nicccc!!!!!!Mam 28 lat i zaczynam się niepokoić i zastanawiać co jest?!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość betty24
Biore tabletki anty od 5 lat. Tez zastanawiam sie nad przerwaniem poniewaz chcialabym niedlugo zajsc w ciaze. Słyszałam jednak opinie, że po przerwaniu brania anty nalezy przez min 3 miesiace zabezpieczas sie w inny sposob, aby dziecko urodzilo sie zdrowe. Zasięgałam rady kilku ginekologów i niestety ilu lekarzy - tyle opinii. :) Nie mialabym nic przeciwko blizniakami ;) zeby tylko byly zdrowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nona28
Ja odstawiłam tabletki po ...9 latach ich zażywania (jadłam różne przede wszystkim z powodów hormonalnych), no i bardzo chce zeby nam sie udalo... na razie minal pierwszy cykl i badanie testami owulacyjnymi wykazalo,ze owulaja w ogole nie wystapila! Strasznie sie martwie, chociaz nie wiem jaka jest skutecznosc i wiarygodnosc tych testow. Postanowilam zaczac obserwowac swoj organizm, a nigdy tego nie robilam (pomiar temperatury, sluz). Mam nadzieje,ze wszystko wroci do normy... Rok temu robilam przerwe w tabletkach i mialam wykonane USG dopochwowe, wynikalo z niego ze owulacja wystapila pomiedzy 13 i 19 dniem cyklu. Troche to dziwne, bo moje naturalne cykle sa krotkie - 23-24 dniowe, wiec wszystkie madre podreczniki podaja, ze powinna wystapic ok. 8-10 dnia, no ale zadna z nas nie jest zegarkiem szwajcarskim... Na razie Dziewczyny, mam nadzieje,ze wszystkim nam sie uda zaplanowac i urodzic sliczne, male bobaski :-))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nona28
Ja odstawiłam tabletki po ...9 latach ich zażywania (jadłam różne przede wszystkim z powodów hormonalnych), no i bardzo chce zeby nam sie udalo... na razie minal pierwszy cykl i badanie testami owulacyjnymi wykazalo,ze owulaja w ogole nie wystapila! Strasznie sie martwie, chociaz nie wiem jaka jest skutecznosc i wiarygodnosc tych testow. Postanowilam zaczac obserwowac swoj organizm, a nigdy tego nie robilam (pomiar temperatury, sluz). Mam nadzieje,ze wszystko wroci do normy... Rok temu robilam przerwe w tabletkach i mialam wykonane USG dopochwowe, wynikalo z niego ze owulacja wystapila pomiedzy 13 i 19 dniem cyklu. Troche to dziwne, bo moje naturalne cykle sa krotkie - 23-24 dniowe, wiec wszystkie madre podreczniki podaja, ze powinna wystapic ok. 8-10 dnia, no ale zadna z nas nie jest zegarkiem szwajcarskim... Na razie Dziewczyny, mam nadzieje,ze wszystkim nam sie uda zaplanowac i urodzic sliczne, male bobaski :-))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość odpiszcie
Dziękuje za w pisy, choć powiem że niektóre mnie zasmuciły :( Mam nadzieję i życze wam z całego serca abyście się doczekali swoich pociech :) Mam nadziejęże ja też sie kiedyś doczekam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość duuuunia
a ja moje kochane nie wzielam tabletki na czas (opoznienie ok 12 godz) i obawiam sie zajscia w ciaze... mam "naszprycowany" organizm tabletkami anty, poniewaz biore kilka miesiecy, wczesniej bralam kilka lat, ale strach jest!!!! prosze powiedzcie, ze takie male opoznienie nie pozwoli mi byc w ciazy....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Laurent
To jakie jest prawdopodobieństwo zajścia w ciąże, gdy zapomni się jednej tabletki na koniec cyklu? Ja biore logest. Proszę o odpowiedź jeśli ktoś wie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość duuuuunia
Laurent widze ze mamy podobny problem, ja tez biore Logest i tez zapomnialam jednej tabletki......... modle sie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mam sile
Ja tak slyszalam ze aby wszystko bylo w porzadku nalezy odczekac rok i dopiero starac sie o dziudziusia. Bo w ciaze zajsc jest teraz latwiej niz ja utrzymac.Poprostu twoj organizm musi odzyskac forme sprzed brania pigulek.Takie jest moje zdanie.Radze ci tez zrobic badania hormonalne np.prolaktyne,która u mnie byla za wysoka i powodowala brak owulacji a moja siostra miala albo za niski albo za wysoki progesteron i tez owulacji nie mniala.Leczylysmy sie ze 3 miesiace i juz nasze dzieci maja 6 i 12 mieiecy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karola 22
mam 22 lata. Ostatnio przerwałam antykoncepcję, którą brałam przez 2 miesiące. wiem, że to krótko.mam stresa bo spużnia mi się okres już3 tygodnie i nie wiem co robić. proszę o pomoc. jest jeszcze jeden duży problem. Z moim chłopakiem brdzo się kochamy (już 3 lata jesteśmy razem) lecz moi rodzice nie zgadzają się abym z nim była. również nie wiedzą że teraz z nim jestem. zależy mi na rodzinie i na nim. nie chcę stracić ani mojego Marcina ani Kochanych rodziców. a wiem że nie zgodzą się żebym z nim była. a tu jeszcze ten okres proszę o pomoc i czekam!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karola 22
mam 22 lata. Ostatnio przerwałam antykoncepcję, którą brałam przez 2 miesiące. wiem, że to krótko.mam stresa bo spuźnia mi się okres już 3 tygodnie i nie wiem co robić. proszę o pomoc. jest jeszcze jeden duży problem. Z moim chłopakiem bardzo się kochamy (już 3 lata jesteśmy razem), lecz moi rodzice nie zgadzają się abym z nim była. również nie wiedzą że teraz z nim jestem. zależy mi na rodzinie i na nim. nie chcę stracić ani mojego Marcina ani Kochanych rodziców. a wiem że nie zgodzą się żebym z nim była. a tu jeszcze ten okres proszę o pomoc i czekam!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karola 22
mam 22 lata. Ostatnio przerwałam antykoncepcję, którą brałam przez 2 miesiące. wiem, że to krótko.mam stresa bo spuźnia mi się okres już 3 tygodnie i nie wiem co robić. proszę o pomoc. jest jeszcze jeden duży problem. Z moim chłopakiem bardzo się kochamy (już 3 lata jesteśmy razem), lecz moi rodzice nie zgadzają się abym z nim była. również nie wiedzą że teraz z nim jestem. zależy mi na rodzinie i na nim. nie chcę stracić ani mojego Marcina ani Kochanych rodziców. a wiem że nie zgodzą się żebym z nim była. a tu jeszcze ten okres proszę o pomoc i czekam!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Laurent
To czy ktoś wie. Spotkał się z czymś takim?duuuunia no mamy ten sam problem, więc jak się czegoś dowiesz to pisz. Ja też napisze:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karola 22
to znów ja. mam jakis problem z odczytaniem waszych wiadomości na moj problem. proszę czy możecie przesłać go na mojego e-maila? wiem, że to głupie pytanie, ale pierwszy raz jestem na tej stronie i bardzo mi się spodobała a nie wiem jak odczytać wasze odpowiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość betty24
Jesli wzielo sie tabletke z 12 godzinnym opoznieniem to nie ma powodu do obaw szczegolnie jesli bierze sie tabletki od dluzszego czasu. Mi sie to kilka razy zdarzylo podczas mojej juz 5 letniej przygodzie z tabletkami anty.:) Glowa do gory!! Jesli jest to jedna z ostatnich tabletek to lepiej juz nie brac do konca, odczekac te 7 dni kiedy wystapi miesiaczka i zaczac nowe opakowanie. Prawde mowiac troche mnie dziwi, ze mimo ze bierzecie pigulki to zyjecie w stresie. Ja zupelnie sie nie przejmuje, bo mam jakies wewnetrzne przekonanie, ze jesli biore te tabletki i im zaufalam to nie po to zeby sie teraz stresowac. Zycze powodzenia!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Laurent
A jeśli tabletkę wzieło się z 50 godzninnym opóźnieniem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Laurent
50-55 godzinne opóźnienie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×