Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gośćztableka

Czy jesli bierze sie tabletki anty zgodnie

Polecane posty

Gość gośćztableka

z zaleceniami to czy jest jakieś ryzyko ciazy? Czy któraś z was wpadła mimo brania tabletek? Oczywiście chodzi mi o sytuacje w których jesteście pewne, że wzięłyście tabletkę, nie było wymiotów, alkoholu itd ani innych czynników które mogłyby osłabić jej działanie.. Pytam bo jutro mam wizytę u ginekologa i chcę aby przepisał mi tabletki. Panicznie boję się ciąży, mam 8 miesięczną córkę a prezerwatyw strasznie nie lubię, pomyślałam więc o tabletkach ale czy to jest takie pewne rozwiązanie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja biorę od 4 lat, zaczęłam po urodzeniu córki, zdarzyło mi sie zapomnieć o 1, 2 a raz nawet 3 tabletkach, zdarza mi się wypić lampkę wina lub lekkie piwo, w ciążę nie zaszłam (na szczęście) :P Myślę, że to zależy od organizmu ale tabletki to jeden z najskuteczniejszych środków

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Alkohol nie osłabia działania tabletek ;) Jeśli bierzesz je regularnie, pilnujesz mniej więcej pory o której je łykasz, unikasz substancji takich jak dziurawiec czy anybiotyki, które osłabiają lub wręcz anulują ich działanie - ryzyko zajścia w ciążę to jakieś 0.01% ;) Moja gin powiedziała (babka z 20 letnim stażem pracy) że nigdy nie spotkała się z ciążą przy braniu tabletek ;) Dodała też, że jeszcze bardziej skuteczną (ale też i bardziej ryzykowną jeśli chodzi o reakcję organizmu typu bóle głowy, plamienia, wypadanie, osuwanie się czy zaburzenia hormonalne) metodą jest spirala domaciczna, ja osobiście się nie zdecydowałam. Mam dwójkę dzieci, tabletki anty stosuję regularnie, nie chcę już więcej zachodzić w ciążę i nie boję się o to ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja mam męża przy każdym badaniu cipki i dużo się dopytuje o wszystko nawet o nieszkodliwą antykoncepcję.Odpowiedział gin jedynie prezerwatywy i kalendarzyk reszta szkodzi niestety. Mamy dwoje planowanych dzieci mąż wspierał porody nie jestem zacofana by wstydzić się męża!!! Do tego bardziej liczy się ginekolog przy badaniu czy porodach jest nasz świadek mam prawo do obecności to mam męża przy sobie nawet w szpitalu podczas badań i zabiegów!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćztabletka
A czy w czasie tej przerwy między braniem tabletek w której powinno wystąpić krwawienie można zajść w ciążę czy w dalszym ciągu jest się zabezpieczonym?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zgadzam sie z przedmowczynia, obecnosc meza przy badaniach jest obowiazkwa I zawsze mnie wspiera, a ostatnio jak nie Mogl ze mna isc do dentysty to mama ze mna poszla.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja mam męża przy każdym badaniu cipki i dużo się dopytuje o wszystko nawet o nieszkodliwą antykoncepcję.Odpowiedział gin jedynie prezerwatywy i kalendarzyk reszta szkodzi niestety. Mamy dwoje planowanych dzieci mąż wspierał porody nie jestem zacofana by wstydzić się męża!!! Do tego bardziej liczy się ginekolog przy badaniu czy porodach jest nasz świadek mam prawo do obecności to mam męża przy sobie nawet w szpitalu podczas badań i zabiegów!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×