Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Elkaa b

Czy kupujecie buty dla dziecka ciut za duże ?

Polecane posty

Gość Elkaa b

Ja nigdy nie wiem jakie buty wybierać te które pasują na nogę czy te które są ciut za duże. Teraz mam znowu problem,bo jeden rozmiar jest praktycznie dobry no może o 2 minimetry za duże natomiast rozmiar większe buty to o 7-8 minimetrów więcej. I jestem w kropce,które buty wybrać. Jak Wy kupujecie buty swoim dzieciom ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja zawsze zakładam dziecku but, stawiam je i z tyłu za piętą musi mi się zmieścić palec wskazujący, tylko nie żeby miał luz ale ma się zmieścić. Dziecko musi mieć w bucie z 0,5 cm więcej niż ma długość stopy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ElEmka
Kiedyś czytałam artykuł o kupowianiu butków dzieciom, tyle że to chodziło o pierwsze buty, kiedy dziecko zaczynało chodzić i pisało tam tak, że takiemu maluchowi dobrze jest kupić but o pół albo o cały rozmiar większe. Nie wiem jak to się ma do starszych dzieci i nie wiem ile ma twoje dziecko. Jak znajde ten artykuł to go tu podrzucę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ElEmka
Kiedyś czytałam artykuł o kupowianiu butków dzieciom, tyle że to chodziło o pierwsze buty, kiedy dziecko zaczynało chodzić i pisało tam tak, że takiemu maluchowi dobrze jest kupić but o pół albo o cały rozmiar większe. Nie wiem jak to się ma do starszych dzieci i nie wiem ile ma twoje dziecko. Jak znajde ten artykuł to go tu podrzucę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja zawsze zakładam dziecku but, stawiam je i z tyłu za piętą musi mi się zmieścić palec wskazujący, tylko nie żeby miał luz ale ma się zmieścić. Dziecko musi mieć w bucie z 0,5 cm więcej niż ma długość stopy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
my mamy zawsze większe o co najmniej 0,5 cm, noga szybko rosnie i za miesiąc te 2 mm będa daleko za palcami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Elkaa b
No ale jak on będzie biegał w tych butach o 7 minimetrów za dużych ? :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
he he normalnie, jeszcze sie zdziwisz, tylko, zeby za szerokie nie były a taka długośc to normalna długość, mój miał kupione o cm za duże niby miesiąc temu, teraz prawie sa dobre poza tym inaczej noga leży w bucie jak postawisz stopę a inaczej ja tylko włożysz jakie buty chcesz kupić? w niektórych sklepach sprzedawczynie są nieocenione w pomocy w doborze buta, nam bardzo pomogły te Panie i miały racje, a kupiłąbym dziecku buty za małe o włos

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ElEmka
grejs keli aleśmy zaspamowały :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bucik dla dziecka musi byc za duży o jakieś 5-8mm bo stópka w trakcie ruchu(chodzenia) rozszerza sie(tak jak płetwa u żaby) i musi mniec mniejce gdzie sie rozejśc.no i dzieci niestety nie majądobrego czucia w stopkach bo dopiero wyszkształacja sie i formuja newwy i układy mięsniowo szkieletowe i wtego łatwo jest o deformację stopy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja nei moge juz......
Kobieto naucz się,że to są milimetry a nie minimetry...jak dziecku potem w matematyce pomożesz....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
:D to niechcący Te buty nie mają być tak duże, że aż będą spadać, przecież mają rzepy/sznurówki i trzymają się stopy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Elkaa b
Czyli jednak za duże 0,5 cm ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość co to jest minimetr
???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja tam miałammmmmm
Jak miałam 2,5 roku to tez mówiłam "minimetry" :):):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pustalala
o jesteście! Cześć dziewczyny! Tak z tymi bucikami to prawda paluszek musi wejść!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja tam miałammmmmm
Biorąc na logikę to chyba jakiś mały metr (w odróznieniu od dużego maximetra) :):):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak, ale nie więcej niż o pół numeru. W ogóle nie wyobrażam sobie kupować dla dziecka idealnie dopasowanych rozmiarowo butów, tak jak dla siebie :o trzeba by pół życia spędzać na poszukiwaniu butów, które akurat są w sam raz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja zamawiam przez internet i zawsze trafiam z rozmiarem :) Z reguły kupuję tu: www.sklep.tombut.pl mają buty bardzo dobrej jakości i bardzo ładne, więc na pewno warto u nich kupić. Polecam serdecznie ten sklep!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Holfs33
Z pół numeru można nadwyżki mieć, moim zdaniem nie więcej, bo dziecko sobie stópkę może zniszczyć. No i zależy jakie buty. Jeśli mowa o traperach, zimowych butach to można odrobinkę więcej luzu mieć moim zdaniem. Kupowaliśmy niedawno te buty: http://www.mivokids.pl/firm-pol-1266943683-GEOX.html i mamy nadzieję, że z dwa sezony syn pochodzi. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja kupuje tak zeby pół numeru były wieksze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
rozmiar wieksze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosia Liszki
Mój synek jak miał 10 miesięcy miał długość stopy 12 cm. Mając roczek buty Gucie rozmiar 22 (13 cm stopa). Kolejne buty 14 miesięcy rozmiar 23 (stopa 14 cm ) a następne mając 16 miesięcy rozmiar 24 ( stopa 14,5 cm). Obecnie ma 18 miesięcy i planuję kupić rozmiar 25 kolejne Gucie (stopa 15 cm). Zimowe buty kupiłam we wrześniu jak miał 15 miesięcy (Bartki rozmiar 25) o dwa numery większe od letnich. Zima jest długa a Tomusiowi co 2 miesiące kupuję o rozmiar większe Buty. Tomuś jest dużym chłopcem jak miał roczek ważył 12 kg i miał 80 cm. Mój mąż ma 48 rozmiar buta i 195 cm. Dzieci jak dorosną mają o 2 numery większe stopy niż rodzice.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aggaa85
ja kupuje zgodnie z zaleceniami sklepu. Kupuje często online w sklepie Krasnal i na ich stronie jest fajnie wytłumaczone jaki rozmiar dobrać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agu_85
ja kupuje zgodnie z zaleceniami sklepu. Kupuje często online w sklepie Krasnal i na ich stronie jest fajnie wytłumaczone jaki rozmiar dobrać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Żelkow21
no ja zawsze kupuję 0,5cm zapasem, żeby córka pochodziła w butach dłużej ,a na florino mają wytrzymałe buty. Są wygodne, wykonane z dobrej jakości materiału - wiem bo mam jedną parę do tej pory i są mocne. Moja Kasia dużo biega dlatego chce zapewnić jej odpowiednie obuwie. Te tutaj https://www.fiorino.eu/sklep/ są nie tylko ładne ale i bezpieczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kupuję buty obecnie dla 3-latka i zdecydowałam się na zakup profilaktycznych. Wzięłam w odpowiednim rozmiarze w www.sklepmedycznyortomedica.pl, bo przy mniejszych dzieciach niewskazane jest, żeby obuwie było za duże. Stópka się jeszcze rozwija. Polecam ten sklep. Moje koleżanki też tam zamawiają. Zawsze terminowo i obuwie dobrej jakości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×