Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

czy to mogło zaszkodzić wczesnej ciąży?

Polecane posty

Gość gość

dzisiaj dowiedziałam się że jestem w ciąży. ok. 6 tygodnia miałam grypę i brałam Groprinosin w sumie 20 tabletek. czy to mogło zaszkodzić dziecku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Skontaktuj sie z lekarzem badz farmaceuta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dawno to było? jak tak i nic się nie dzieje to nie zaszkodziło, spokojnie;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A w którym tygodniu teraz jesteś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Teraz jestem w 7 tygodniu. Lekarza mam za tydzień umówionego. Boje się...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Przecież dziecko w tym czasie nie ma nawet wykształconego łożyska więc jak miało by się tymi tabletkami zatruć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
coś dla mam które lubią czytać o innych mamach: www.MartynaG.pl - blog mamy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
21:00 głupoty piszesz. Brak łożyska powoduje, że wszystko co zażywamy ma wpływ bezpośredni na kształtujący się zarodek. Autorko, nie wiem co to są za leki, ale nie dramatyzowałabym. Na tym etapie, gdyby coś się miało dziać, to na ogół kończy się poronieniem, a skoro jesteś nadal w ciąży, to znaczy że wszystko jest na dobrej drodze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Raczej nie, badania na zwierzętach nie wykazały negatywnego wpływu na płód w dawkach dużo wyższych niż terapeutyczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Lek ci nie zaszkodził, ale co zrobił sam wirus grypy twojemu dziecku to ciężko oszacować. Grypa jest bardzo niebezpieczna w pierwszych tygodniach ciąży, Jesteś pewna że to była grypa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tak, to była grypa. Przynajmniej tak określił moją chorobę lekarz. Jednak wyjątkowo lekka. Katar, lekki ból gardła, i minimalny bol kości, temperatura najwyższa wynosiła 37,5 stopnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moim zdaniem to nie grypa. Ja takie objawy mam normalnie przy przeziębieniach. Grypa ma to do siebie że przebiega z wysoką gorączką i tak się odróżnia od innych infekcji. Więc nie wiem, na jakiej podstawie lekarz stwierdził grypę. Zwykła infekcja, jakich nie uniknie się w ciąży, bo przecież ciąża trwa 9 mcy, ciężko się nie rozchorować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To może niepotrzebnie wzięłam te leki. Boże, juz nawet lekarzom nie można ufać w sprawach na których powinni znać się najlepiej... :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A nie pomyślałyście ze autorka mogła mieć początkowe stadium grupy?? Na początku tak to właśnie wygląda...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Spokojnie, groprinosin jest skuteczny przy każdym wirusie i dobrze że brałaś, bo może dzięki temu infekcja przebiegła łagodniej. Groprinosin wzmacnia naturalne mechanizmy bronne organizmu, a nie działa bezpośrednio na wirusy, dlatego jest raczej bezpieczny. Nie panikuj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie, nie wpadłam, tym bardziej że wysoka gorączka to jeden z pierwszych objawów grypy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Po 1 teraz już nic nie poradzisz bo już musztarda po obiedzie. Po 2 skoro ciąża się rozwija, to nie ma powodów do zamawiania. Po 3 to tym zamartwianiem więcej możesz maluchowi zaszkodzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×