Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Czy USG połówkowe wykrywa zespół downa

Polecane posty

Gość gość

Czy takie USG w 20 tygodniu wykryje lub wykluczy zespół downa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
zespół downa to na USG genetycznym ok. 12 tc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
już pierwsze usg genetyczne 10-13 tc może wykluczyć zespól downa...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja miałam USG genetyczne,które pokazało mi,że mam ryzyko zespołu downa 1:114,czyli ruletka.Jestem teraz w 13 tygodniu i nadal nic niewiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a pytalas o kosc nosowa gina? Mi mowil ze masz kosc, nosek dokladnie widac czy cos takiego i jest dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
100 to można wykluczyć lub potwierdzić robiąc amnio, testy pappa to tylko prawdopodobieństwo, w usg genetycznym tym ok 12 tygodnia zwraca się uwagę na przezierność i kość nosową

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość To ja założyłam ten temat
wielkość dziecka 5,2 mm.Przezierność karkowa 2,4mm.Kość nosowa widoczna. Ryzyko zespołu downa 1;114. Podłamało mnie to.Czekam na wyniki Pappa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nie nakrecaj sie tak, mnie usg genetyczne wyszlo ok, ale za to test pappa fatalnie, cala ciaza w stresie, a cora zdrowiutka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To w którym jesteś tygodniu? Wielkość dziecka chyba w cm a nie mm? I to nie jest na pewno 20 tc, więc czemu pytasz o 20 tc? Badanie genetyczne robi się od 11 do 14tc, późniejsze usg sprawdzają już tylko dobrostan płodu, a nie ryzyko wad genetycznych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość To ja założyłam ten temat
wielkosc dziecka 5,2 cm,sorki. Pytam o USG połówkowe,bo genetyczne nie dało mi jednoznacznej odpowiedzi. Zobaczymy jeszcze jakie bedzie Pappa,ale to 1:114 dobiło mnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość To ja założyłam ten temat
Mówią,że USG genetyczne wykrywa downa.Mi nie wykryło,tylko pokazało ryzyko,a dla mnie to za mało,bo ja chce wiedzieć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Pewność uzyskasz tylko jeżeli zrobisz amniopunkcję. Przy takim ryzyku spokojnie dostaniesz skierowanie na nfz. Ja miałam amnio i cieszę się, że nie musiałam do końca ciąży się stresować. 1:100 to nie jest takie wielkie ryzyko (jest podwyższone, ale to i tak tylko 1%, także nie ma się co łamać). Test pappa też nie daje pewności. Zaś badanie połówkowe w ogóle nie bada ryzyka ZD.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
poczytaj o teście NIFTY. Tylko trochę kosztuje :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ale jakim cudem ma wykryć downa akurat, a może to patau lub edwards? od razu down może tez być wada serca izolowana bez zaburzeń chromosonalnych itd. 2,4 to w normie, ale trzeba miec na względzie, ze 10% akurat zespołów downa moze miec nt od 2,0 i to sie zdarza, nie wiem po co norma do 2,5, błędnie czasem wskazuje, ze jest ok poza tym nt zespół downa ma też często inne nieprawidłowości w budowie dziecka, za krótkie kości udowe, wada serca, fala zwrotna itd. oczywiscie nie martw sie na zapas,o na 99% jest ok, a testy pappa można sobie w pupe wsadzić, bo nijak się maja do rzeczywistego stanu płodu, powinno się zakazac robienia tych testów bo to głupota i niejedna mame wpędziły w rozpacz a po co? najczęściej dziecko było zdrowe, a stres przez całą ciążę nikomu sie nie przysłużył

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Do gość powyżej. Przecież nikt nikogo nie zmusza do robienia testu pappa. Jeżeli usg wychodzi ok a pappa źle, to można zrobić amniopunkcję. Jest większa szansa na wykrycie nieprawidłowości niż w przypadku samego usg. Przy słabym usg nie widzę sensu robienia testu pappa, bo jak on wyjdzie dobrze, to nie zmieni to wyniku usg i amnio tak czy inaczej dobrze zrobić. Sama robiłam i usg genetyczne i test pappa. Test wyszedł ok a i tak amnio zrobiłam, więc cały ten pappa był bez sensu moim zdaniem w moim przypadku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
no nikt nie zmusza, ale lekarze sugerują, niektórzy,mój nie nalegał bo takie takie zdanie jak ja, a mamusie z obawy przed zespołem dziecka decydują sie na niego, często ten test źle wychodzi wtedy hop na amniopunkcję, amnio wychodzi super, ale jest ryzyko utraty ciąży i to wcale nie takie małe często usg jest ok, ale mamusie muszą sie upewnic testem pappa, ze jest ok, test wychodzi źle i wtedy panika, bez potrzeby panika, bo testy to tylko liczby, a gdy wiek matki jest powyżej 35 lat to wtedy dopiero wychodzi ekstra, bo wiek znacząco osłabia jego wynik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja mimo wszystko wolę mieć wybór i możliwość podjęcia własnych decyzji, a nie zaraz wszystkiego zakazać ;) A ryzyko utraty ciąży po amnio jest minimalne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
to pogadaj z dziewczynami o utracie i jakie to dla nich minimalne no pewnie, ze masz wybór,ja o amnio nie pisze a o pappa i ściemie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a ja nie o pappa, tylko o tym, że każdy powinien mieć wybór. Znam i takie, które w ogóle genetycznego usg nie robią, bo uważają, że i tak to nic nie zmieni. Ale wybór powinien mieć każdy, bo każdy swój rozum ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moja bratowa urodzila dziecko z Downem, nie robiła zadnych badan na wady gen i z tego co potem mowil brat, to zalowali, ze nie zrobili takiego badania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
usg nie wykrywa downa, zapamiętajcie sobie, widoczne mogą byc pewne nieprawidłowości, które wcale nie musza świadczyc o zd, ale tez o innych zespołach czy wadach serca tylko ZD wam w głowie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja mam 35 lat. Usg w 12 tyg wyszło super, ale za to wynika pappa kiepski.ryzyko skorygowane ZD 1:96. Na usg w 21 tygodniu specjalista badał szcEgółowo obecność markerów, z których część już tu wymieniono. Na szczęście nieobecne. Amniopunkcji nie robiłam, więc stuprocentowo nie jestem pewna, ale mam nadzieję, że wszystko będzie ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
USG mające na celu wykrycie wad genetycznych wykonuje się w 12-14 tc. a nie w 20. Tutaj jest opis całego badania: www.sofimed.pl/USG-genetyczne-plodu.html Dlatego tak ważne jest, żeby przestrzegać terminów wizyt. W 20 tyg. za to bardzo ładnie widać płeć, zwłaszcza na badaniu 3D.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
W 12 tyg NT 3.5 ryzyko zd 1:14 ! Zrobiłam amnio synek bez wad zdrowy w międzyczasie powtórzyłam usg u najlepszego lekarza i NT wyszło mniejsze 2.6 . Po prostu lekarka bardzo młoda i złe zmierzyła .tu gdzie mieszkam za normę uznaje się NT do 3.5 . Wiec nie panikuj bo nie masz powodów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
co z dzieckiem urodziło się zdrowe?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Czy nie lepiej po prostu udać się do ginekologa, wykonać USG i dopytać się o wszystko od lekarza? Wydaje mi się, że to najlepszy i najskuteczniejszy pomysł. I tak należałoby wykonać USG przecież. Ja chodziłam do szanownej pani doktor Rozmus-Warcholińskiej w Częstochowie. Wspaniały lekarz, świetnie wszystko tłumaczyła, przez co w ogóle nie musiałam się o nic martwić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×