Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

czy zasiłek wychowawczy i 500 zł na dziecko sie łaczy?

Polecane posty

Gość gość

czy jeśli przejdę na wychowawczy gdzie bedzie mi przysługiwał zasiłek wychowawczy 400 zł bo mam bardzo niski dochód to czy oprócz tego 400 zł dostanę 500 zł na dziecko z programu 500 + ? Pytam bo cały czas się to zmienia i nie wiem na czym w końcu stanęło, najpierw mówili że to się nie łączy potem że bedzie się łączyło, że bedą dwa te świadczenia wypłacane, nie wiem na czym stanęło na dzień dzisiejszy i jak ta ustawa wygląda? Czy sa tu biedniejsze mamy które beą dostawały 400 zł zasiłku wychowawczego? To moje pierwsze dziecko a dochód mam naprawdę niski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
poproszę o kulturalne wypowiedzi najlepiej osób które bedą pobierać dwa te świadczenia a zarobię jak wrócę z urlopu wychowawczego o to sie nie martwcie jeszszce wrócę do pracy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
O ile sie orientuję te 500 zł nie wykazuje się w żadnym zaswiadczeniu o dochodach czy tych nieopodatkowanych a tym bardziej opodatkowanych,, wiec najpierw składasz wniosek o 500 zł a potem dopiero o 400 na urlop wychowawczy i tych 500 zł nie dopisujesz do dochodu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja licze ze bede miała 1600 na 2 dzieci bo 1000 na oboje od pisu, 400 wychowawczegi i 200 rodzinnego, mąz jedzdzi na tirach ale ma minimalną to sie załapujemy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A ja polecam poszukac pracy albo nie robic dziecka jezeli na nie nie masz kasy, zamiast zerowac na naszych podatkach...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
pracy poszukam jak dziecko pójdzie do przedszkola, o to sie nie martw!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dziekuje za odpowiedzi a powiedzcie także czy wiecie jakie zaświadczenie o dochodach składam aby dostać 500 plus, czy PIT za poprzedni rok czyli 2015 czy jakieś inne zaświadczenie z urzedu skarbowego, czy liczą się dochody za cały rok poprzedni czy może dochody obecne z 2016 roku, np. za ostatnie 3 miesiace ja też idę do pracy jak tylko dziecko dostanie przedszkole, tak że nie uchylam sie od pracy, swaje jeszcze w życiu przepracuje do emerytury daleko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jesli nie ma na osobe 800zl to tak a Jesli przekracza to nie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
oj to jesli chodzi o 2014 rok to mi przekroczy 800 zł, bo miałam wtedy wiecej pieniażków, a nie wiecie dlaczego 2014 rok jest brany pod uwagę a nie 2015? chyba pójdę do urzedu jutro się zapytać choć pewnie tam wiele osób teraz chodzi sie pytać bo dla wielu osób to dobre pieniazki by pomóc biedniejszym rodzinom wiem że zasiłek wychowawczy mi przysługuje bo tam jest brany pod uwagę dochód obecny jaki mam a nie za 2014 rok i na to się łapię, co mnie cieszy, że chociaz tyle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jakim cudem maja co liczyc dochód za 2015 skoro jest dopiero luty 2016?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
do wychowaczego tez beda liczyc za 2014 tylko twoej dochod bedzie jako utracony czyli 0 .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość dziś Bedzie to bedzie,jeśli dochod nie przekracza 800 zl na osobe dostanie też na pierwsze dziecko. Dochod brany pod uwage ma tyczyc się 2014 r. x x no wlasnie, kryterium dochodowe (czyli do 800zl na osobe w rodzinie) przypada tylko i wylacznie jezeli jest jedno dziecko. jezeli jest dwoje to kryterium nie ma, a 500zl dostaje sie tylko i wylacznie na te drugie dziecko; zatem tak jak ktos napisal wyzej, jezeli masz wiecej niz jedno dziecko, to te pierwsze dziecko nie dostaje nigdy 500zl, i nie wazny jest dochod na osobe. jezeli masz 3 dzieci to dostaniesz 1000zl nawet jezeli dochod na rodzine wypada po 40zl :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
1.Jestem bardzo ciekawa skąd Polska wezmie na to kasę 2. Teraz wprowadzą, za rok zabiorą , bo będzie pusta kasa 3. Zaraz powprowadzają takie utrudnienia , że nikt prawie z tego nie skorzysta , a tysiące kobiet już będzie w ciąży i w ten sposób poprawi się demografia Polski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Gość z 19.57 :D a czytać ze zrozumieniem to potrafisz czy nie za bardzo... Oto cytat ze strony Ministerstwa." Kto otrzyma świadczenie 500 zł? Projekt „Rodzina 500+” to system wsparcia rodzin. "W przypadku, gdy ubiegamy się o świadczenie na pierwsze dziecko obowiązywać będzie kryterium dochodowe 800 zł. Jeśli dziecko jest niepełnosprawne kryterium rośnie do 1200 zł. Na drugie i kolejne dzieci próg dochodowy już nie będzie obowiązywać. Świadczenie wychowawcze otrzymywać mogą rodzice, opiekunowie prawni lub opiekunowie faktyczni dziecka. Jeśli dzieckiem lub dziećmi opiekują się oboje rodzice lub opiekunowie, świadczenie otrzyma tylko jedno z nich."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
pewnie ch/oj z demografią przecież nas już nie będzie po co się martwić dzieci wnuki po co się przejmować w końcu ARABÓW nigdy nie braknie idiotki skończone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mixi
Moje drogie ! Nalezy zacżąć od tego,że jeżeli kobieta idzie na urlopwychowawczyto jej wcześniejszy dochód (na macierzyńskim czy jesli międzymacierzyńskim a wychowawczym pracowała) traktuje się jako UTRACONY czyli ZERO i nie wlicza się go. W tym celu do MOPSU należy przynieść dokum,ent od pracodawcy potwierdzający że udzielono tegoż urlopu. Fakt faktemżez niewiadomychbiurokratycznych powodów trzeba przynieść do MOPWu tez pit i chyba zaświadczenie z zusu o opłaceniu składek (nie jestem pewna tegozusu), ale to NIEJEST BRANE pod uwagę. Odnośnie kumulacji świadczeń to nie mam pojęcia czy ożnabrać500 i 400. sama jestem w tej sytuacji, że nie opłaca mi się wracać do pracy bo po opłąceniu panstwowego żłobka zostanie mi 1100 zł, a jesli będę mogła dostać 400 +89 +500 i jescze dodatek mieszkaniowy to będzie super. Mój dochódbędzie jako utracony a mąż zarabia najniższa krajową więc się łapiemy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja licze ze bede miała 1600 na 2 dzieci bo 1000 na oboje od pisu, 400 wychowawczegi i 200 rodzinnego, mąz jedzdzi na tirach ale ma minimalną to sie załapujemy. Minimalną za tą jazdę na tirach to on ma na papierach i proszę nie pisz że jest inaczej bo pracuję z kierowcami wiem doskonale że za minimalną to oni nawet ręki za okno ie wystawią.' I dla takich jak wy kombinatorów państwo nie tylko nie powinno dać ale przetrzepać te dochody na wszystkie strony,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Autorko oprócz tych 500 zl.bedziesz miała 400 zl.wychowawczego i 80 zl.rodzinnego.Orientuje sie bo jestem w tej samej sytuacji i dowiadywałam sie w gminie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mixi
do osoby powyżej Byłaś wgminie i dowiadywałaś sie czy świadczenie z wychowawczego i 400 zł może kumulować sie z 500? Jesteś tego pewna, bo ja nie mogłam otrzymac tej odpowiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ale jakich kombinatorów? to moja wina że zarabia minimalna plus diety? Wiesz do czego służą diety? Zeby przeżyć za granicą i nie wliczają się do dochodu. Chiałabym żeby zarabiał więcej ale przecież nie zwolni się tylko dlatego, że tobie się nie podoba że zarabia minimalna! To jego szef o tym decyduje!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
zarabia minimalną tylko na papierze!!! każdy kierowca tira wielokrotnośc najniższej dostej do ręki pod stołem!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ale jakich kombinatorów? to moja wina że zarabia minimalna plus diety? Wiesz do czego służą diety? Zeby przeżyć za granicą i nie wliczają się do dochodu. Chiałabym żeby zarabiał więcej ale przecież nie zwolni się tylko dlatego, że tobie się nie podoba że zarabia minimalna! To jego szef o tym decyduje! W te kity to tylko polski urząd skarbowy i rząd wierzą. Nie znam żadnego kierowcy nawet tego który jeździ na miejscu który zarabia poniżej 2700 bez diet.Na papierze i to jest właśnie to co powoduje że w Polsce nie ma pieniędzy dla na prawdę potrzebujących.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ale jakich kombinatorów? to moja wina że zarabia minimalna plus diety? Wiesz do czego służą diety? Zeby przeżyć za granicą i nie wliczają się do dochodu. Chiałabym żeby zarabiał więcej ale przecież nie zwolni się tylko dlatego, że tobie się nie podoba że zarabia minimalna! To jego szef o tym decyduje! Zawsze może się zwolnić by być w domu codziennie i jako kurier zarabiać dwie najniższe krajowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×