Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość __kacha__

Depilacja przed wizytą u ginekologa i porodem - robicie?Też Wam wyskakują krostk

Polecane posty

Gość __kacha__

Wiem, ze głupi problem ale dla mnie wstydliwy kiedy muszę sie rozebrać do badania... Przed wizytą najczęściej najkrócej przed się golę maszynką bo jak wydepiluję się wcześniej, to wyskakują krosty, zaczerwienienia i wrastają włoski, że nie wspomnę o okropnym swędzeniu :( Jak brzuszek coraz większy staje sie to coraz bardziej kłopotliwe. Jak sobie z tym radzicie???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kajejisaa
Ja też zawsze depilowałam się maszynką to najlepiej znosi moja skóra w tym miejscu ze wszystkoch możliwych sposobów. Czasem i tak włoski mi wrastają i bardzo to nie przyjemne, ale na szczęście nie trwa ból długo. To prawda, że im większy brzuch to trudniej "tam" się dokładnie wydepilować ale ja nie wyobrażam sobie tego nie robić. Przed porodem też robiłam sama i dobrze bo nie chciałabym aby to robili w szpitalu sami. Niestety jeszcze często się u nas zdaża że golą pacjentkę praktycznie bez pytania:-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamamamamamam
ja tez sie golilam przed kazdą wizytąi do porodu, wiadomo przy koncu byl to wyczyn A na swędzące krostki pomagalo smarowanie sudocremem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak bedziesz sie golic regularnie,to krostki przestana wyskakiwac i swedzenie minie,bo skora sie przyzwyczai.Raz w tyg to mus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość golarka elektryczna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja sie nie golilam
przez ginekologiem, bo uwazam, ze golenie sie dla ginekologa to kretynizm ;) Przed porodem oczywiscie, przed kazdym zabiegiem przeciez sa usuwane wloski, nawet te minimalne ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja jak miałam w nocy
skurcze, a leżałam już na patologii późnej ciąży to poszłam pod prysznic z lusterkiem i się ogoliłam sama:) nie musiała robić tego położna... jak szłam do ginekologa robiłam to samo w wannie w domu z lusterkiem, ale nie miałam krostek i wrastających włosków, widocznie masz wrażliwą skórę, nie wiem co Ci poradzić...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja nie goliłam się specjalnie przed wizytą u ginekologa. Robię to dwa razy w tygodniu. Przed porodem akurat też ogoliłam się sama chociaż u nas w szpitalu nie ma wymogu golenia krocza. Ja również mam bardzo wrażliwą skórę w tym miejscu ale ja znalażłam na to sposób. Po każdym goleniu podbieram mężowi mleczko po goleniu Nivea i po nim swędzi mniej i krostki też mniej widoczne :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 40tysiecy
u mnie depilacja to podstawa, pamietam jak pod koniec ciazy nie widzialam swojego krocza i nie moglam nic podzialać golarka, wtedy kupilam krem do depilacji okolic bikini z veeta i powiem ci rewelacji, dokladnie wydepilowal i nic nie swedzialo pieklo, krostek tez nie bylo, polecam ci serdecznie, sama zalowalam ze odkrylam go pod koniec iazy bo tak to walczylam golarka i nawet nie wiem jak to wychodzilo;-) ale maz nie narzekal wiec musialobyc dobrze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość __kacha__
Spróbuję tym sudocremem, nivea po goleniu też skubnę mężowi ;) czytałam, że witamina A niektórym pomaga - w formie maści. I powiem Wam, że większe podrażnienia mam po depilacji z wodą i pianką lub mydłem niż jak na sucho i o dziwo nic nie boli. Do tego zaczęły mi te włoski wrastać i dopiero sie robi problem bo muszę je jakoś podważać z pod skóry i powstają ranki, które się dłuuugo goją i zostawiają ciemniejsze blizny :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ola300
Nie mam problemów z krostkami odkąd golę się wyłącznie z włosem a nie pod włos. Jest się ogolonym oczywiscie mniej dokładnie ale lepsze to niż krostki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość __kacha__
Tylko po goleniu z włosem zostają nieestetyczne kłaczki, jakby od jakiegoś czasu odrastały.. mi też włoski rosną poza linią majtek że tak powiem i tam je wyrywam pęsetą bo maszynką odrastało ich więcej i twardsze. Depilatora nie wytrzymałam w tym miejscu ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja się nie depiluje
przed wizytą. Lekarze ginekolodzy w przeciwienstwie do wielu innych facetów wiedzą ze owłosienie łonowe jest naturalnym 'wyposazeniem' kobiety.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przed wizytą wypada
Jeszcze odwiedzić fryzjera i solarium, inaczej porażka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przed wizytą wypada
No nie gadaj ze nie idziesz do fryzjera i do solarium, chcesz zeby sie ginekolog udlawil smiechem na twoj widok ? Litosci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja chodze na depilacje woskiem.. pelna, uda, lydki, bikini brazylijskie, boli za pierwszym razem, ale pozniej juz spokoj... polecam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lariskaaaa
kurde jak sobie przypomne jak to było u mnie :o urodziłam 6 tyg przed czasem, nagłe odejscie wód i biegiem do szpitala :o nie byłam przygotowana, nie mówiac o wyprawce a co dopiero ogolenie :)w ciazy sama nie dałam rady sie golic wiec maz mnie golił co jakis czas a do porodu pojechałam z buszem :o nie było czasu nawet o tym pomyśleć, w panice człowiek myśli o ważniejszych rzeczach :) na izbie przyjec pielegniarka podgoliła mnie tam gdzie trzeba i rodziłam z takim buszem :o :D i wiecie co powam powiem? kapnęłam sie dopiero po porodzie, wczesniej nawet nie miałam czasu pomyslec i zobaczyc jak sie tam sprawy mają :D jak kilka godzin po porodzie juz bez wystajacego brzucha zobaczyłam ten busz to mało nie zemdlałam :o :D ale obciach :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ramonnnaa
ja golę się maszynkami jednorazowymi glilette dla mężczyzn bo te babskie są beznadziejne, do tego albo żel do golenia, a jak nie ma to zwykłe mydło w kostce, może kilka razy w życiu się zacięłam, ale to bardzo rzadko i nie umiera się od tego, w porównaniu z porodem...betka :-) Jeżeli chodzi o odbyt to chyba najłatwiej, bo tam brzucha nie ma :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość __kacha__
Patent z męskim nivea po goleniu zadziałał :D wic polecam do wrażliwej skory ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ramonnnaa - bardzo proszę nie generalizuj, to ze tobie sie udaje tam golic to nie znaczy ze wszystkim. Zgadzam sie z Tobą że codzinna pielęgnacja to bardzo ważna sprawa i podstawa, ale to czy golisz okolice intymne to juz rzecz indywidualna, niektórym to nie odpowiada. Ja akurat się golę regularnie (i nie mam z tym problemów). Przy pierwszej ciąży goliłam sie SAMA codziennie i tydzień wczesniej urodziłam i nie było kłopotu. Natomiast przy drugiej ciąży brzuch miałam duzo większy i nie dawałam rady sie samodzielnie ogolic. Musiał pomagac mi mąż. Wiem więc ze bywa roznie. Niektóre panie sa bardziej spuchniete to tym bardziej nie poradzą sobie same...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a doktor lubi wkładać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Chodze na wosk i to jest dla mnie najlepsza metoda. zero krostek zero problemow, tylko musisz znalezc dobra kosmetyczek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mnie na podraznienia po depilacji najbardziej pomaga provg żel, bo zawiera substancje kojące i łagodzące podraznienia, do tego chroni przed infekcjami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
*provag żel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×