Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

dlaczego pracujacy rodzice sa gorsi?

Polecane posty

Gość gość

Tyle słyszę o polityce prorodzinnej w naszym kraju ale gdzie i dla kogo ona jest? Bo...pracuje ja i pracuje mój maz bogaczami nie jestesmy ale starcza nam na życie. Dziecko mamy jedno do zlobka nie dostali się bo pierwszeństwo mieli samotni, bezrobotni,niepełnosprawni tak samo z przedszkolem. Czemu nasza pelna rodzina jest gorsza od tej co na zasilkach siedzi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
zawsze tak bylo.. moja kol. zostala wrzucona z domu z 5 letnia corka przez jej matke z 170 zasilkiem/ bez mieszkania pracytulala sie po stancjach latami /pracujac gdzie sie da/panstwo nigdy nie dalo jejmieszkania nawet rujny zadnej/a alkoholikom daje socjalne domy czy tam komunalne co nieplaca dwastuja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Państwo pomaga tylko patologi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Brat męża ma dwoje dzieci on nigdy nie pracowal jego konkubina bez szkoły nigdy nie pracowala siedzą na zasilku u jego rodziców. Jaki przykład dadzą dzieciom? Naucza pracowitości? e ważne jest wyksztalcenie? Wątpię

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
to fakt... nie moge pozbyc sie z wlasnego mieszkania pijaks bo dostal wyrok eksmisyjny z prawem do lokalu socjalnego... a ja latami place czynsz za niego by mi komornik na pensje nie wszedl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ale poważnie do żłobka mają pierwszeństwo bezrobotni? Przecież to jest absurd, po co im ten żłobek:) Gdzie tu logika?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
oni to klamcy! co to w ogole za sukinsyny tacy jak mozesz z tym zyc!! 333 www.youtube.com/watch?v=i7qW3FUz_Eo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Z tym żłobki to bzdura, z przedszkolem tak samo. Autorkę chyba trochę fantazja poniosła, pierwszeństwo mają osoby samotne, dzieci niepełnosprawne ale zaraz potem rodziny w których obydwoje pracują.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
11:42 zapomniałaś jeszcze o rodzinach z nadzorem kuratora. Moje dziecko też nie dostało się do przedszkola, młodsze ma teraz 2 mce, niedawno zapisałam je do żłobka, mamy niewielkie szanse ale jakieś są :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Z tym zlobkiem i przedszkolem koloryzujesz. Oboje z mężem pracujemy i dziecko bez problemu dostało się najpierw do żłobka, a później do przedszkola. I to.w niewielkim mieście, do żłobka i przedszkola państwowego. Tak samo dzieci znajomych gdzie oboje rodzice pracują. A dziecko, którego rodzice są bezrobotni do przedszkola się nie dostanie, bo z czego będą za nie placic? Przecież przedszkole czy żłobek państwowy nie są darmowe, trzeba płacić choćby dzienna stawkę żywieniowa, która w skali miesiąca wynosi 150-200 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Bo na wsiach to nie problem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja mieszkam w Szkocji... sąsiedzi mojej koleżanki są byłymi ćpunami ... i oni mają mieszkanie niemal za darmo, zasiłki i nawet ... dodatek na utrzymanie psa, bo pies niby pomaga im w odwyku !! A kumpela ma męża, 2 dzieci oboje pracują, a np dodatek do czynszu mają tylko 130 funtów miesięcznie czyli płacą z własnej kasy jakoś 500-550, a tamci sąsiedzi płacą max 200 miesięcznie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ta ze Szkocji ... Ty jaja sobie robisz, czy poważnie istnieje dodatek na utrzymanie psa ??!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja tu kiedys pisałam o sobie. W skrócie napiszę tylko, że po wielkim wysiłku dostałam komunalna ruinę (stracilismy wszystko, mąż zachorował na raka i nasz majątek sprzedaliśmy cały!!! ja jako nauczycielka utrzymywałam całą rodzinę) gdy tym czasem moi sąsiedzi z komunalki, Romowie mieli wymieniane drzwi i okna po każdej awanturce połączonej z dewastacją :( a w moim mieszkaniu były ściany zdarte do cegieł i wszystko musiałam kupić sama okna, drzwi, meble, że o remoncie i przystosowaniu nie wspomnę, na szczęście pomogli mi rodzice moi i męża, a dlaczego tak? a dlatego, że (napiszę to) JEB/ANE KOWARY to gmina przyjazna mniejszościom narodowym i tak sobie działają w myśl prawa i dotacja unii. Niech się potem nie dziwią, że cyganie sa uznawani za karaluchy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wifigdańsk
no co ty powiesz. pierwszenstwo do złobka i przedszkola mają rodzice PRACUJĄCY a nie samotni! nikogo nie obchodzi ze ktos jest samotnym rodzicem,licza sie rodzice pracujący. najgorzej mają osoby samotne i niepracujące, do przedszkola się dziecko nie dostanie bo zabierze miejsce dzieciom pracujacym, do świetlicy tez takie dzieci nie przyjmują.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
no sorry, ale brałam w tym roku udział w rekrutacji, na początku kwalifikowali: dzieci z rodzin z nadzorem kuratora, dzieci z niepełnosprawnością, lub których rodzeństwo ma niepełnosprawność, rodziny wielodzietne (min.2 dzieci poniżej 18 roku życia), dzieci osoby samotne pracującej itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wifigdańsk
tak,zgadza się ale potem masz i tak rozmowe z dyrektorką i podpisanie umowy i tu zaczynają sie przeszkody bo jak niepracująca to zabierze innym dzieciom.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wifigdańsk
najlepsze jest taki paradox-jak podpisywalam umowe ze starszą corką to bylam niepracujaca i dyrektorka oczywiscie od razu zakwalifikowala mnie do szufladki kombinatorek bo nie pracuje a chce dziecko do przedszkola dac to cos podejrzane,oczywiscie mialam szczery zamiar od razu podjac prace jak tylko dziecko zacznie chodzic do przedszkola (logiczne a co zrobię z dzieckiem jelsi bede chciala pojsc do pracy a ono bedzie w domu) no ale ona twardo ze najpierw ja do pracy a potem dopiero zapisywac dziecko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wifigdańsk
to nieprawda ze pierwszenstwo mają bezrobotni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Bo w pl tylko patologia ma prawo godnie zyc chyba tez stane się patolo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
U mnie tez pierwszenstwo maja samotni i wielodzietni rodzice. Moje dziecko nie zostało przyjete i stracilam prace. Niania zrezygnowala z dnia na dzien i nie zdazylam znalesc drugiej :( teraz patrze sobie przez okno jak paniusia co naklepala sobie 6 dzieci jedno odprowadza do przedszkola a potem siedzi w domu z reszta dzieci. Jestem wsciekla zla smutna na to wszystko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
U nas jest punktacja, im więcej punktów tym lepiej. Punkty są m.in. jeśli oboje rodzice są pracujący, ale też są punkty dla rodzin wielodzietnych oraz samotnych rodziców, choć samotni rodzice przestają mieć przywileje. I wiecie co, o ile rozumiem, że trudniej jest samotnej matce, niż rodzinie pełnej, to tymi samotnymi matkami najczęściej były panie żyjące bez ślubu z ojcem dziecka. No i z jakiej paki taka baba ma mieć pierwszeństwo? Dzięki Bogu u nas już się zorientowali, że wiele par tak robi i nie dodają punktów samotnym rodzicom.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a ja sama po 2 latach wychowywania córki wróciłam do pracy, i nawet nie dlatego że musialam, tylko dlatego że chciałam. w moim zawodzie szybko mozna "wypaśc" w obiegu a lubię to co robie.... posłałam więc córkę do Puchatka, do grupy żłobkowej, miała 20kilka miesięcy i nie żałuję! teraz, po 4 latach chyba nigdzie bym pracy nie znalazła!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
tak to jest niestety w naszym kraju..ja od razu posłałam dziecko do prywatnego przedszkola www.teczowakraina.com.pl, które polecili nam znajomi. Mają tam mniejsze grupy, do dzieci podchodzi się bardziej indywidualnie, bardziej się na nie uważa, tam stawiają na taki wszechstronny rozwój dzieci, co bardzo mi się podoba. Polecam tam zapisać dziecko, bo to naprawdę fajne, rzetelne przedszkole. To był strzał w dziesiątkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kilka tysięcy ofert od osób poszukujących pracy niani, opiekunki, gosposi, pomocy domowej Zarejestruj się, aby spontanicznie wysłać swoja ofertę bezpośrednio do naszej bazy osób poszukujących prace na stronie http://www.naszaopiekunka.pl/nannyregistration.asp Z NaszaOpiekunka.pl możesz skontaktować się z setkami bezpośrednich pracowników z całego kraju za pomocą kilku kliknięć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×