Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

mantodea

Dziewczyny czy to prawda że drugie dziecko rodzi sie krócej???

Polecane posty

Gość moja mama zdecydowanie krócej
rodziła mojego brata niż mnie, a ja jestem oczywiście starsza:) w ogóle miałą dosyć szybkie porody, bo mnei rodziła jakieś 4 h, a brat po 1,5 h już był na świecie więc może coś w tym jest;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oooooooo żyjesz:) u mnie ciezko powiedzieć - 2 cesarki- wcalenie było latwiej - ale wiekszośc dziewczyn rzeczywiście tak ma moja siotra rodziła się jedną dobe- ja rodziłam się 1 godzinę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anuszka1
w moim przypadku tak było że rodziłam expressem ,ale każdy ma inny organizm więc trudno powiedzieć ,ale raczej rodzi się kócej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pierwsze rodziłam trzy godziny z oksytocyną, drugie 6 godzin bez oksytocyny i trzecie też trzy godziny z oksytocyną i najlepiej wspominam drugi poród, może był dłuższy, ale skurcze mniej nasilone i mniej bolesne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja drugie bez porownania
łatwiej i krócej, moja mama tez.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pierwsze urodziłam w 20 minut a drugie w kolejnej minucie hehe;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kaczorowa mamusia
ja też urodziłam jednego zaraz po drugim. Ale Boże ty mój, co z tego wyszło. Toż to mózgu nawet dla jedngo byłoby mało, a tu dwaj :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Perwsze 6,5 godz w męczarni,drugie 2 godz ze znieczuleniem tez w męczarni :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja miałam dwie "sałatki cersarskie " więc nie moge nic powiedzieć :( niestety

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama Majki
a czemu pierwsze zawsze długo ? ja rodziłam 3,5 godziny. Drugie ma w planach :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pierwsze rodzilam 12 godzin a 2 drugie 9 h ale w wiekszych bolach!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Fenena
1-sze 17 godzin, 2-gie...nawet nie wiem, kiedy :D. No, może 1,5 godziny wszystkiego razem. A le nie jest to żadna reguła, niestety :P.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość miki mause
pierwsze 5h w tym 2h znieczulenia:P, moja znajoma z drugim miałą połowe krocej, czasu gdy już dojechałą po odejściu wód to miala skórcze parte na badaniu:),

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magbet1988
Witajcie ja pierwsze dziecko rodziłam 23 godziny w okropnych bólach..bez znieczulenia i z rozcinaniem a 2 dziecko rodziłam 5 godzin owszem bolało ale juz było bez rozcinania a perzedewszystkim szybko....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama_Zosi
Ja miałam okropne porody, a niestety nie mogłam być ani znieczulona ogólnie ze względu na bardzo wysokie ciśnienie, ani zewnątrzoponowo ze względu na rozszczep kręgu - tak czy tak drugie rodziłam o połowę krócej, bo tylko 15 godz (pierwsze 32). Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to skoro 1 dziecko rodzilam 6 godz to z drugim chyba tez sie szybko uwine;););)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pierwsze 9 h, po 3 dniach wlewania we mnie oksytocyny, porażka.. Drugie 4,5 h, bez oksytocyny, zdecydowanie lepiej! Mam nadzieję, że trzecie w godzinkę urodzę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moja koleżanka urodziła dziecko w drodze z łazienki do pokoju :D po prostu wypadlo jej....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czyli inaczej mowiac istnieje szansa ze drugie nie bedzie marudzic i szybciej pojawi sie na swiecie:)Dziewczyny a ta cala oksytocyna rozumiem ze sluzy do wywolania porodu???trzemu tak skarzycie sie na nia???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
po niej są ponoć silniejsze skurcze nie doświadczyłam to nie wiem ale ja rodząc naturalnie miałam skurcze 100 % na KTG a dziewczyna po oksytocynie 70% nie wiem, jak mogłabym mieć silniejsze...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pierwsze dziecko 5 godzin , drugie ( po 10 latach) 1,5 godz. od pierwszego skurczu ale 20 minut po przyjeździe do szpitala. Obydwa porody bez oksytocyny , przy drugim ledwo zdążyliśmy dojechać do szpitala bo bóle parte miałam od początku . Urodziłam w ubraniu ( tylko dół zdjęli mi) , bez mycia , bez lewatywy .Z izby przyjęc na łóżku przewieźli mnie na porodówkę , z główką dziecka widoczną , zrobiła położna obrączki na rękę 2 parcia i maleńka (4150 gr i 58 cm) już była. Dopiero po porodzie uzupełniali dane do statystyki itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja pierwsze urodzilam w 2 godziny :D drugiego jeszcze nie planuje ale mam nadzieje ze tak szybko tez:) a za to moja kuzynka pierwsze rodzila drugie...nie zdazyla dojechac do szpitala urodzila w domu doslownie trwalo to chwile.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja pierwsze 14 godz... drugie to sie dopiero okaze ile moja mama pierwsze okolo 15 godz drugie szybko bo maluszek byl wczesniakiem niestety nie przezyl :( trzecie 22 godz a czwarte 3 doby siostra urodziłą sie sina a mame ledwie odratowali... kazdy porod jest inny i niestety nie ma takiej zaleznosci ze jak pierwszy byl cacy to pozostale tez takie bedą a nawet jeszcze lżejsze... ale takich wam wlasnie życze :D:D ( i sobie też ) :D:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moja kuzynka lekarka mowi ze z reguły drugi poród latwiejszy i szybszy, ale nalezy pamietac ze zawsze mogą zdazyc się wyjątki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×