Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Mama na wychowawczym

Grupowe ubezpieczenie dla osób na urlopie wychowawczym

Polecane posty

Gość Mama na wychowawczym

Witam, czy któraś z Was dostała odmowę objęcia grupowym ubezpieczeniem na źycie, bo przebywa na urlopie wychowawczym. Czy nie jest to jakaś dyskryminacja, przecież nadal jestem pracownikiem, składki opłacałabym sama, więc dlaczego nie mogę kontynuować dalej grupowego ubezpieczenia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To normalne. W grupowym ub.skladki odprowadzane sa od pensji, ktorej teraz nie masz. Nie mozna placic grupowki samemu bo skladka jest zbiorcza za wszystkich pracownikow. Pracuje w pzu, tez jestem na wych., a grupowke mam u meza :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To tylko ubezpieczenie na smierć i wypadki komunikacyjne.To wspiera tylko firmy ubezpieczeniowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
to kwestia dogadania z pracodawcą. mój mnie ubezpieczal dalej tylko zwracalam mu składkę. ale to jest możliwe w małej prywatnej firmie. W państwowej lub dużej firmie zostaje Ci indywidualne kontynuowanie-wtedy za leczenie szpitale nie dostaniesz kasy a reszta bez zmian.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama na wychowawczym
Chodzi właśnie o to, że nie mogę nawet dalej indywidualnie kontynuować tego ubezpieczenia, a co za tym idzie ubezpieczając się gdzie indziej dochodzi mi okres karencji śr.6 m-cy i tak po kilku latach ubezpieczania zostaję 6 miesięcy bez prawa do roszczeń, choć nadal chcę się ubezpieczać i terminowo opłacać składki. I tak decydując się na wychowanie dziecka w domu zostałam pozbawiona zabezpieczenia dzieci w razie "w", nie mówiąc już o tym, że pensji też obecnie nie dostaję i nie ma z czego odkładać. Pytanie jest więc takie: gdzie logika prorodzinna...urlop wychowawczy to niby taki przywilej, ale jednocześnie dyskryminacja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
U mnie w firmie jestto możliwe, ale to mała prywatna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja pracuję w dużym banku, po przejściu na wychowawczy kontynuuję ubezpieczenie grupowe, nie było z tym żadnego problemu. Sama opłacam składki, nawet jak raz zapomniałam to dzwoniła do mnie pani ode mnie z pracy z administracji żeby przypomnieć mi o płatności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja tez na wychowawczym opłacałam składki pracodawcy -administracja samorządowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
możesz przystąpić do ubezpieczenia grupowego skontaktuj się z kubinek.pl mają taką opcję w ofercie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Polecam PZU... A ja nie polecam. Przystąpiłam do ubez grupowego miałam okres karencji 6 miesięcy. Mój tata zmarł zabrakło mi 2 dni.... pomimo próśb nie chcieli wypłacić kasy... takich rzeczy się nje da przewidzieć .... zalamka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×