Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Zsa

HEMOROIDY po ciązy - wstydliwy temat

Polecane posty

Gość Zsa

uuuu, zdaje się, że mnie to dopadło... najpierw tylko pojedyncze ślady krwi, teraz powtarzają się coraz częściej... Czy ktoś miał podobnie, jak to leczyć, może wystarczą "domowe" sposoby? :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kaasiaa11
no ja niestety miałam operację......takie mi po ciąży winogrona urosły:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zsa
Dzięki za odpowiedzi... :) Co do mnie, to na razie coraz cześciej pojawiają sie slady krwi po podtarciu... nie boli, w zwiazku z tym do lekarza sie jeszcze nie wybralam, licze ze moze samo przejdzie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zsa
Nie wiem, czy pęknięcie śluzówki tak długo by sięutrzymywalo, bo ja urodzilam juz 2 lata temu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A te wszystkie smarowidla z apteki nic nie daja na hemoroidy,moze na chwilke a potem i tak boli. Kobieto idz poki czas bo potem bedzie za pozno i zostanie juz tylko operacja.:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja pociązy miałam podobny problem. Powiedzialam o tym mojemu ginekologowi i dostałam jakieś czopki i maść i pomogło. Teraz już nie pamiętam ich nazw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zsa
Dzieki dziewczyny.... chyba wizyta mnie nie ominie... pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja w ciaży jetem dopiero teraz i nie rodziełam jeszcze, ale hemoroidy juz leczyłam bo mam często zaparcia. Jak tylko zauważyłam krew na papierze to zaraz poszłam do chirurga. Zbadał i powiedzał że to hemoroid (jeden). Przepisał mi czopki o maść do smarowania. Już rok minął a ja mimo zaparć w ciąży nie widuję już krwi. Pomogło narazie, ale wiem od tego chrurga że po porodzie moge mieć problemy. W zależności od tego jak duże bedą ewentualne hemoroidy to albo tak jak do tej pory czopki i maść, albo takie specjalne klamerki które się zakłada na hemoroidy i one nie mają dopływu krwi i znikają. Mniej inwazyjna metoda niż traycyjna operacja, ale stosowana tylko do pewnej wielkości hemoroidów, bo jak będziesz czekać to będą za duże i konieczna będzie normalna operacja. Daj się zbadać. Trochę to krępujące ale przeżyjesz. Gwarantuję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość boli
ja tez mam ten problem wlasnie po porodzie. Urodzilam miesiac temu. Ja biore czopki Proctoglivenol i pomogly troszke tzn juz tak mocno mnie nie boli i krew juz sie tez nie pojawia i pije jeszcze parafine. Pomaga.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jolcia 30
ja właśnie jestem w ciąży w 7 miesiącu i zdaje sie że zaczyna mi się ten problem i nie wiem czy ktoś z was używał w ciaży takiej masci Proctosone? Może ktoś wie coś czy to można w ciazy stosować?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jedz ciemne pieczywo
i duzo jablek.. powinno przejsc samo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dobre sa tabletki na to z kasztanowca-tylko zapytac w aptece,jak znajde jeszcze pokaowanie to podam nazwe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moja siostra miala tez po
ciazy.to chyba najbardziej nieproszona dolegliwosc jaka po ciazy moze sie pojawic.z mojego otoczenia akurat w jednym czasie siostra i jej kolezanka byly w ciazy i obydwie mialy z tym duzy problem. moja siostra wkoncu miala dosc tego i poszla na zabieg usuwania ich. usuwanie chyba jednego hemoroida kosztowalo jakies 300zl.dla niej to tez nie bylo malo ale juz niewiedziala co robic. swoja droga jestem ciekawa jak wyglada taki hemoroid.;) pozdrawiam 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość winka
ja miesiac temu urodzilam coreczke. zaraz po porodzie bolało mnie jak siedziałam i to był jedyny problem, jednak jakies 2 tygodnie temu odczuwam ogromny ból przy oddawaniu stolca:((((( nie stosuje czopków ani masci, karmie piersia a ponoc wszystko przenika do mleka matki. nie wiem czy dobrym sposobem sa takie lekarstwa przy karmieniu piersia. boli ale przezyje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bies
Winka ja mam dokladnie to co ty byłam u swojego gina i przepisał mi maśc posterisan - można ją stosowac przy karmieniu, oprócz tego można się jeszcze moczyc w wywarze z kory dębu. ja bede dopiero próbowac, na efekty poczekamy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asiaczek103
jak się bojawiają dokładnie hemoroidy? jestem w 39 tc i od wczoraj czuje jakby mi coś z odbytu wystawało-jakaś żyła..nie wiem czy to to-hemoroidy? czy oznaki zbliżającego się porodu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja 2 razy rodziłam i po każdym porodzie mam pamiątkę w postaci hemorojda.Nic z nimi nie robie i nigdzie z nimi nie byłam,a to tylko dlatego że mnie nie bolą.Od czasu do czasu pojawia się jedynie trochę krwi na papierze i to w zasadzie tyle.Cały czas są tej samej wielkości i nic szczególnego się z nimi nie dzieje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mam to samo co asiaczek 103 i nie wiem czy to hemorody czy cos innego. moze ktos moze mi pomoc??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marli0102
ja wczoraj zauważyłam u siebie to samo co kasiaw27 i asiaczek 103, jestem w 39 tc a tu takie cos mi wyskoczyło :/ tylko że załatwiam się normalnie, nie widzę też żadnych plamek krwi, nie boli mnie to a nie mogę znaleźć pozycji żeby samej się temu przyjrzeć, nie wiem czy to hemoroidy czy jakaś inna cholera a do porodu chciałam mieć trochę świętego spokoju :( może wiecie co to może byc? W dotyku jest/są jak pęcherzyki z wodą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sprawdzone i polecane
u mnie hmoroidy mają wszyscy i po porodzie tez mi paskudztwo wylazlo. Mam bardzo dobryi sprawdzony sposób jednak troche krepujacy. Kupcie w aptece KALIUM to takie malutkie fioletowe tabletki w fiolce ok 5 zł. Sporzadza się z tego roztwór. ja moczyłam w tym płatek kosmetyczny i przykładałam w chore miejsce a na to pieluche syna ( wiem wiem ale podpaska nie zabezpieczy dobrze bo to cholerstwo strasznie barwi i nie mozna tego sprac) no i na to ciasne majtki. pospałam tak tydzien i wszystko sie wchłonęło a mąż sie nawet nie kapnął. Już 7 mcy po porodzie a ja od tego czasu nie mam najmniejszego problemu. To jest naprawde najskuteczniejsze. moj mąż dlugo próbował innych specyfików i dopiero to mu pomogło. Naprawde polecam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość manna30
Witaj. ja nigdy nie miałam hemeroidów, ale w trakcie porodu wyparłam ich na zewnątrz aż 4!!!! matko co za ból. dwa tygodnie nie sżło usiąść, ruszyć się, stanąć i chodzić. tabletki przeciwbólowe nie działały, z bólu aż na omdlenia brało i łzy same leciały. tabletek mocniejszych wziąć nie mogłam, bo dziecko piersią karmię. lekarze zalecili mi maść posterisam i czopki posterisan. są dość drogie, bo czopki ok 34 zł kosztują, maść nie pamiętam. swoje zadanie spełniają. jednak i tak musiałam wziąć tabletki, które przepisał mi lekarz, bo przy tak wielkich i ulokowanych już na zewnątrz hemoroidach maści i czopki by dłuuuuugo działały. zabieg chirurgiczny oczywiście pomoże, jednak przy kolejnej ciąży mogą wyjść znowu, albo się pojawić. lekarze i położne polecają taki zabieg dopiero wtedy jak się już nie będzie planowało więcej dzieci. bo pomimo zabiegu i tak ważna jest profilaktyka, tak samo jak po wygojeniu, a ryzyko powstania w nastęnej ciąży takie samo i prawie 99%.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość manna30
aaa i takie ulokowane na zewnątrz hemoroidy, to nie wiem jak wyglądają ale czuć je jako takie nabrzmiałe buły, ulokowane przy samym odbycie. to rzeczywiście czuć tak jakby taki nabrzmiał gęstym płnem pęcherz. inne objawy hemoroidów w środku to prawdopodobnie pieczenie, swędzenie, ból, pojawianie się krwi, trudności w opróżnianiu. ja przy zewnętrznych nie potrafiłam się nawet wysiusiać, wydmuchać nosa, kaszlnąć ani kichnąć, bo do łez to doprowadzało. no i musimy już moje drogie uważać by nie siadać na zimnym i za przeproszeniem nie przewiać tyłka, bo to powoduje nawrót choroby i najlepiej po każdym opróżnieniu się umyć - cześć i chwała tym, co wymyślili chusteczki nawilżane. a tabletki, które ja zażywam to detralex - zapytajcie się jeszcze przed porodem o nie swojego lekarze, by w razie czego mąż tylko mógł je wykupić. bez nich jeszcze bym pewnie płakała z bólu, a tak to 3 tyg po porodzie i mogę się w końcu ruszać. powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość koszamartez
mnie dopadł i wiem jaka to masakra:(Ja mam termin n grudzień....mam nadzieję,że wytrzymam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jak nie urok to ....
hemoroidy! Nie dość,że tak cierpimy przy porodzie, krocze nam nacinają to jeszcze musimy się późnej męczyć z tymi hemoroidami! Swoją drogą - to do jakiego lekarza trzeba się udać z tą dolegliwością? Ja jestem 2 tyg. po porodzie i dzisiaj pojawiła się po wypróżnieniu krew na papierze toaletowym. Pojawił się na zew. jeden (chyba) hemoroid...Ginekolog zalecił czopki Prostarium + maść + nasiadówki z kory dębu Zobaczymy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Romaszks
Z hemoroidami nalezy sie udac na badanie do lekarza proktologa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość już nie mam ich
Na hemoroidy po ciąży jeśli karmicie piersią polecam czopki Procto Emorect. Są na naturalnych składnikach i zawierają kwas hialuronowy i zapobiegają nawrotom choroby. Dwa tygodnie i po problemie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość liśćpokrzywy
Mi na hemoroidy pomogły czopki procto emorect. Wczesniej stosowałam jakieś żele i nasiadówki, ale poprawy nie było. Dopiero po czopkach procto emorect efekt był mocno odczuwalny już po kilku dniach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kajmak
od dawna mam skłonność do hemoroidów, ale nie sądziłam, że w ciąży ten problem znów mnie dotknie. dieta dietą, ale hormony w ciąży zrobiły swoj******am się stosować tych preparatów przeciw hemoroidom, które stosowałam do tej pory ze względu na obecność w nich środka znieczulającego (lignokaina, która jest praktycznie w każdej takiej maści czy kremie). przyjaciółka poleciła mi preparat homeopatyczny http://mojaptekarz.pl/34181/avenoc.htm czopki, trudno, ale naprawdę działają a przy tym nie szkodzą dzidzi. niestety, dość drogie, ale czego nie robi się dla dzieciątka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Podnosze bo mam ten problem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kochane ja meczylam się z hemoroidami po pierwszym porodzie po drugim myslalam ze zwaruje. Maści czopki nasiadowki nic nie pomagało. Znajoma mi sprzedała sposób stosowany w jej rodzinie, może to zabrzmiały zabaw nie ale należy zrobić sobie czopki ze słoniny. Tak takiej zwykłej ze sklepu mięsnego. Wycinany sobie slonine na lsztalt czopków, wkładamy do zamrazalnika aby stwardnialy. Przed aplikacja zamaczamy w miodzie. Teraz słoniną jest u mnie w zamrazalniku na stale. Ta metoda pomogła mi juz następnego dnia mogłam usiąść a po trzech zapomnialam o tych koszmarnych hemoroidach. Wszystkim życzę powodzenia w walce z ta rdolegliwoscia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×