Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

ile mleka powinno pić 8 miesięczne dziecko

Polecane posty

Gość gość

Jak wyżej. Rano pije mleko (jakieś 150 ml), potem kaszkę manną (też 150), potem obiad, koło 6 znów mleko i koło 9 mleko. Raz w nocy mleko. Za mało mleka? Za dużo mleka? Jak sądzicie, mamy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
moja pije po wstaniu mleko 150, czasem 160 zalezy, potem kaszke ze 150, drugie sniadanie jogurt naturalny z owocami lub cos innego, obiadek ponad 200, owoce z kaszką, mleko i w nocy budzi sie na jeszcze jedno mleko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mogę już jogurt wprowadzić? W międzyczasie daję mu ciastko lub chrupka kukurydzianego/ryżowego. Owoce ze słoiczka przed kąpielą. Pije wodę choć niedużo a raz dziennie herbatę rumiankową.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
powinno pić 3x dziennie po 180-210ml

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
za dużo nabiału w formie mleka... powiedzmy, że w ciągu dnia jadłospis może wyglądać np. tak 1) mleko, 2) pieczywo z wędlinami/ twarożkiem/warzywami, 3) zupa lub drugie danie, 4)deserek/owoc/budyń/jogurt/kisiel, 5) kaszka za dużo mleka w tym wieku.. gdzie jakieś kanapki z warzywami, wędlinami, pastą jajeczną itp... gdzie jakieś deserki, owoce? jadłospis 8 misięcznego dziecka, to nie jest tylko mleko... mój syn zaraz kończy 5 miesięcy, a pije mniej mleko najczęściej 2 razy na dobę, do tego deser, obiad, kaszka.. (na razie jeszcze kolacja to w połowie kaszka na gęsto z łyżeczki i mleko zagęszczone kleikiem, ale gdzieś za tydzień/dwa już będę dawałą tylko kolację w formie jedzenia łyżką).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moja córcia w tym wieku piła rano180ml potem 120ml kaszki dalej obiadek i owoc, kaszka i do snu 150ml mleka. W nocy nie budziła się na jedzenie. Od 10 miesiąca zamiast kaszki popołudniowej dostawała kanapeczke z wedlinka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Z chlebem niełatwo mu idzie bo nie ma jeszcze zębów...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
przecież dziecko nie musi mieć zębów, żeby coś konkretnego jeść... dziąsła w zupełności wystarczą.. przecież na dobrą sprawę jedzenie gryzie się za pomocą 3,4,5.. a nie 1 czy 2... te zęby oczywiście słuzą nam do odgryzania kawałków i maluchom też się przydają, ale jak dziecko dostanie kawałki pieczywa, to rozgniecie je dziąsłami (a ścisk takich dziąseł jest na prawdę spory)... mojemu dziecku pierwszy ząbek zaczął wychodzić jakoś po 7 miesiącu.. zanim wyszły kolejne, wiadomo, że to trwało...ale dziecko szybko jadło pieczywo i inne rzeczy... możesz dawać chrupki jaglane, kukurydziane, okrągłe wafle bez cukru, wafle ryżowe mój młodszy zaraz kończy 5 miesięcy, oczywiście nie ma zębów... 3 razy dostał już paluch kukurydziany "tygryski"... jakoś sobie poradził dziąsłami i widzę, że pasowało mu to jak jadł, gdyż podejrzewam, że od jakiegoś czasu swędzą go dziąsła...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
daję mu chrupki kukurydziane oraz ryżowe, ciastko co kilka dni. czasem skórkę od chleba, żeby sobie pociamkał, ale nie jako osobny posiłek... no ale dobrze, w takim razie co proponujecie na kolację (oprócz kaszki, którą je rano)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mleczko

Rano 210ml, i wieczorem 210ml w nocy nie wstaje.  

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama

O kurcze to duże porcje dajecie! Moja córeczka 9,5 miesiąca zjada rano 150 ml mleka, później 170 kaszki później 125 obiadku że sloiczka plus soczek, później deserek słoiczek owoców plus soczek i mleko 150 ml na kolacje. Czasem późnym wieczorem zjada jeszcze jedna porcje mleczka, ale zależy kiedy. Między posiłkami dostaje biszkopt, albo chrupka kukurydzianego. Z owoców to kawałek banana. Itp. Co do chleba to córka też nie je go, bo nie umie gryźć, uczy się na chrupka h i biszkoptach. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×