Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

ile muszę przepracować żeby dostać macierzyńskie

Polecane posty

Gość gość

Witam. Jestem w 6 tygodniu ciąży. Chce zacząć jak najszybciej prace na umowę żeby później przejść na macierzyńskie. Moje pytanie brzmi ile muszę przepracować i czy ZUS się nie doczepi, że poszłam do pracy będąc już w ciąży?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Co to jest MACIERZYNSKIE? Chodzi Ci o urlop macierzynski i rodzicielski? Oszukac pracodawcę potrafisz,ale z poprawnie sie wyslowic juz nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Musisz mieć umową o pracę przynajmniej na 24 miesiące (2 lata) lub na czas nieokreślony. ZUS nic Ci zrobić nie może. A przed ciążą o pracy nie można było pomyśleć? czy po prostu się księżniczce nie chciało? a teraz wpadka i cieniutko z kasą? Ehh, trzeba myśleć co się robi a nie jak się już zrobiło i dopiero refleksje. ;pp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie musi miec umowy na 24miesiece. Moze byc umowa o prace na czas okreslony nawet krotszy niz okres ciazy. Wtedy umowa zostaje przedluzona do dnia porodu,a potem zadilek wyplaca ZUS. Nie wiem ile minimalne trzeba przepracowac. Wydajr mi sie,ze mininum 1 miediac,zeby byla oplacona chociaz jedna skladka,ale to tylko moje gdybanie. Sprawdz w google. To nie boli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No typowe na kafeterii... Zadałam pytanie i zostałam oceniona. Znacie mnie i moją sytuację? Łatwo jest kogoś ocenić i zjechać... Oczywiście. Pracowałam na umowę zlecenie ale jakiś czas temu zrezygnowałam ponieważ dziecko chodziło do Przedszkola i ciągle chorowało. Pracował mąż, ale kilka tygodni temu zginął w wypadku. Dlatego szukam pracy "na szybko". Mam nadzieje ze jesteście zadowolone. W tym momencie nie interesuje mnie ze oszukam pracodawcę bo musze myśleć o sobie i dzieciach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kręcisz picko :-) taaaa, akurat wziął i se zginął i ty tak lajtowo sobie piszesz że jesteś na ledwo co w ciąży i masz już dziecko i kombinujesz jak jakaś patologia :-( dzieciaki dostaną rente po ojcu a ty postaraj się o zasiłeki dla siebie, dla dzieci a nie w huja robisz biednego, ducha winnego pracodawcę!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziękuję za odpowiedzi na moje pytanie. Tyle mi wystarczy. Nie potrzeba mi tak chłodnych i wrednych komentarzy. Mam nadzieje ze nie znajdziesz się nigdy w podobnej sytuacji i nie będziesz musiała przeczytać na swój temat takich rzeczy. Patologią nie jestem a renta na tyle niska że kredytu nie spłace... Eksperci kafe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie rozumiem dlaczego dla niektórych jest dziwne ze autorka straciła męża. Codziennie giną ludzie i wyobraźcie sobie ze oni mają żony i dzieci. Nie wiem jak można jeszcze naskakiwać na kobietę że kombinuje... A jak pijakowi rentę dają to dobrze? Lepiej matce dać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja przepracowalam ponad 3 ms i miałam normalnie macierzyński. Ale to bylo ok 5-6 lat temu, upewnij sie tylko, ze nic się nie zmieniło. Wczesniej pracowałam w innym miejscu ale na umowę zlecenie i zostalam zwolniona a drugi pracodawca okazał mi serce i w 5ms przyjal mnie do pracy na czas określony. Pracuje tam juz ponad 6 lat i jestem w drugiej ciąży. Problemow z zysem nie miałam żadnych i z macierzyńskim tez. Wuec podobno 3 miesiące przynajmniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×