Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

RRuuddii

JAK NAPISAć PODANIE O URLOP MACIERZYńSKI???

Polecane posty

Szukam w necie jakiegoś wzoru i nie znalazłam;( a jeśli jest to trzeba za ten wzór zapłacić:( czy macie może jakieś wzory na takie podanie???? Bardzo proszę o pomoc i z góry DZIĘKUJĘ.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość podpowiedzcie
o macierzynski sie chyba nie pisze podania-o wychowawczy tak=zaraz Ci podam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość podpowiedzcie
Prosze o udzielenie mi urlopu wychowawczego na ... (tu dane dziecka) od dnia ... do dnia... i podpis.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja napisałąm poprostu ja ..taka i taka....prosze o udzielenie mi urlopu wychowawczego od dnia ...do dnia...i podpis.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki:) ale w moim \"fantastycznym\" zakładzie pracy potrzebuję wniosek o urlop macierzyński!!!! Wiem,że to śmieszne i dziwne wręcz,ale niestety wymysł pań z kadr. A za jasną cholerę nie chcą \"miłe\" powiedzieć jak się coś takiego pisze;( niestety jestem na \"przedwczesnym urlopie bo jeszcze nie urodziłam (termin na jutro-ale nie koniecznie) ...a one wymagają ode mnie takiego podania bo inaczej nie zapłacą mi za te dni-od kiedy mi się skończyło L4 (30.X) do czasu kiedy nie dostarczę podania;/ nie ważne jest zaświadczenie od lekarza... KOSMOS...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość podpowiedzcie
automatycznie urlop macierzyński jest liczony od daty urodzenia, chyba to szpital zgłasza, nawet nie wiem, bo ja nikomu nic nie zgłaszałam i nie pisałam podania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rudii ja tu nic nie rozumiem przeciez za macierzynski płaci zus to co te baby chca od ciebie???Urlop macierzynski nalezy sie kazdej pracujacej kobiecie po porodzie i nie trzeba pisac zadnego podania!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość podpowiedzcie
napisz tak jak o wychowawczy ale bzdury jakies plota skoro nie urodzilas to jak masz daty wpisac????????????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maagdaa----> szczerze nie mam bladego pojęcia co te p....y chcą;/ 5 razy jej tłumaczyłam,że jestem na macierzyńskim,ale jeszcze nie urodziłam *bo mam na dnach rodzić i lekarz wypisał zaświadczenie,że mam macierzyński) a ona stwierdziła,że do czwartku mam jej dostarczyć i podanie i akt urodzenia!!! na razie nie urodziłam ale mam jej już to dostarczyć!!! Paranoja! Więc szukam jakiegokolwiek wzoru na takie podanie.... sama zgłupiałam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
może napiszę jakieś pierdoły,że zwracam się z prośbą o urlop macierzyński od dnia 30.X.2007. w wymiarze 18 tygodni i już... a resztę niech sobie same obliczą ...?? no szlag mnie trafia....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rudii daj se spokój i olej głupią babe bo ona nic ci wypłacac nie bedzie tylko zus a to o co cie prosi jest bez sensu bo ona sama pewnei nie wie o co jej chodzi.ja bym nic nie pisała tylko po porodzie dostarczyła dokument ze szpitala ze urodziłam i tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ta pipa powiedziała,że mi wypłaty nie naliczy bo nie ma zaświadczenia o macierzyńskim;/ dostarczyłam takie zaświadczenie to stwierdziła ,że potrzebne podanie... i akt urodzenia dziecka(nienarodzonego jeszcze) jak tu głupiej babie wytłumaczyć,że takie coś nie jest wykonalne???? no i mam termin do czwartku rana...hehehe...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie pisze sie podania o urlop macierzyński. to wysyła szpital do zakładu pracy, oczywiscie po urodzeniu dzidziusia. dlaczego lekarz juz wypisał ci urlop przed rozwiazaniem ? Mógł Ci wypisac L4, szkoda urlopu macierzyńskiego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kkkkkkkkkkk
nic podobnego. podanie należy napisać, ponieważ szpital nic nie zgłasza i nic nie wystawia, ja także muszę napisać podanie o urlop macierzyński, dołączyć wypis ze szpitala i akt urodzenia dziecka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość uuuuuuuuuuu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
niepotrzebnie pozwoliłaś na wypisanie macierzńskiego przed porodem.Jak wszystko sie przedłuży to będziesz krócej z dzieckiem.Ja podoania nie musiałam pisać bjedynie dostarczyć akt urodzenia dziecka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szpital po porodzie wystawia ci takie zaświadczenie do zakładu pracy, należy tylko zadzwonić wcześniej i powiedzieć, że tego i tego dnia się urodziło dziecko i potam dostarczyć zaświadczenie ze szpitala. DZIEWCZYNY!!! NIE ZGADZAJCIE SIĘ NA WCZEŚNIEJSZY MACIERZYŃSKI!!!! ON SIĘ NALEŻUY OD DNIA PORODU

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dokładnie mogłaś spokojnie być na L4 a tak tracisz macierzyński, który powinien być liczony od dnia urodzenia dziecka, do zakłądu pracy dostarczasz wtedy takie małe zaświadczenie że w dn. takim a takim ur. żywe dziecko kadry same naliczają do kiedy masz macierzyński a potem dostarczasz akt urodzenia a jeszcze potem pesel, pensji nie wypłaca ci zakład pracy tylko ZUS więc nie wiem co one chcą ci naliczać, gratuluje kadrowych :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nomika
ciekawe jak RRuuddii rozwiązała ten problem? a tak dla innych zainteresowanych: lekarz nie może wyslać na macierzyński przed porodem, może zasugerować taki urlop po skończonym zwolnieniu-"do dnia porodu".Wyjątek stanowi sytuacja gdy do dnia porodu bedzie się w szpitalu, wtedy macierzyński jest "zlecony" przez lekarza przed porodem.Lekarz może wystawić L4 tylko do dn. porodu, bo w razie jakichś komplikacji byłby za nie współodpowiedzialny(słowa lekarza). Jeśli w kadrach mają jakieś zaświadczenie o ciąży od lekarza ,to wg. przepisów MOŻNA (a nie trzeba) wziąć 2 tyg. macierzyńskiego przed przewidywaną datą porodu (a że czasem wyjdzie więcej to trudno...)niektóre kadrowe proszą o podanie, ale nigdzie nie znalazlam przepisu, że to konieczne i moja kadrowa też. Chyba że wtedy pisze się przy okazji, które to dziecko bo to ma wpływ na długość urlopu. Oczywiście w takim przypadku akt urodzenia dostarcza się później ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marcinoss
gadacie pierdoły..."nie zgadzajcie się na macierzyński przed porodem". Jeżeli skończy sie wam L4 powyżej 38 tygodnia, to lekarz z jakiego powodu ma wam wypisać L4, skoro jesteście w terminie porodu, dlaczego macie mieć podtrzymywaną ciąże, skoro możecie urodzić...ZUS się o to czepia lekarzy wiec nie wysyłają na macierzyński-boja sie, Ewentualnie może wam wypisać z innego powodu niż ciąża. Możecie iść do internisty i poprosić, żeby wypisał wam L4 na bolący paluszek, ale na ciąże bdzie cięzko. Mało jest dolegliwości, które wymuszają przetrzymanie ciąży. Cwany ginek jakoś z tego wybrnie, ale sie narazi ZUS-owi.. Pozdrawiam i powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja87ja
Nie ma takiej opcji że się nie zgadzacie na macierzyńskie przed porodem... Niestety jeśli masz termin porodu na 23lipiec a urodzisz 1 sierpnia, te 8 dni masz w plecy z maluszkiem, bo ciągną z macierzyńskiego i już-niestety oczywiście......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kadrowa kaja
No cóż, może jeszcze rok temu szpitale i lekarze wystawiali zaświadczenia o dacie porodu i urlopie macierzyńskim , ale teraz nie mają takiego obowiązku. Jedni to robią nadal a inni po prostu nie wystawiają. Dlatego też Panie w kadrach jeśli nie ma L4 muszą mieć podstawę aby wypłacić zasiłek macierzyński. Do 2 tygodni przypadających przed porodem o taki urlop ciężarna musi wystąpić czyli po prostu wskazać okres od kiedy jest na urlopie macierzyńskim. Każdy pracownik powinien zgłaszać w kadrach powody swojej nieobecności a jeżeli chce mieć to zapłacone to musi być do tego podstawa. Same Panie w kadrach nie mogą sobie wpisać co im pasuje !!!!! Niestety mylą się Ci , którzy twierdzą , że zasiłek macierzyński to to samo co urlop macierzyński. Urlop udziela zakład pracy a zasiłek wypłaca ZUS. Nie trzeba być na urlopie macierzyńskim , żeby pobierać zasiłek macierzyński Przykład : Pani będąca na urlopie wychowawczym i urodziła drugie dziecko wcale nie musi przerywać tego urlopu . Występuje z wnioskiem o zasiłek macierzyński. W ten sposób będąc na urlopie wychowawczym na pierwsze dziecko otrzymuje zasiłek macierzyński na drugie. A kim Panie są tutaj z zawodu ? Bo może te głupie "c...py " kadrowe to samo mogą powiedzieć o Paniach kasjerkach? Będzie Wam wszystkim miło???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja pisalam tak: zwracam sie z uprzejma prosba u udzielenie mi urlopu macierzynskiego na syna (imie i nazwisko) urodzonego 17 maja z ciazy pierwszej i porodu pierwszego. Do podania dolaczylam zaswiadczenie do szpitala i wsio. U mnie zaklad tez wymagal tego zasw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja przy pierwszym dziecku brałam przed porodem nie musisz pisać żadnego podania, tylko idziesz do ginekologa i on ci wypisuje kwitek babki z kadr mają rację, bo niby skąd mają wiedzieć, że chcesz być na macierzyńskim? na zwolnieniu nie jesteś, dziecka nie urodziłaś jeszcze to jak mają ci płacić? Jak osobie pracującej? Jak z zusem to rozliczą? Jest różnica w rozliczeniach w zależności od tego czy jesteś na zwykłym urlopie czy na wychowawczym czy pracujesz czy zwolnienie masz. a że macierzyński można brać już 2 tyg przed porodem, to lekarz raczej nie wystawi Ci zwolnienia bo niby czemu? Tym bardziej, że teraz zus robi naloty, bo za dużó zasiłkow wypłaca. Ciesz się, że Ci N-ki nie walnęły, jeśli do pracy nie chodzisz....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bertka
Urlop macieżynski należy sie każdej kobiecie i jest przysługiwany automatycznie od dnia w którym sie urodzi dziecko i trwa ok 5 miesięcy. Proszę Panią z Kadr przekazać żeby tak sie wybrały na kurs szkoleniowy w swoim fachu bo są bardzo zacofane :))))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aganikolka82
Employer's name: …… Staff or payroll number: ………. National Insurance number: ……. Dear …………….. I am writing to let you know that I am pregnant and to notify you of when I want to start my Statutory Maternity Pay (SMP) if I am eligible for it. My baby is due in the week beginning…….. (example: Sunday 15 Nov 2009-tydz poprzedzajacy date porodu, w moim przypadku termin21listopada a tydz poprzedzajacy 15listopada). My MATB1 certificate, or other document signed by my doctor or midwife, which confirms this: - will be given to you shortly Note that I will not get a MATB1 certificate more than 20 weeks before my baby is due. If I qualify for SMP 39 paid weeks, I would like to start ………..-data kiedy chcesz przejsc. Before I go I will use my ….left holidays. If I wish to change this date I will give you at least 28 days notice I understand that the actual payment will be made in the same way as you usually pay my wages, so I will be paid on the day I am usually paid on. You will be able to recover most or all of the SMP from the government. Please tell me whether I qualify and what amounts I will receive. If my leave starts on my intended date, my maternity leave will finish on ……… and I am therefore due back to work on the next working day after this. However, you are required to write to me to confirm the date I am due back. If I want to change the date I am coming back to work, I must give you at least eight weeks notice. If I am unable to return, for example because I am sick, the normal rules for my job will apply. If I decide that I do not intend to return to work I must give at least the notice period required by my contract of employment. It would be helpful to talk to you about whether there are any health and safety issues we need to address while I am pregnant, as well as how to plan my maternity leave, how we will both keep in touch during my leave and my return to work. I look forward to hearing back from you. Yours faithfully

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny to nie żadem wymysł kadrowych! Należy napisać podanie do pracodawcy o udzielenie urlopu macierzyńskiego od dnia porodu (obliczyć kiedy mija 20 tygodni i napisać tą datę). oraz o udzielenie dodatkowego urlopu macierzyńskiego w wymiarze 4 tygodni. (mam na myśli kobiety, które urodziły przed 18.03.2013, bo później to się przepisy zmieniają). Podanie wraz z zaświadczeniem ze szpitala o urodzeniu dziecka oraz akt urodzenia dziecka zanosicie do pracodawcy. Pracodawca wyraża zgodę na udzielenie urlopu macierzyńskiego i te wszystkie dokumenty (wraz z Z-3) zanosi się do ZUS-u. Podsumowując: NALEŻY złożyć podanie do pracodawcy, ale to nie wymysł "głupich" kadrowych lecz ZUS-u, który faktycznie płaci za macierzyński. Pozdrawia "głupia" kadrowa :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A coś sie zmieniło od maja zeszłego roku? Bo jak nie, to nie w kazdym zakładzie pracy wymagane jest podanie. Ja nie pisałam żadnego podania, tylko zadzwoniłam do hr czy tam mąż zadzwonił i poinformował, ze od dnia tego i tego jestem na urlopie macierzyńskim, zaświadczenie ze szpitala i akt urodzenia później któreś z nas doniosło, nie wiem nawet które z nas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×