Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

jak sobie poradzić z przeziębeniem w 15tc?

Polecane posty

Gość gość

Katar, ból gardła no i temperatura wahająca się w okolicach do 38C. Jak sobie z tym poradzić? wiem że nie mogę przyjmować aspiryny i innych leków ale boje się że jak nie zacznę działać to doprowadzę się do grypy. Proszę o Wasze opinie i doświadczenia ponieważ jest to moja pierwsza ciąża i nie chce zrobić żadnej głupoty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mozesz paracetamol, wit. C, czosnek miod Itd. Kiedys byl taki syrop prenalen ale szczerze? Guzik mi pomagal. Do grypy raczej sie nie doprowadzisz bo albo sie zarazilas wirusem grypy (w co watpie) albo nie. to pewnie jakas inf. wirusowa wiec samo przejdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dzięki wielkie za pomoc:) teraz wszystkim się martwię. Przyznam że czosnek i miód już stosuję ale nie wiele to pomaga...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Syrop z cebuli, cebule kroimy, zasypujemy cukrem, rano super słodki fajny syrop, można dodać czosnek, do nosa woda morska, imbir mnie bardzo pomógł, ucierasz kawałeczek imbiru, zalewasz wodą, dodajesz cytrynkę i to w sumie wszystko:P Taki nasz los, wygrzej się i siedź w domu bo teraz pogoda średnia, słonce na zmianę z deszczem, wieje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A co do tego syropu z cebuli i czosnku, ja zasypywałam ksylitolem też super robił się syropek, wiadomo że w ciąży cukru lepiej unikać, myślę ze fruktoza tez ładnie rozpuści. Fruktoza w polo 1,99 za 100g :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Syrop z cebuli, sok z malin, na gardlo mozesz tantum verde, kogel mogel z piwa i jajka ale to raczej na krtan. Temp do 38stop nie zbijac. Jak bedzie powyzej i poczujesz sie gorzej to musisz dzwonic do swojego lekarza. Bynajmniej takie ja mialam zalecenia od swojego. Ja chorowalam przez miesiac... :/ nic nie pomagalo, dostalam nawet antybiotyk, ciagle mialam biegunke i co lekarz to inne leki... masakra byla.... po miesiacu odstawilam wszystko i po 3dniach bylam zdrowa. Dziecku na szczescie nic nie jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja w ciazy jakk mnie cis bralo to kroilam czosnek na kanapki. Miod. Cytryna. Sok z malin. Ten syrop prenalen jest beznadxiejny. Zawiera sladowe ilosci soku z malin i czosnku. Duzo pij i odpoczywaj. Ubierz sie cieplo i pod koc. Wypocisz sie. Tez w pierwszej ciazy brala. Antybiotyk. Nie. Ma sie co bac. Na gardlo dobrze dziala plukanie woda z sola. Letnia woda i troche soli.Zycze zdrowka!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agatapyskata
On nie zawiera soków, tylko koncentraty, a to spora różnica, ja coś jest skoncentrowane to nie musi być tego dużo. Mi prenalen akurat pomagał w przeziębieniu, zazwyczaj po 1-2 dniach picia syropu czułam się już znacznie lepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
U mnie pomoglo wapno rutinoscorbin hascosept i jak duzo pilam herbaty sokow wody to mi lepiej bylo. A bylam ze cztery razy przeziebiona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Woda raczej leczniczo nie działa, ale prenalen owszem na mnie też dobrze działa, zwłaszcza ten Multivit. Jeszcze wczoraj miałam okropny katar i nieco osłabiona byłam, a dziś już jest lepiej i mogę zabrać się za świąteczne porządki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Idź do lekarza internisty. zbada, odsłuchania. Przepisze odpowiednie leki. Idź- naprawdę! Cebulą i czosnkiem nic nie zdziałasz a jak Ci się pogorszy, możesz zaszkodzić maleństwu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zbada osłucha...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
W sumie takie domowe, naturalne sposoby sa najlepsze. Chociaz trzeba wiedziec też w którym momencie je zastosować zeby nie było za pozno. Natomiast u mnie sie sprawdził Prenalen. Zreszta mój lekarz też mi o nim mówił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×