Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość zzzzapytajka

Jak wygląda lewatywa przed porodem? I czy każdy ja ma i po co?

Polecane posty

Gość zzzzapytajka

nie mam o tym zielonego pojęcia...jak to przebiega? Chyba po co to się domyślam, ale chcę jeszcze potwierdzić...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja nie miałam robionej lewatywy, robią ją chyba wtedy kiedy kobieta ma problemy z k.... . Ale do końca nie wiem dlaczego i kiedy ?!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość taka jedna ja
Wszystkie moje kolezanki mialy. Po to zeby razem z bobaskiem nie urodzic... kalu :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja miałam...
do odbytu wsadzają ci plastikową rurkę i przez nią wlewają płyn - wodę z mydłem - bo się zpytałam co to jest. Ogólnie nie boli i da się wytrzymać... lepsze to, niż k... na łóżku porodowym. Po tym czymś urodzisz bobaska, a nie gówniarza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość poza tym
z pełnymi jelitami dzidzia ma o wiele mniej miejsca w kanale rodnym i ciężej ci urodzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pomocnna
1. stajesz w szerokim rozkroku 2. opierasz rece na łóżku 3. wypinasz jak najmocniej pupe 4. do odbytu wprowadza się rurke przez którą wpuszcza się płyn do lewatywy 5. zaciskasz pośladki i musisz wytrzymać tyle ile możesz 6. oddajesz stolec sama w toalecie lub na leżąco do basenu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ninka35
Lewatywy nie robią standardowo. Mnie to ominęło. Dodatkowym efektem podania lewatywy jest przyspieszeie skurczów i wypróżnienie kiszki stolcowej, aby dziecko miało więcej miejsca na "wyjście na świat:"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lepiej
zrobić sobie lewatywę przed porodem chociaż nie jest obowiązkowa. Mi przed porodem zrobili za pomocą ENEMY ( dostępne w aptece możesz zrobić sama) więc trwało to chwilkę i wcale nie było nieprzyjemne. Nie dość że podczas parcia nie narobisz na stół , to jeszcze po porodzie ciężko się załatwić z powodu szwów a po lewatywie masz czyste jelito i przynajmniej dzień spokoju na dojście do siebie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a na jaki
czas przed porodem najlepiej mieć robioną lewatywę,tzn,czy musi być już jakieś konkretne rozwarcie????czy w momencie dojechania do szpitala???? oczekująca mama :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kaks
Ja też miałam robioną lewatywę chociaż miałam cesarkę i wiecie co chociaż teraz wydaje mi się to obrzydliwe wtedy nie miało to dla mnie najmniejszego znaczenia. Przejęta byłam tym, ze za niedługo zobacze mojego dzidziusia a nie jakimiś zabiegami okołoporodowymi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja miałam
jak jeszcze nie było żadnych skurczy tylko bardzo małe rozwarcie, lekarz powiedziała że to może pomóc i rzeczywiście wtedy się zaczęło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×