Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Michalina83

Jakie badania genetyczne wykonać po poronieniu ???

Polecane posty

Gość Michalina83

Hej, Właśnie wyszłam ze Szpitala... jestem po pierwszym poronieniu :( Zaczynam dużo czytać w necie i zastanawiam się nad wykonaniem badań genetycznych. Czy któraś z Was wykonywała tego typu badania ? Będę wdzięczna za pomoc bo ja się trochę gubię w natłoku tych wszystkich informacji :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Po pierwszym poronieniu nikt cię nie skieruje na badania genetyczne. Ja dostałam skierowanie po 3, a wskazania są po drugim chyba... Na pewno bada się katiotyp kobiety i mężczyzny w celu wyszukania aberracji chromosomalnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Po jednym zrób podstawowe: nasienie, hormony, nie ma sensu genetycznych od razu. Pojedyncze poronienie bardzo często się zdarza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mi po poronieniu zrobiono tylko badania na cytomegalię i nic więcej. nastepna ciaza donoszona i ksiażkowa :-) wiec głowa do góry!(moja mama poroniła wielokrotnie i miała problemy z donoszeniem ciaży- ja urodziłam się na początku 7 mca, a im starsza była tym lepiej donosiła ciaże , brata urodziała w wieku 49 lat )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Niestety lekarze po pierwszym poronieniu nie zlecają badań . Jednak zawsze można pomyśleć nad badaniami we własnym zakresie. Ja wykonałam badania sama i wiem co jest dla mnie dobre i co mogę zrobić aby do następnej ciąży się przygotować. Cenną pomoc otrzymałam w testDNA. Zadzwoniłam do nich też z polecenia koleżanki i wykonałam badanie wad genetycznych - w celu poznania przyczyny poronienia. Wynik już mam i czekam na konsultację z genetykiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ktoś tu pisze jak lekarze ignoranci. Dlaczego po pierwszym poronieniu nie warto wykonywać badań genetycznych ? Czyli mam czekać na kolejne poronienie? Poczytajcie na innych forach, coraz częściej lekarze zalecają badanie na trombofilię, która może przyczyniać się do poronień. Ponadto znalazłam stronę poronilam.pl na której jest informacja o poronieniach z powodu wad genetycznych u dziecka. Są to najczęstsze przyczyny poronienia. Ja niestety nie miałam takiej możliwości aby to badanie wykonać, nie wiedziałam o nim a później lekarz tak jak tu ktoś napisał stwierdził, że po co mi to potrzebne- zmieniłam lekarza. Jestem w trakcie badań na trombofilię, czekam na wyniki i mam nadzieję, że one coś więcej wyjaśnią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Bo badania genetyczne robi się przy poronieniach nawykowych... Pierwsze poronienie nie jest wyznacznikiem anomalii genetycznych, ale każdy może sobie teraz za kasę zrobić badania jeśli ma taki kaprys ale JEDNO poronienie to Nie jest wskazanie do badań genetycznych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zatem rozumiem,że pierwsze poronienie (martwe urodzenie) nawet w bardzo późnym czasie np. 32 tydzień ciąży też nie skłoniłoby Cię do wykonania badania? Myślę, że dla kobiety która walczyła o dziecko pierwsza strata to i tak za dużo. Rozumiem, kobiety, które badają się już po pierwszym poronieniu robią wszystko aby zminimalizować ryzyko ponownego poronienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Michalina83
Widzę że macie podzielone opinie.. ja przespałam się z tematem i jestem pewna że będę wykonywała badania genetyczne jak tylko próbka wróci do Szpitala z badań histopatologicznych. Chcę się dowiedzieć jaka była przyczyna, a nie czekać bezczynnie. Postanowiłam że pieniądze które dostanę z zasiłku pogrzebowego przeznaczę na jak najlepsze przygotowanie się do kolejnej ciąży! Jedna z Was napisała że wykonywała takie badanie, czy możesz mi podać dokładne namiary - numer telefonu? Czy jesteś zadowolona?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
32 tc to nie poronienie debilko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Proszę czytać,że zrozumieniem przecież napisane jest w nawiasie - martwe urodzenie! Najlepiej komentować, nie zastanawiając się już nad treścią ! Moim zdaniem takie badania genetyczne są ważne, chociażby dla samego zdrowia psychicznego kobiety. Ja wykonałam takie badania w laboratorium genetycznym testDNA. Uzyskałam informację, że poronienie nie było moją winą czego się najbardziej obawiałam, a losowym błędem genetycznym. Teraz staram się o kolejną ciążę wierząc, że taki błąd już się nie powtórzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×