Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

kiedy uczyć dziecko na nocnik ?

Polecane posty

Gość gość

Moj syn ma 2 lata i czesto słyszę zdziwienie ze on jeszcze w pieluchach. Czy to naprawde tak późno? No bez przesady on nawet nie mowi to jak ma wołać. W jakim wieku były wasze dzieci jak zaczęły załatwiać potrzeby samodzielnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Przecież sra samodzielnie od urodzenia ty mu w tym nie pomagasz...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nie miały 2 lat jeszcze. ok 20 mieięcy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Myśmy kupili córce nocnik jak miała półtora roku i o dziwo od razu pięknie zaczęła do niego sikać a potem wołać. Niestety, nie poszłam za ciosem myśląc, że przecież mamy czas i nie zaczęłam ściągać jej pieluchy (to była wtedy zima i w żłobku powiedzieli, że lepiej zaczekać aż zrobi się ciepło żeby nie złapała infekcji; do tego czasu w opiekunki przed i po drzemce sadzały ją na nocnik i za każdym razem gdy sama chciała ale po sali latała zawsze w pieluszce). Po jakimś czasie córka przestała sikać do nocnika (chociaż wciąż bardzo chętnie siadała na nim) i wołać siku, a potem już nie chciała siadać. Ale w żłobku bez zmian - opiekunki mówiły, że robi siku do nocnika i zdarza jej się samej zawołać, że chce siku. Gdy zbliżały się drugie urodziny wzięliśmy się na poważnie za odpieluchowanie ale to była katastrofa. W skrócie - dopiero jak miała jakoś 25 miesięcy nagle, z dnia na dzień - przestała sikać do pieluchy, zaczęła sama wołać "siiii" lub po prostu szła do łazienki i sikała do nocnika i jak z niego zeszła to chwaliła się co zrobiła. Teraz jesteśmy trochę ponad miesiąc już bez pieluch w ciągu dnia i nawet w nocy ich nie trzeba. Aż jestem w szoku jak szybko poszło, tylko to córka musiała 'chcieć" w domu robić do nocnika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Po 21 Mc siku i kupka na nocnik bez wpadek w nocy w sensie nie było mokrego łóżka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja nauczyłam jak miał niespełna 2,5 roku, jakieś 2 lata i 4-5 mcy bo wtedy akurat było lato, mógł siedzieć dłużej u babci która ma dom z ogródkiem i zmoczenie majteczek nie było żadnym problemem. Nauka trwała 2 tyg, od zdjęcia pieluchy do całego dnia z suchymi majtkami. Wcześniejsze próby nie dawały rezultatów. Owszem, są super zdolne dzieci które mając 1,5 roku są samodzielne w tej kwestii. Ale spora część dzieci których rodzice chwalili się że "załapały" przed drugimi rodzicami, to rodzice którzy dziecko wysadzają sami przed każdym wyjściem, przypominają non stop, pytają, albo obserwują kiedy dziecko potrzebuje i zaganiają do toalety. Dla mnie to żadna samodzielność dziecka :/ Zdecydowana większość dzieci które znam odstawiła pieluchy między 2. a 3. rokiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
17.42 nasze przed 2 urodzinami nie trzeba było zachęcać i zaganiać ! Samo robiło!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
moja córka kończy właśnie 2 lata.. od 2 miesięcy robi siku w domu na nocnik. ale pod warunkiem, że lata na gołej pupie, jeśli ma majteczki to często jej się zapomina. Poza domem robi w pieluchy. Myślę sobie, że chyba nie jest na 100% gotowa. Wiem, ze to kwestia czasu aż zacznie za każdym razem wołać. Córka koleżanki samodzielnie odpieluchowała się 4 miesiące po 2 urodzinach.... sadzana była już od 8m.ż!!! Koleżanka narzekała, że mała nie chce wołać.. a tu nagle bach i małej przełączył się "pstryczek " i zakumała o co chodzi. Ale musiał nadejść ten czas. Dla każdego jest on w innym momencie jego życia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
miała 16 bez pieluchy latala. Nie wiem na co czekasz autorko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
to wcale nie jest z moim dzieckiem tak źzle widze ze wiekszosc podobnie, a wszyscy sie na mnie tak krzywo patrza i dziwią sie az mi sie głupio za kazdym razem robi , A co do pierwszego komentarza to idz babo leczyc sie na powazenie bo to choroba powodzenia co zycze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
""ale pod warunkiem, że lata na gołej pupie, "" xx He?? NA CZYM LATA?? jeny , kobiety, to ze jesteście matkami to nie zwalnia was z pisania w miare poprawnie stylistycznie . Calkowicie się zatracacie , w jakim jezyku wy piszecie???? Latac to sobie może na miotle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Potwierdza ze jednak to o czym na forach można wyczytać, ze kobieta wraz z urodzeniem dziecka przestaje dbac nie tylko o swój wygląd, ale i z poprawnością językową również się zatraca . Co się dziwic, jak jej komunikacja calą dobe to do dziecka blablablabla , bubububu, a tycityci i takie ciumkanie . To jej caly repertuar porozumiewania się . Ten wyraz lata na golej pupie tez mnie dosyć odstraszył jak można tak nieskladniowo pisać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Autorko moim zdanie 2 latek już powinien zostać odpieluchowany. Normalny, zdrowy 2 latek bez problemow powinien zalatwiac swoje potrzeby nie pod siebie, ale tobie się nie chce nawet zacząc go uczyc ,wiec na co czekac? gdy w wieku 5 lat pojdzie obowiązkowo do przedszkola i obce osoby zaczną go odpieluchowywac, bo ci się nie chciało?? Dziecko w tym wieku już powinno być uczone korzystania z nocnika i toalety

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ale debilizmy wypisujesz. Jak ktoś sie wysławia kiepsko to raczej wynika to z tego że już wcześniej tak miał a nie że macierzyństwo. O sobie raczej wystawiasz świadectwo jakie masz rozumowanie głupie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mój za 2 tyg skończy 2 latka i sika w pieluche. Sadzam na nocnik ale trwa to chwilę i ucieka. Nie chce robić nic na siłę,latem założyłam mu majteczki, ale wcale mu nie przeszkadzało jak się w nie załatwił i nie reagował. Chyba jeszcze nie pora na niego...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziecko należy uczyć, kiedy jest na to gotowe, a nie punkt na drugie urodziny. Najlepiej uczyć, gdy dziecko zauważyło, że zrobiło coś do pieluszki. Wtedy zauważa różnicę i łatwiej mu zacząć sygnalizować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moją miała 2,5 roku. Nauka trwała dwa tygodnie. W nocy też bez pieluchy. Jedyny problem jaki u ciebie widzę, to pora roku. W lecie bez porównania łatwiej zacząć naukę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mój syn ma 2 lata i za nic nie chce usiąść na nocniku, mimo, że przygodę z nocnikiem zaczęliśmy jak skończył roczek i wtedy dobrze reagował na nocnik, ale nie umiał wołać. Teraz zawoła, ale nie chce usiąść (nawet na toalecie z nakładką). Nie wiem co robić w tej sytuacji, wszędzie czytam, żeby nic na siłę nie robić. A z drugiej strony tu są glosy oburzenia bo dwulatek dawno powinien robić na nocnik. Co zrobić jak dziecko nie chce usiąść?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
moj wlasnie skonczyl dwa latka ani mi sie sni odpieluchowac go teraz tzn probowalam ale nie udalo sie, dziecko bie rozumie, ucieka z nocnika Zaczne go uczyc na wiosne i wszystko mi bardzo jedno co kto sobie pomysli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moja córka 2 lata skończy we wrześniu mniej więcej na początku kwietnia przestałam zakładać jej pieluchy pod koniec juz załatwiają się sama teraz zaczynamy od ucząc ja picia mleka z butelki wieczorami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Przygodę z nocnikiem chciałam zacząć wszesnie bo mama i tesciowa ciagle dopytywały. Moja mama powtarzała ciagle ze ja miałam 10/11 mc jak zaczęłam robić na nocnik pod wpływem starszych braci którzy późno robili akurat. Tesciowa ciagle mówiła jak to ona w lato odpieluchowa 1,5 r mojego meza. Kupiłam jak miała 9 mc i dobrze siedziała. Efekt taki ze zraziła sie do nocnika i za żadne skarbu swiata nie siadała. Jak miała 1,5 roku zaczęłam ja zabawiać na maxa zeby posiedziała i wysiedziała to zobaczy ci to siku i kupa. Zaczęłam łapać grubsza sprawę bo widziałam kiedy robi. Przed 2latami robiła w domu wszystko pięknie i siki i kupe ale bez majtek chodząc. Pozniej zaczęłam na płac zabaw brać bez oampersa i pytać czy chce siku. Kilka razy zdarzyła sie wpadka ale rzadko. Teraz ma 2lata i 2 mc juz ładnie wola i na toalecie normalnie robi. W dzien spi bez pampersa jednak na noc zakładam tyle ze ostatnio ściąga sama rano suchy i leci siku na nocnik. Myśle ze juz moge ryzykować ze spaniem bez.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mój syn ma koniec maja skończył 2lata. Przed 2urodzinami nie wykazywał chęci załatwiania się do nocnika- krzyczał jak chciałam go posadzić czy podstawić jak stał. Szybko mu się odwidziało. Któregoś dnia ściągłam mu po prostu pieluche i sikał do nocnika bez żadnych oporów. Jak chciał kupę to usiadł i zrobił. W nocy i w ciągu dnia kiedy śpi, nie sika. Na dwór zakładam mu pieluchomajtki ale nie sika w nie, wystawiam go na trawę. Jedynie kupę jak mu się zachce to zrobi w tą pieluche. "wychodzi"z zaparc nawykowych stąd też ta pielucha na spacerach. Gdyby załatwiał się bez problemu nie zakładałabym mu ich wcale.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Autorko, jak to twoje dziecko nie mówi jeszcze? Mój miał niedosłuch przewodzeniowy a wołać, że chce siku potrafi. Rozmawiałas o tym z pediatra? Ma dobry słuch? Może jakieś badania potrzebne albo logopeda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziekuje dziewczyny za odpowiedzi, nie mowi praiw wcale wola pojedyncze slowa ale to tez niewiele tego. Mysle ze jest to spowodowane 2jezycznoscia, tez sie o to martwie bo nawet w żłobku zwrócili mi na to uwage

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja bym sie bardziej martwila tym nie miwieniem niż nocnikiem może miec poważne zaburzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×