Odpowiedz na ten temat

Laktator konieczny?

• gość 2017.04.21 [12:31]
    Czy faktycznie warto go kupować?
  • gość 2017.04.21 [12:54]
    Mi się bardzo przydał. Po pierwsze miałam bardzo mało pokarmu i laktator pomagał mi pobudzać produkcję. Po drugie, dzięki temu można wyjechać na jedną noc bez dziecka. Ja wyjechałam raz na noc bez laktatora i przez dwie godziny próbowałam ściągnąć pokarm ręcznie. Męczarnia... Ból pełnych piersi też jest nie do zniesienia. Raz okazało się też, że muszę koniecznie wziąć furagin i też musiałam ściągnąć pokarm, bo dziecka nie mogłam karmić przez ten czas. Tak zresztą jest z wieloma silnymi lekami. Warto mieć.
  • gość 2017.04.21 [12:58]
    Ja kupiłam ale dopiero po porodzie by rozbujac laktacje. Upatrz sobie jakiś tak by w razie co mąż czy mama mogliby ci go kupić.
  • gość 2017.04.21 [13:11]
    Laktator można też wypożyczć, ale osobiście uważam że warto. Tylko elektryczny, bo na początku kupilismy ręczny to się naćwiczyliśmy z mężem na zmiane smiech.gif
  • gość 2017.04.21 [13:51]
    ja w szpitalu wypozyczylam laktator elektroniczny lovi, bo panie polozne stwierdzily ze mam nawal polarmu, pozniej taki sam kupilam po wyjsciu ze szpitala i bardzo mi sie przydaje, gdyz karmie z butli odciaganym pokarmem i dodatkowo dokarmiam mm. Nie warto kupowac laktatora recznego tylko elektroniczny
  • gość 2017.04.21 [14:00]
    Ręczny jest beznadziejny i nie warto, elektryczny owszem ale jednak lepiej poczekać żeby na pewno się przydał. Nie każda kobieta go potrzebuje.
  • gość 2017.04.21 [14:06]
    Dziękuję za informację, miałam przed porodem kupić ale wstrzymam się w takim razie
  • gość 2017.04.21 [14:09]
    przed porodem nie warto kupowac, to jest wydatek kilkuset zlotych, a moze akurat bedziesz karmic piersia i wszystko bedzie ok
  • gość 2017.04.21 [14:09]
    Ja przy pierwszym dziecku nie kupiłam bo się naczytałam że niewiadomo czy się przyda itp a potem na szybko musiałam pożyczyć bo nawału dostałam w sobotę wieczorem. Teraz kupię ręczny. Elektryczny można zawsze dokupić ale moim zdaniem warto kupić jakiś ręczny nie za drogi żeby mieć na początek.
  • gość 2017.04.21 [14:35]
    Ja uważam ze ręczny warto kupic jeszcze przed porodem. Sama nie kupilam bo mówili ze nie warto i strasznie zalowalam bo musiałam wyslac męża żeby prędko kupił jakis bo nie miałam pokarmu a dziecko nie chciało ssać i musiałam pobudzić laktacje i tylko dzieki laktatorowi teraz karmie.
  • gość 2017.04.21 [15:17]
    Nie przewidzisz czy będzie potrzebny, czy nie. Ja przy pierwszym dziecku nie planowałam kupowania na zapas, też mąż biegał jak w domu zaczął mi się mega nawał i kupował pierwszy lepszy. A potem jak okazało się że odciągam bez problemu, a synek super je z butelki- to kupowałam porządny, elektroniczny, do kompletu z butelkami bo tak było wygodniej i używałam go potem stale, jak długo karmiłam wyłacznie piersią.
    Ale przy drugim dziecku nawał miałam taki do opanowania, dziecko z butelki nie chciało jeść i strasznie słabo mu to wychodziło, i na palcach mogę policzyć okazje kiedy zostawiałam odciągnięte mleko, na wypadek dentysty czy inny nagły. I po drugim porodzie ten laktator nie byłby właściwie potrzebny albo wystarczyłby jakikolwiek.
    Idealnie jakbyś miała od kogo pożyczyć, od siostry czy przyjaciółki, i jeśli okaże się potrzebny- to kupić już taki jak chcesz.
  • gość 2017.04.21 [15:21]
    Do pani co ma dużo pokarmu i odciąga i karmi z butli - po co w takim razie dokarmiasz mm??

Odpowiedz na ten temat

Trwa ładowanie...