Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Mil918

Narzeczony nie chce brać urlopu ojcowskiego

Polecane posty

Gość Mil918

Cześć zaczne od tego że przeprowadzilismy sie jakis czas temu na wioske mojego narzeczonego wiec nie mam za bardzo pomocy od nikogo innego a on jest nerwowy jak zaczynam mówić o tym urlopie bo on ma DUŻO PRACY. Przeciez my powinnismy byc wazniejsi. To moja pierwsza ciąża i chcialabym zeby mi pomógł a różnie to może być po porodzie :/ jak mam go przekonac ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Pracuje na umowie na czas nieokreślony?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Umowa na czas określony ale jak chodzi o szefa to na pewno by nie miał nic przeciwko, sam spodziewa sie dziecka. Jedyny problem jest taki ze tyle ile zrobi w pracy tyle zarobi w sensie że poza tą pensją ktora ma na umowie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Sprowadz sobie mamę do pomocy na pierwsze dni i nie szukaj problemu skoro facet rzeczywiście ma dużo pracy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Gdybym miala mame to bym go nie prosila. Mama jest za granicą. Ojca nie ma wcale a moja jedyna babcia sama opieki potrzebuje. Teściowa nie żyje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Na pewno jesteście na pierwszym miejscu ale on się pewnie boi że go wywalą. Musicie też jeść, nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Najpierw piszesz, że nie masz nikogo bo się na wioskę przeprowadziłas, to się zdecyduj. Sama też dasz sobie radę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No bo nie mam nikogo tutaj ciężko zrozumiec ? Przeprowadzilam sie dla niego zeby mial blisko do pracy. A z pracy go nie wywalą bo niby z jakiej racji ?? Zadalam pytanie jak go przekonac zeby wziął chociaz 1 tydz wolnego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mil918
Urlop ojcowski musi zostac przyjęty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mój partner wykorzystał urlop ojcowski jak dziecko miało 11 miesięcy. I tak trzeba go wykorzystać, a czekaliśmy specjalnie na wiosnę, by coś fajnego całą rodziną porobić, jakieś spacery, restauracje itd. Na początku, tuż po porodzie, wykorzystał zwykły należny mu urlop wypoczynkowy. Ojcowski trzeba wykorzystać chyba do roku czasu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
teraz jest tak ze ojcowski mozna wykorzystac do 2 roku zycia dziecka, mozna wziasc jeden tydzien a drugi w innym terminie lub ciagniem 2 tygodnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie narzeczony tylko KONKUBENT!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ale zastanów się na początku wcale nie jest źle dziecko śpi i je. Jeśli ty będziesz dobrze się czuć to wytrczy żeby np wziol 2 dni urlopu i już akurat załatwi urzedy i pojedzie z wami. A ojcowski np latem jako dodatkowy urlop albo jak dziecko będzie zabkowac . Mój mąż urlop ojcowski przy pierwszym dziecku wziol później i było ok. Poza tym tras ten urlop można dzieclic może niech weźmie tylko tydzień...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zrozum dziewczyno, facet cię utrzymuje, zaraz pojawi się dziecko i meeega wydatki, a on jak ma urlop to NIE ZARABIA. Po co ma siedzieć z tobą w domu? Na początku dziecko wciąż śpi albo je. Twoim największym o obowiązkiem jest je przewijać i karmić piersią, domowe obowiązki ogarniajcie jak twoj partner wraca po pracy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Autorko, jestes idiotka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
I konkubina a nie narzeczona!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jakies wolne i tak bedzie musial wziac, chociazby na zalatwienie spraw urzedowych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kilka dni wolnego mu sie naleza , urlop ojcowski moze wziac jak ty ruszysz d**e do pracy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jemu poprostu się nie chce zajmować dzieckiem i tyle w temacie! Przyzwyczaj się tak teraz będzie wyglądało twoje życie- On w pracy-Ty 24h z dzieckiem przy cycku,pranie,gotowanie,przewijanie,karmienie itd. Mój mąż odrazu w pracy wnioskował o tacierzyński ,bardzo się cieszył, że pierwsze chwile spędzimy razem :) zresztą kto by nie chciał 2tyg.wolnego od pracy ;) ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wieczny narzeczony? czyli jakby nie było obecny konkubent

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
15.53 Co cię to obchodzi? Uwielbiam to pitolenie na kafe konkubinat kontra małżeństwo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie, nie WIECZNY narzeczony! Z resztą to nie Twoja sprawa. Nie o tym ten temat. Moze macie racje 2 dni zeby mogl zalatwic sprawy w urzedzie a ja dam rade :) oby

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ten urlop jest normalnie płatny, płaci za to zus wiec to nie jest tak se on kasy nie dostanie za ten określa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
wczoraj Dokładnie.Jest 100%płatny.I tylko dziwak z niego nie korzysta :D 2tygodnie 100%płatne to luksus w tych czasach.. Urlop ojcowski przysługuje w wymiarze 2 tygodni, nie dłużej jednak niż do: - ukończenia przez dziecko 24 miesiąca życia albo - do upływu 24 miesięcy od dnia uprawomocnienia się postanowienia orzekającego przysposobienie dziecka (nie dłużej niż do ukończenia przez dziecko 7. roku życia, a w przypadku dziecka, wobec którego podjęto decyzję o odroczeniu obowiązku szkolnego – nie dłużej niż do ukończenia przez nie 10. roku życia). Gdy ojciec dziecka nie skorzysta z urlopu ojcowskiego – nie przysługuje mu ekwiwalent pieniężny – urlop w takim przypadku przepadnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Narzeczonym sie jest przed slubem jak sie da pierscionek a przedtem poprosi rodzicow o reke i ustali date slubu! A jak sie mieszka z facetem bez slubu i robi sie z nim dzieci to nie jest to zadne narzeczenstwo tylko KONKUBINAT!!! I nie ma sie o co obrazac - po prostu nazywamy rzeczy po imieniu!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
15.43 To nie jest temat o konkubinacie, więc nie wiem po co z tym wyskakujesz. Widocznie masz jakiś kompleks albo jesteś kościółkowa Gienia z Podkarpacia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wrecz przeciwnie! Rowniez zyje w konkubinacie i w przeciwienstwie do autorki nie wstydze sie tego!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Autorko zapytam cię wprost,jesteś tak bogata że stać cię na to by facet siedział w chałupie i niańczył z tobą dziecko? za co będziecie żyć jesli bedziecie oboje siedzieć na kanapie? Co ty robisz za problem z opieki nad jednym dzieckiem? potrzebna ci służba? to trzeba było wyjśc za mąz za królewicza z bajki ,miałabyś kilka niań,garderobianą,Jana i inne tam.Po hu ci dziecko skoro nie umiesz zapanować nad tym,co mają powiedziec dziewczyny które mają 2/3 rok po roku i dają radę królewno na ziarenku grochu:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
18.45 Dlaczego się pultasz do autorki o te całe dwa tygodnie? To tak dużo według ciebie??? Ma do tego prawo, przecież nie wymaga od faceta by robotę rzucił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Już chciałam interweniować po przeczytaniu tematu ale rozsądne dziewczyny mnie uprzedziły, Sra o narzeczonym a to jest KONKUBINAT ee tfu, szkoda nawet splunąć na takie coś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×