Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość rozowe radio

o co chodzi z rozpulchniona szyjka macicy w ciazy?

Polecane posty

Gość rozowe radio

slyszalam, ze na poczatku ciazy szyjka macicy jest rozpulchniona-co to wlasxciwie znaczy, jak to rozpoznac?kobitki, mailyscie tak? a i jeszcze jedno, czy zawsze sie podnosi temp w pochwie na pocztaku ciazy??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość SYLWKA
My nic nie zauważyliśmy.Ale lekarz powinien poznać od razu. Oczywiście są wyjątki:koleżanka robiła testy i na dwóch wyszło jej pozytywne a lekarka-stara.....,dała jej tabletki na przyśpieszenie okresu,Nie robiąc żadnych innych badań.Koleżanka była mądrzejsza i leków nie wzięła-na szczęście.Teraz jej synek ma 3 latka. Najlepiej kup test który wskazuje ciąże już po 6 dniach od zapłodnienia.Dla pewnośći wynik odczytaj dopiero po 5 minutach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witaj agapko :) Powiedz mi jak mam to sparawdzic?? :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a ja mam taką gładką
co to znaczy ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rozowe radio
wlasnie, niech ktoraś z was to dokladniej opisze, bede wdzieczna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rozowe radio
i co z temp? niska wyklucza ciaze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
temperatura po owulacji w normalnym cyklu powinna się utrzymywać wysoka przez ok.12-14dni następnie dzień przed lub w dniu miesiączki opada (wynik zaniku ciałka żółtego i spadku produkcji progesteronu). Natomiast w ciąży ciałko żółte nie zanika a progesteron jest cały czas produkowany - to powoduje utrzymywanie się wyższej temperatury. Jeśli po owulacji temperatura nie spada przez conajmniej 16 dni to duża szansa na ciążę:) Oczywiście co do zakresu temperatur to jest to indywidualna sprawa i tylko na podstawie obserwacji całego cyklu można stwierdzić czy taka temperatura dla danej kobiety jest wysoka czy niska. Oczywiście reguły mierzenia temperatury są takie jak przy metodzie termicznej - czyli zawsze o tej samej porze (dopuszczalne 15min różnicy), tuż po nocnym odpoczynku - przynajmniej 6 godzin leżenia, mierzymy w ustach lub pochwie lub odbycie, zapisujemy dokładnie wszystkie czynniki mogące mieć wpływ na zmianę temperatury - takie jak przeziębienie, ból głowy, impreza dzień wcześniej, alkohol, krótszy sen itp. Niektóre leki wpływają na podwyższenie naturalnej temperatury ciała - należy do nich LUTEINA, więc zażywając ją nie ma sensu całe mierzenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zaciekawionaaaa
Doris dzieki za info temperaturowe czekamy jeszcze na okreslenie rozpulchnienia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zaciekawionaaaa
Doris no to ja rozpoczynam obserwacje moze jakos przelame opory :) a swoja droga dlugo obserwowalas przed zajsciem w ciaze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przyszłą mama
hej z tąd wiem że miałam bo prawy jajnik dawał małe znaki i robiłam testy na owulacje i 1 marca dwie kreski z tym że ta druga bledsza na drugi dzień aż przez następne trzy dni dwie wyraźne grube krechy no i piąty dzień druga kreska już troszke bledsza. Może te testy nie są wiarygodne, już sama nie wiem co myśleć, ide dzisiaj do lekarza na 19.40 i wszystkiego się dowiem. Dziewczyny jak fajnie że można sobie z kimś popisać z kimś kogo się nie zna a tak potrafimy się na forum pocieszać, trzymam kciuki!!!! Za was i za siebie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość saleminka8
napisz koniecznie co powiedział lekarz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość saleminka8
doris26 Pozwole sobie coś zacytować : "...temperatura po owulacji w normalnym cyklu powinna się utrzymywać wysoka przez ok.12-14dni następnie dzień przed lub w dniu miesiączki opada (wynik zaniku ciałka żółtego i spadku produkcji progesteronu). Natomiast w ciąży ciałko żółte nie zanika a progesteron jest cały czas produkowany - to powoduje utrzymywanie się wyższej temperatury. Jeśli po owulacji temperatura nie spada przez conajmniej 16 dni to duża szansa na ciążę..." moja faza lutealna trwa 13 dni,gdy nie ma okresu 16 dnia wysokiej temperatury wiedziałąm,że to ciąża. A jak to jest w ciąży-temperaturke miałam podwyższoną,okazało się że płód obumarł i w dniu zabiegu nie uwidoczniono ciałka żółtego. Temperatura spada gdy ciałko żółte zanika,a jak ciąża obumiera i ciałko zanika to temperatura również powinna spaść tak ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zaniepokojony22_22
Witam ,może Panie mi pomogą ,11 września mielismy wpadkę z moją dziewczyną ,ona dostała okresu 6 dni później(półtora tyg za wcześnie,jak sama twierdzi miesiączka była obfita i normalna) ,pierwszy test zrobiliśmy mniej więcej 4 dni po okresie oczekiwanej miesiączki ,negatywny...kolejny tydzień później negatywny...trzeci zrobiliśmy tydzień temu w piątek ,również wyszedł negatywny ,a tego samego dnia dostała miesiączki(znowu 1,5 tyg za wczesnie)ostatnio jest jakaś zmęczona.Tydzień po pierwszej miesiączce zaczęły jej rosnąć piersi i bolały aż do miesiączki tydzień temu...wraz z nią ból ustał ,do tego wydaje mi się ,że zauwazyłem pewien obiekt(niew wiem) przy tylnej ścianie pochwy...jest jak nos ,twardy troszkę bardziej miękki na górze ,ale tylko trochę...wcześniej go nie wyczuwałem(tak mi się wydaje ,może mam paranoję)...moja dziewczyna nie chce iść do lekarza bo jest osóbka dość uparta ,a ona twierdzi ,że nic nie czuje ,a kobiety takie rzeczy wyłapują w mig...powiedzcie mi jaka jest wasza opinia bo zwariuję ,moja dziewczyna jest po wypadku i ma zaledwie 19 lat ,i nie chciał bym jej narażać w tej chwili na jakieś niebezpieczeństwo:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja sie zbadałam
paluszkiem i tam w środku jest jakoś ciasno , miękko i to tak wygląda jak mi sie zamkneła szyjka kurcze no jest inaczej niż zwykle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a gdzie ta szyjka jest
Wy sobie tak palce głęboko wsadzacie??? Gdzie to sprawdzić??? Na wysokości ilu cm?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a gdzie ta szyjka jest
ale jak to sprawdzić??? Jak głeboko trzeba włożyć palce??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość postaram się byc kulturalna
Ja nie wyczułam szyjki we wczesnej ciąży , nie zauważyłam różnicy( ogólnie moja szyjka żyje własnym życiem), za to od razu zauważyłam zasinienie narządów.( od razu czyli gdy tylko zaczęłam podejrzewać że spóźnienie to nie kolejne zaburzenia)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ale gdzie ta szyjka
wszystkie niby badają a żadna nie powie jak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marrrr
Hej, byłam dzisiaj u lekarza i powiedział mi że moja błona śluzowa ma 17mm i wygląda to na ciążę ale nie ma pęcherzyka płodowego, czy to jest możliwe???? Mówił coś ok 4 tyg ciąży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość siwo88
Odpowiedź eksperta Lekarz Aneta Zwierzchowska Witam! Szyjka macicy w czasie ciąży jest twarda, długa i zamknięta, położona raczej wysoko, lecz jej obraz się zmienia w czasie ciąży, pod koniec której ulega skróceniu. Pod koniec cyklu szyjka macicy przybiera postać szyjki miesiączkowej, czyli powoli się robi krótka i otwarta. Metoda oznaczania ciąży na podstawie wyglądu szyjki macicy obarczona jest dużym ryzykiem błędu. Lepiej i pewniej jest wykonać test ciążowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość siwo88
durne baby ma racje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monika24200
ja sie sierpnia kochalam z mezem 12 i 13 bez zabezpieczen jedno dziecko juz mam i staramy sie o drugile powinnam miec 3 wrzesnia robilam wczoraj test wyszedl negatywny a szyjke badalam dzis i jest obnizona ciasna i zamknietla czy to jest oznaka ciazy dodam ze moja poprzednia ciaza byla 5 lat temu a ponoc kazda jest inna .pomozcie.a i na piersiach mam widoczne zylki i bola bardzo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młoda mama:)
przy badaniu od razu czuć że jast twarda jak np.koniec nosa a rozpulchniona jak dolna warga na twarzy rozpulchniona szyjka tez jest szersza.w inny sposób wytłumacze tak że jak by butelke odwrócić do góry nogami w pochwie to czyjemy twardego gwida natomiast jesli by to była butelka do karmienia niemowlęcie ze cmoczkiem to jet miekka i rozpulchniona sie to nazywa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość świetny wątek;-)
:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Alla756485746
Po co ta agresja?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Czesc! Mam wynik pozytywny testu jeszcze nie bylam u Gina. Jak spr sobie szyjke to jej znalesc nie moglam. Wszystko jest tj w srodku opuchniete. Czy wszystko OK? Ponoc ma byc wtedy dlugaa i zamknieta :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja w dniu gdzie powinnam dostc okres wsadzilam palec i tak mi sie wydaje ze wyczulam ja na 7 cm . mam bole jak bym miala zaraz dostac okres ale nic .... no i czuje ze jest taka spulchnieta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
i zastanawiam sie czy to na okres czy faktycznie zaszlam w ciaze ... bo ogolnie nie czulam sie najlepiej w tym miesiacu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam mam male pytanie 28 sierpnia powinnam miec miesiaczke ale dosc mi sie spóźnia ponad 17 dni a mialam stosunek 23 sierpia moglo by dosc do zaplodnienia dzis rano mnie strasznie obudzilo z wrazeniami ze mi sie chce zwymiotowac kreci sie czasem w glowie podbrzusze pobolewa nasilaja mi sie mdlosci co to moze byc za problem pomuscie bo nie wiem co robic moze byc to ciaza jutro sie wybieram po test ciazowy tylko nie wiem czy to jest koniecznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×