Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość woda z sokiem pomarańczowym

Odejście wód płodowych - można nie poczuć?

Polecane posty

Gość woda z sokiem pomarańczowym

Nie mówię o sączeniu, tylko o normalnym pęknięciu pęcherza płodowego. Czy na przykład biorąc prysznic/kąpiel lub sikając, kiedy wiadomo, że "wokół" jest mokro, mogę nie poczuć, że odeszły mi wody? I czy to prawda, że dziecko po tym przestaje się ruszać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czuć, nawet pod prysznicem poczujesz :) coś na zasadzie - chlup i za moment znów - chlup ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mi wody odeszły w szpitalu pod prysznicem i nic nie poczułam..wyleciał mi czop ale nie skojazyłam tego z tym ze odejsc mi mogły wody. ale meczyłam sie juz pare godzin a miałam dopiero 5 cm;-( zaraz potem jak jak mi wody odeszły dostałam parcia. połozna nie chciała mi wierzyc a ja wrzeszczałam ze czuje ze zaraz mi dziecko wypadnie. wzieła mnie przebadała no i rzeczywiscie porod sie zaczął i corcia za 20 minut była juz ze mna;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czyli nie ma jednoznacznej odpowiedzi :) Każdy poród jest inny :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dokładnie mi nie odeszły... tylko mi przebili przy 5 cm rozwarcia:( nawet nie poczułam w bólach że przebija mi i że odeszły:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość woda z sokiem pomarańczowym
No to bez sensu. Czyli jak teoretycznie każą zgłosić się do szpitala max w 2 godziny po odejściu wód, a ja np nie poczuję, że mi odeszły?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość woda z sokiem pomarańczowym
To moja druga ciąża, bo pierwszą poroniłam. Bardzo się boję, że czegoś nie dopatrzę i z dzieckiem będzie źle :( A tego bym sobie nie wybaczyła :( Czyli jak odejdą wody, to zaraz są skurcze? I nie da się np chodzić 2 dni bez wód, jeśli nie zauważy się ich odejścia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Po odejsciu wod ruchy dzieck intensywniej sie czuje , no i skurcze jesli juz byly wczesniej nagle nabieraja mocy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość BEZSENSUiiiii
No a co nie zobaczysz że jesteś mokra?? Nie kumam pytania. Przecież to nie są dwie krople wody!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość woda z sokiem pomarańczowym
BEZSENSUiiiii, pytam o sytuację pod prysznicem, nie umiesz czytać???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
z tego co wiem po odejsciu wod zazwyczaj w przeciagu 2-3 godzin zazwyczaj wystepuja skurcze. nie martw sie napewno bedziesz wiedziała kiedy sie wszystko zacznie. moze odejda ci jak juz bedziesz w szpitalu, wsrod moich znajomych tylko jednej odeszły w domu o 2 w nocy pojechała dopiero o 9 rano do szpitala jak zaczeły sie skurcza. dzidzia zdrowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość BEZSENSUiiiii
No ok, ale przecież te wody maja jakiś kolor i jest ich sporo. Po prostu patrz pod nogi. Czasami jak czytam te pytania i problemy to nie wierzę własnym oczom.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No dokladnie polka ma racje, ze potem sa skurcze. I nie musisz jechac w ciagu 2 h do szpitala. Po za tym naprawde chyba ciezko to przeoczyc, troche tego jest ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
prawidłowo wody maja miec kolor bezbarwny i bezzapachowy.. jesli maja jakis kolor np zielonkawy to nalezy sie martwic bo dziecko mogło wydalic smolke!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie ma sie czym martwic;-) przypadki w ktorych kobieta niezdazyła do szpitala sa tak sporadyczne ze t mowia o tym w telewizji ze np urodziła w taksówce.. naprawde uwierz nam;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bezsensuiiii
tak są zupełnie przeźroczyste no chyba oszalalyście, pewnie jak jest zatrucie to mają jakiś intensywny kolor. Jak mam nie czytać skoro piszesz i zadajesz pytanie???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość woda z sokiem pomarańczowym
Jeszcze raz dzięki za dodanie otuchy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie ma za co;-) nie stresuj sie;-) ja tez tak myslałam jak to bedzie;-) ale nie było tak żle;-) a na kiedy masz termin?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oj mozna
a z ruchami to tez roznie . u mnie przestalo sie ruszac i skurczow tez nie mialam zbyt silnych. a z tym szpitalem to tez nie jest jednoznaczne - za 1 razem zostalam skrzyczana, ze tak dlugo sie nie zglaszalam. za drugim jak zadzwonilam kazaly czekac na skurcze , jak powiedzialam o ciszy w brzuchu to jednak powiedzieli zeby przyjechac , lezalam z 2 godz pod ktg a potem odeslaly do domu, bo skurczow nadal nie bylo (mialam tak czekac do 24 h) ale dziecie sie zlitowalo i po jakis 3 godz (obejrzalam sobie film Wpadka Knocked up , zjadlam lekkie sniadanie) wrocilismy a i tak trwalo dlugo bo do 17. W sumie moj najdluzszy porod od 3 w Nocy do 17 a wody odeszly najszybciej:) nie ma chyba reguly. Musisz byc dobre mysli i obsewrwowac a jak odejda pod prysznicem to tez raczej nie wszystkie i predzej czy pozniej zauwazysz. Najwazniejsze zeby by;ly przezroczyste jak woda, problem jest wtedy jak sa "zielone" ale dokladnie nie wiem jak one wtedy wygladaja bo nigdy nie mialam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak sa przezroczyste;-) zebys wiedziała! z tad sie wzieła nazwa wody płodowe bo wygladaja jak woda.kazde inne zabarwienie wynika z nieprawidłowosci!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość woda z sokiem pomarańczowym
polka1985 - termin mam na 4 marca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bezsensuiiii
ok może są przeźroczyste, ale nie całkowice mają domieszkę krwi i nie są takiej samej konsystecji ja woda, widziałam na własne oczy więc wiem coo mówię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moje były jak woda bo byłam pod prysznicem i ani ja ani moj maz ich nie zauważył.. krew? hmm no nie słyszałam o takich wodach płodowych. chyba ze chodzi ci o to ze pierwsze wypada czop to jest tam pare żyłek z krwia ale nie zabarwia to wod.. te wody ktore widziałas musiały byc jakies nie do konca wporzadku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość woda z sokiem pomarańczowym
Dobra, uspokoiłyście mnie trochę ;) We wtorek mam ostatnią wizytę u ginekologa, to się wypytam jeszcze co i jak :) Miłego dnia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Od rozpoczęcia do zakończenia porodu powinna upłynąć najwyżej doba (choć niektóre szpitale mają inne standardy). Jeśli jednak po 6-12 godzinach od odejścia wód płodowych akcja porodowa nie postępuje, lekarze zwykle decydują o jej przyspieszeniu (najczęściej podając rodzącej kroplówkę z oksytocyną). Biorą przy tym pod uwagę nie tylko czas trwania porodu, ale stan dziecka, wygląd wód płodowych (powinny być bezbarwne) oraz stan kobiety. Jeśli dziecku zagraża infekcja wewnątrzmaciczna (świadczy o tym np. zielone zabarwienie wód płodowych), poród trzeba zakończyć jak najszybciej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wszelkie odchylenia od normy płynu owodniowego mogą stanowić sygnał o występowaniu jakiejś nieprawidłowości. Prawidłowe wody płodowe mają kolor jasny i są przejrzyste. Zielone wody płodowe mogą świadczyć o podbarwieniu ich smółką. W przypadku, gdy dojdzie do niedotlenienia płodu, wydala on smółkę wewnątrzmacicznie powodując zanieczyszczenie wód, co w rezultacie daje ich zielonkawe zabarwienie. W zależności od ilości wydalonej smółki wody mogą być mniej lub bardziej zagęszczone. Zielone wody płodowe często występują w ciążach przenoszonych. W przypadku konfliktu serologicznego wody mogą mieć kolor bursztynowy. Brunatne, brudne, podbarwione krwią wody płodowe stwierdzić można w przypadku wewnątrzmacicznego obumarcia płodu. Ilość płynu owodniowego w pewnej mierze uzależniona jest od czasu trwania ciąży. Zarówno zbyt mała (małowodzie) jak i nadmierna (wielowodzie) ilość płynu owodniowego może sugerować o występowaniu wad rozwojowych u płodu. Wszelkie nieprawidłowości płynu owodniowego stanowią poważne rokowanie dla płodu i noworodka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mozna przeoczyc
Mozna przeoczyć. W pierwszej ciąży tak miałam. tak mi się te wody długo I skąpo sączyly,ze nie wiadomo kiedy się wysaczyly. Przy porodzie chcieli przebijać pęcherz,a tu wód nie ma. I taka sytuacja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×