Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość kurczę jak to ??

ODPARZENIA!!! domowe sposoby pozbycia się ich PROSZE O POMOC

Polecane posty

Gość kurczę jak to ??

witajcie moj acórka ma prawie 3 miesiące i niestety nabawiłyśmy się odparzeń ;/ nie dużych ale jednak ;/ i proszę was mamy o rady jak można się ich szybko pozbyć ? ? nie rozumiem... zmieniam małej pieluszkę za każdym razem jak się zsiusia albo zrobi kupę nie używam chusteczek tylko myję wodą+ płyn do kąpieli no ok ostatnio zaniedbałam wietrzenie tyłeczka pewnie to przez to... Aha i w tej chwili smaruję sudacremem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sudocrem jest znakomity mozesz tez posypywac pupe maka ziemniaczka,powinno pomoc:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mala kijanka
sudocrem i jeszcze raz sudocrem. I smaruj nim pupę i okolice które łatwo ulegają odparzeniom nie tylko kiedy mała się ich nabawi, ale na zaś, czyli także wtedy kiedy ich nie ma. Wówczas mocz spływa nie po ciałku, tylko po kremie i nie dotyka tym samym bezpośrednio skóry. Możesz nakładać go dużo, nie musisz bardzo mocno rozsmarowywać, biała smuga to nic złego, a nawet lepiej, skóra jest wówczas bardziej zabezpieczona. Tylko pamiętaj aby za każdym przewijaniu małej, zmyć poprzedni krem i nałożyć nowy! Na odparzenia dobry jest również BEPANTHEN, a także możesz akupić w aptece Kalium i rozpuszczać ją odrobinę w szklance wody, a później wlać to do wanienki córki, też dobrze zabezpiecza skórę przed odparzeniami. Ja tak robiłam, poleciła mi to położna. Ale nadal twierdzę, że najlepszy jest SUDOCREM.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Perfumowana rączka
Również polecam Sudocrem. I żadnych oliwek na pupcię. Wystarczy dobry emolient do kąpania, np. Oilatum lub Emolium. Jak myjesz tylko pupcię po kupie lub siusiu to nie żadnymi chusteczkami typy Nivea czy J&J tylko wacikami z wodą i emolientem lub mydlem dla dzieci (białe mydło, bez barwników). A jak już pojawią się odparzenia to Sudocrem. Działa cuda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ale czasem Sudocrem...
Sudocrem jest zbyt agresywny i czasem dziala odwrotnie, na lekkie odparzenia jest oka, ale na spore mojej corce tylko zaszkodzil, za to pomogl Jej Bepanthen masc...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mala kijanka
Bepanthen który z resztą sama wyżej poleciłam, działał znacznie gorzej niż sudocrem, pewnie zależy od skóry dziecka. Położna mi powiedziała, że sudocremu nie da się przedawkować i u mnie się to sprawdza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość o losieee
o losieee ludzie ciagle sa tematy o odparzeniach. czy wy nie wiecie co to jest masc robiona ktora przepisuje lekarz na recepte??!?! idziesz do lekarza mowisz ze chcesz recepte na masc robiona na odparzenia zanosisz ja do apteki oni sami robia ja dostajesz na drugi dzien placisz 5 zl!!!i masz!!! jest najlepsza ze wszystkich.jest robiona z naturalnych tworzyw a nie tam ta chemia sama.ta masc jest poprostu wietna takie odparzenia poczatkowe to smarujesz a na drugi dzien juz nie ma.jak sa straszne odparzenia typu ze az ropa podchodzi czy cos to kilka dni i po problemie. dajcie sobie spokoj z tymi sudocremami itp. po pierwsze sudeorem jest zapobiegawczy a nie uzdrawiajacy wiec on tylko zapobiega odparzeniom ale ich nie leczy!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sdfbdfbfdb
mąka ziemniaczana, jest najlepsza i zawsze pomaga, posypuj przy każdym zmienianiu pieluszki dopóki nie znikną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hi hi hi hi hi..........
ja zawsze używałam Bepanthen i spisywał się znakomicie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kilkaliterdlapseudo
zmień pieluchy. ostatnio byłam w szpitalu z moim maluszkiem i tam pani dr poleciła tak koleżance z pokoju. podobno niektóre pieluszki mogą dzidziusia odpażać jak jest wrażliwy. polecała dada z biedronki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Okłlll
Mój syn gdy miał rok chorował na rota i bardzo się odparzył,nic nie pomagało tylko klotrimazol taki krem bez recepty na grzybice

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Musisz. pamiętać, że dzieci nie są jednakowe i różnie reagują na każde nowości. Może najpierw upewnij się ze dziecko nie jest uczulone na sudocrem czy inny krem.MÓj półroczny synek na zmianę bepanthenu na sudocrem zareagował strasznym odparzeniem no i teraz z tym walczymy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Temat stary. Macie jeszcze jakies dobre sposoby w walce z odparzeniami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja niedawno walczylam z odparzeniami po antybiotykach u mojego dziecka nic nie pomagala poza tormentiolem mimo ze nie polecaja go dla maluchow ale swietnie wygoil ranki. Zasypywalam tez maka ziemniaczana i zmienilam pieluchy pampers na bambusowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×