Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Pelza ale nie raczkuje

Polecane posty

Gość gość

Dziewczyny moja córka pelza juz 5 tygodni, kiedy zacznie raczkowac? Długo trwa etap pelzania?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moze w ogóle nie raczkowac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moj pelzal dopoki nie kupilam dywanu ;-) to zabawne ale jak tylko rozlozylam dywan to nagle zaczal raczkowac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A mój sobie pełzał do momentu aż kupiłam chodzik, teraz biega i pełza, raczkowanie pominął

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ucz czworakowania a chodzików unikaj jak ognia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nasz pełzał ponad 2 miesiące, przy czym już wstawał przy meblach i byłam pewna, że już ominie czworakowanie. Ale pewnego dnia załapał, że łatwiej poruszać się po kolanach i ruszyć:) Ps. Pomogło położenie na schodach ulubionej zabawki i wtedy siła rzeczy musiał jakoś dostać się, oczywiście przy asekuracji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ok dzięki :) I moja córka robi coś takiego dziwnego przy pelzaniu : plecy wygina w łuk, kolana pod brzuszek i głowa w dol - tak jakby miała stawać na głowie. Nie wiem czy to normalne ? :/ a może tak zabiera się do raczkowania, co o tym sadzicie? Robi tak tylko na łóżku lub w łóżeczku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Up

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mój pierwszy syn robił tak z głową, jakby nie miał siły jej unieść. Przez to nabił sobie guza :/ trwało to max 2 tyg i potem zaczął czworakować. A wcześniej co najmniej 2 mies pełzał. Drugi syn w ogóle nie pełzał, a czworakowanie załapał w jeden dzień.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aSunsin
Wszystko w swoim czasie, przecież dziecko "samo wie" kiedy ma zacząć co robić oczywiście można pewne rzeczy przyspieszyć, ale nie ma sensu tego robić na siłę, np. w przypadku chodzenia można spróbować kupić chodzik - https://www.bobokiosk.pl/pl/c/chodziki-dla-dzieci/52 nie jest to drogie i może pomóc, ale nie można wsadzać w to dziecka 3 miesięcznego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×