Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Monika_wwa_bialo

Przedszkole Warszawa

Polecane posty

Gość Monika_wwa_bialo

Stoimy przed wyborem czy posłać dziecko do przedszkola. Mała ma 2,5 roku i nie wiem czy da sobie radę....czy sobie poradzi. Z drugiej strony słyszałam, że dzieciaki lepiej puszczać jak najwcześniej, szybciej się adaptują. Jak myślicie, to dobrze będzie dla niej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość warszawiankaa34
W takim wieku to chyba raczej żłobek, co? Przy wyborze przedszkola dobrze wiedzieć jakie dzieci mają zainteresowania czy hobby i dobrać odpowiednią placowke. Mozna zrobic nawet w domu taki test dziecku http://genialnydzieciak.pl/ i na podstawie wynikow szukac przedszkola.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anka_tamta
Nie no można juz próbować z przedszkolem spokojnie. Wiadomo zależy od dziecka, ale moim zdaniem lepiej do przedszkola niż do żłobka. Nasza mała tez niedawno zaczęła przygodę z przedszkolem a jest w podobnym wieku. Chodzi do Krasnoludów przy Nowodworskiej, jest super na dziś dzień. Ma fajne młode ciocie, grupa jest wiekowo bardzo zbliżona, no i my - rodzice zadowoleni;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
przeprowadziliśmy się do Warszawy niedawno i mala nie znala tu nikogo, poszła do przedszkola http://przedszkolepuchatek.edu.pl/index.php?local=1&id_m=1&page=main i bardzo szybko zintegrowała się z innymi dziećmi. wydaje mi się że nawety nie odczuła bardzo zmiany bo w poprzednim mieście miała dużo koleżanek i martwilismy się jak sobie poradzi, czy będzie bardzo przeżywac rozstania na caly dzień a okazało się ze nawet się nie "zająknie" jak ją zostawiam rano tylko leci do nowych kolezanek :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anka_tamta
No to fajnie, że tak szybko się odnalazła;) Ja mam bardzo dobre wrażenie również z naszego przedszkola. Ważne jest dla mnie, że dziecko jest zadowolone. A wy od dawna jesteście w wwie? i w jakim wieku masz dziecko?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olka_tarcho
Mieszkam na odkrytej, krasnoludki sa praktycznie "pod nosem", szukam teraz przedszkola dla trzylatki, wybieram się po weekendzie tam, ale myślisz że są jeszcze miejsca? Nie za późno? I o co pytać? mała nie chodziła do żłobka...mam trochę obaw, a w necie różne rzeczy się czyta...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Polecam słoneczny domek, moich troje dzieci tam chodzi. Przedszkole na Skarbka z gór 45 c. Grupy od roku czasu... Angielski na suuper poziomie. Własna kuchnia kompetentne i super ciocie... I płac zabaw starodrzewiu nie na patelni bez cienia drzewa...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anka_tamta
Skarbka to trochę nie ta strona Białołęki:) ale spoko... a tu do krasnoludków to najlepiej dzwoń albo sie przejdź, przy okazji sobie zobaczysz co i jak... i sama tez będzie miała jakis większy pogląd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olka_tarcho
tak własnie zrobię. Już dzwoniłam, umówiłam się i pierwsze wrażenie bardzo sympatyczne;) dzieki za informacje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja też obawiałam się wysłać 2 letnie dziecko do przedszkola, i szukałam non stop takiego, w którym czułaby się najlepiej. Dlatego zapisałam malca do przedszkola Bajeczka na Bielanach przy ul. Wrzeciono. Wierz mi, że adaptacja przebiegła pomyślnie i po kilku dniach mogłam z czystym sumieniem i wewnętrznym spokojem zostawić moją małą :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olka_tarcho
my adaptacje zaczynamy za niecałe dwa tygodnie, ale pierwsze wrażenie super, było wesoło, sporo się dowiedziałam i mi się rozjaśniło...ale zobaczymy jak moja sobie poradzi od wrzesnia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magdusska88
mam malucha na nowodworskiej - w sumie juz nie taki mały:) rok temu przeżywałam podobne rozterki dziś jest super! a samo przedszkole bardzo sobie chwalimy. Więc powodzenia:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość DorotaSnak
Ja posłałam swoją małą do Przedszkola Świat Dziecka jak miała 2 lata i bardzo szybko się odnalazła w grupie i nowym środowisku. Na początek przychodziłyśmy przez 2 tygodnie na tzw. zajęcia adaptacyjne, co pozwoliło jej się oswoić z miejscem. Jakby ktoś chciał sprawdzić jak wygląda adaptacja w przedszkolu to możecie sprawdzić tutaj: http://www.przedszkoleswiatdziecka.edu.pl/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a ja posłałam swoje dziecko do przedszkola w wieku 3 lat i sądzę że to idealny wiek. bardzo wiele zależy w tym przypadku od przedszkolanek które zaopiekują się i zapewnią poczucie bezpieczeństwa dziecku. moja Sonia chodzi do www.przedszkolekonradek.pl i naprawdę nie trzeba się tam bać o takie maluchy. fajne jest też to że 3 latki mają już po 20 minut angielskiego dziennie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Można posłać do przedszkola dziecko w tym wieku. A przynajmniej warto spróbować. Bardzo fajne są przedszkola integracyjne. Wychowawcy są bardzo nastawieni na potrzeby dzieci. Polecam przedszkole Bajeczka. W Bajeczce jest bardzo kameralnie, grupy nie są duże. Są dwie grupy – dzieci młodsze 2 i 3 lata oraz dzieci starsze 4 i 5 lat. Grupy rozdzielane są tylko na czas zajęć edukacyjnych grupy starszej. W pozostałej części dnia grupy są połączone. Przedszkole prowadzi też Cook Club czyli Klub małego kucharza w języku polskim i angielskim. W ogóle dzieci mają codziennie angielski. No i panie przedszkolanki - ciepłe i cierpliwe!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A wiesz może ile wynosi w Bajeczce czesne za pół dnia dla dzieci poniżej 2,5 roku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Z tego co pamiętam pół dnia dla dzieci poniżej 2,5 roku wynosi 690 zł miesięcznie. Ale najlepiej zadzwoń do Bajeczki i dopytaj, czy nic się nie zmieniło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A ja polecam Motylove przedszkole na Woli. Świetna placówka z dobrymi posiłkami. Moje maluchy bardzo lubią zajęcia edukacyjne. Bardzo fajne miejsce, dzieci uczą się tam angielskiego, są fajne zajęcia ruchowe i artystyczne. Zazwyczaj po godzinie 11.00 dzieci kończą swoją edukację i rozpoczynają zajęcia plastyczne. Mój synek uwielbia rysować! :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Bardzo fajne jest Motylove Przedszkole. Dobre wyżywienie, zajęcia z gimnastyki korekcyjnej i logopedii a także zajęciach z angielskiego i niemieckiego które są w cenie! Mają tam elastyczne godziny otwarcia, wszystko jest do załatwienia, do dogadania. Poza tym są tam smaczne, zdrowe i świeże posiłki dostarczane przez firmę cateringową która specjalizuje się w przygotowywaniu posiłków do żłobków, przedszkoli. Polecam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sara_87
Jak tak wszyscy polecają, to ja polecę Akadero na Białołęce. Nie ma lepszego przedszkola. Niesamowite miejsce, z klimatem, bardzo miła atmosfera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja też polecam Motylove przedszkole! mają fajny program, dużo zajęć dodatkowych w symbolicznych cenach. Raz w roku w maju organizowana jest wycieczka wyjazdowa w cenie czesnego - w zeszłym roku dzieciaki były w parku rozrywki "Czarodziejska Dolina" Moje dziewczynki były zachwycone.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mój młodszy syn chodzi do Tequesty na Mokotowie. Nie mogę narzekać, najważniejsze jest to, że uczy się angielskiego i sprawia mu to przyjemność. dzieciaki uczą się przez zabawę, a potem w domu ja jestem odpytywana ze słówek. :-) Do poprzedniej placówki musiałam go zabierać siła, tu nie ma żadnego problemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moje dziecko chodzi do integracyjnego przedszkola Bajeczka. W przedszkolu są dwie grupy – dzieci młodsze 2 i 3 lata oraz dzieci starsze 4 i 5 lat. Grupy rozdzielane są tylko na czas zajęć edukacyjnych grupy starszej. Wtedy jest realizowana podstawa programowa, którą objęte są dzieci starsze. Młodsze w tym czasie mają swobodne gry i zabawy. W pozostałej części dnia grupy są połączone, dzieci bawią się razem i uczą od siebie nawzajem. Moje dziecko chodzi do przedszkola od 2,5 roku życia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ta Bajeczka faktycznie fajnie wygląda, sprawdziłam na ich stronie. dzięki za sugestie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A ja muszę sprawdzić Tequestę. Podobno maja tam dobry angielski. I psychologa oraz logopedę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tak, w tym przedszkolu jest logopeda 2 x w tygodniu. Duża wygoda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zależy jak dziecko reaguje na nieobecność rodziców, niektóre lepiej inne gorzej. Ale jesli znajdziesz fajne przedszkole, to po prostu spróbuj... Nasze dziecko chodzi do Motylovego przedszkola. To co nas z kolei przyciągnęło to elastyczne godziny otwarcia, że wszystko jest do załatwienia, do dogadania z panią dyrektor (mogą otwierać np o 6:30 albo zamykać o 18:30 czy 19:00) - do indywidualnego ustalenia, sa bardzo otwarci na różne sytuacje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To ja też się wypowiem, Bajeczka to dobre przedszkole, nasze dziecko chodziło tam rok, żałuje, że wcześniej na nie nie trafiliśmy. Dzieci z niepełnosprawnością mają tam szansę spędzać czas z innymi, socjalizują się i uczą od siebie nawzajem. Rekomenduję to miejsce zwłaszcza dla dzieci z autyzmem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dzięki za tę informację. Nie wiedziałam, że jest takie przedszkole jak Bajeczka. Mam dziecko niepełnosprawne, właśnie szukam takiej placówki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marylla_84
A czy coś na Tarchominie możecie polecić? Które przedszkole? W okolicach Odkrytej/Nowodworskiej? Czy o Krasnoludkach ktoś coś może?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×