Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość zasmucona

przekwitanie

Polecane posty

Gość zasmucona

Czy któraś z pań zaczęła przekwitać już w wieku 41 lat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość odpowiadam
a co , jakie masz objawy, ja tez mam 41 lat i pewne zaburzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przekwitająca
Pierwsze objawy miałam kilka lat temu,teraz w wieku 43 lat czuje,ze powoli sie zbliżam,ale jakoś nie przejmuję się tym wszystkim. To tylko kolejny etap w życiu:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zasmucona
Do przekwitającej. Ja mam teraz 42 lata. Mówisz, że za bardzo się tym nie przejmujesz. A czy świadomość, że normalnie przekwita się dopiero ok. 50-ki to nie powód, że czujemy się przedwcześnie stare? Ja mam dyskomfort z tego powodu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przekwitająca
Moja mama przekwitała przed 40stką,teraz ma 70 lat i naprawde wygląda i trzyma się nieźle,więc chyba to nie jest takie straszne:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przekwitająca
Do zasmuconej.Trzeba pogodzic sie z upływem czasu,kobieta w każdym wieku moze być atrakcyjna,wystarczy tylko o siebie zadbac i za dużo nie myślec o kolejnych zmarszczkach.Polecam też uśmiech na codzień,mi to pomaga:) I pamiętaj ,ze życie zaczyna się po 40stce,ja w to wierzę:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zasmucona
Dzięki, to budujące

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sofia filo
jakie miałaś badania zasmucona? no i jesli były to badania krwi na pozom hormonów, to tak, są wiarygodne. Skoro wykazały, że zaczęło się przekwitanie, zacznij stosować HTZ, znów będzie ok. Wszystko wróci do normy. A możesz je brać całe lata. Przyznaję, że opieram się na literaturze, ale tez mam 43 lata i zauwazyłam, że gwałtownie wyschła mi skóra, mam wyjątkowo nerwowy ZNP i ból piersi. Postanowiłam iśc do lekarza. Sprawdzę, jesli okaże się, że coś zaczyna się dziać, wezmę hormony. Brałam już i dobrze się czułam, choć palę papierosy, ale nie mówię tu o środkach antykoncepcyjnych, bo tych dawka jest jednak b.wysoka i po nich b.źle się czułam. Ta dawka regulująca jest ok. W kazdym razie nie zamierzam się poddawać, tym bardziej, że umysł mam młody i chcę jeszcze poszaleć. Trzeba sobie jakoś radzić. Powodzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zasmucona
Tak, to były badania z krwi. Lekarz radził mi Menofem.Słyszałam, że powinno się go brać do 5 lat, a nie wiele lat jak piszesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×