Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Przepis na domowy pasztet

Polecane posty

Gość gość
a to trzeba najpierw mieso podsmazyc i poddusic. ja bede 1 raz robic. mam lopatke i watrobke wieprzowa. zobaczymy co wyjdzie mi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja mam przepis na większą ilość, bo zawsze robię więcej i mrożę. 1,5 kg żeberek 1,5 kg mięsa 25 dkg wątróbki 1 kg serc 1 kg ozorków 60 dkg boczku lub podgardla marchew, pietruszka wg uznania grzyby suszone, liść laurowy, ziele angielskie bułka wszystko razem gotujemy do miękkości, mielimy, bułkę namaczamy w wodzie z gotowania, doprawiamy solą, pieprzem, gałką. I do piekarnika, czas pieczenia określony metodą na patyczek ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a musi bycv galka? bo nie mam a w sklepie osiedlowym nie bylo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
spojrzeć w lustro...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jak nie masz gałki to jej nie dasz i tyle. Mrożę normalnie, kroję na kawałki, w torebkę foliową i do zamrażarki. W zależności ile dasz tej wody z gotowania pasztet będzie bardziej zwarty lub mazisty (to trzeba na oko). Przy dzieciach robię rzadszy to wtedy nie kroję na plastry, tylko smaruję na kanapce (da się rozsmarować, ale trzyma się w kawałku jak dzielę do zamrażarki, to trzeba sobie wypraktykować). Posolić trzeba dość mocno, by po upieczeniu miał odpowiednią słoność. Dla dzieci dodaję więcej warzyw, zawsze to jakaś możliwość przemycenia ich ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
1 raz bede robila bo wczesniej nie mialam maszynki do mielenia miesa. a dzis kupilam i postanowilam poszalec w kuchni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
zeby byl do pokrojenia to jaka konsystencje powinnien miec? do czego mozna porownac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dodam, że im większa różnorodność mięs tym smaczniejszy jest pasztet. Często dodaję do w/wym składników 2 ćwiartki kurczaka. Jajka obowiązkowo w zależności od ilości mięska 3-6 szt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie podałam, że jeszcze jajka trzeba dodać. :D A konsystencja to nie wiem, trochę jak ciasto drożdżowe. Nie suche (jak np na kopytka), ale niezbyt wodniste (jak biszkopt), coś pomiędzy trudno opisać. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
to juz wiem. mieso sie studzi zaraz bee mielic. i do pieca. dalam ok.1,5 kg miesa wiec 3 jajka starcza.?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Może być tyle, co gospodyni (gospodarz bo np. mój dziadek specjalizuje się w robieniu pasztetu) to inny pasztet wychodzi. Ja chyba też muszę pomyśleć o zrobieniu, bo dawno nie jadłam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dopiero co wstawilam do piekarnika. ile to roboty przy tym. ile teraz musi byc w piecu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
o nie. wyszedl za mocno watrobkowy. czuc bardzo watrobke.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Polecicie dobry pasztet na święta wielkanocne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jeny ale z was gospochy... jako "korposuka" nie mam czasu na takie wygibasy w kuchni...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja zrobilam wczoraj dwa,dla nas i dla tesciowej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×