Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Pytanie do mam dzieci szkolnych ze Śląska

Polecane posty

Gość gość

Dziewczyny, wiem, że może nie to forum, ale to znam, bo jestem mamą:) powiedzcie mi proszę, gdzie wasze dzieci jeżdżą na wycieczki jednodniowe związane z historią, co sobie chwalą, może byliście gdzieś z dziećmi same, co polecacie? Takie zadanie dostała moja córka, jako pracę domową na wakacje, idzie teraz do 5 klasy. Najlepiej okolice Częstochowy, Sosnowca, Tarnowskich Gór. Mieszkamy tu dopiero 1,5 roku i nie znam tak dobrze regionu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Oswiecim , ale to chyba zbyt drastyczne. Krakow na Wawel, park miniatur w Inwaldzie - nie tylko z historia, a z prehistoria, cos tam ze sredniowiecza bylo, no i najwazniejsze budowle swiata. Tyle mi teraz swita, ale ja tam w domu przed Discavery wole zwiedzac swiat!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Może niech napisze o zabytkowej kopalni na Śląsku nie byłam ale słyszałam, że jest do zwiedzania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Blisko Sosnowca masz stare sredniowieczne miasto Będzin - tam przede wszystkim zamek sredniowieczny. Sa też stare kamienice, jest Pałac Braci Miroszewskich. Cmentarz Żydowski (swego czasu miasto było bardzo "żydowskie"). Kupa historii w tym mieście. W Katowicach masz stara dzielnice Nikiszowiec. Ale to juz dla "odważnych" :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Niedaleko Czestochowy jest Ogrodzieniec z pięknym zamkiem do zwiedzania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×