Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

rehabilitacja niemowlaka

Polecane posty

Gość gość

Czy sa tu mamy ktorych dzieci rozwijaly sie wolniej i wymagaly rehabilitacji? Moj synek ma 9 iesiecy i jeszcze nie siedzi, nie raczkuje, nie czolga sie. Turla sie troche, ale lepiej mu idzie w plecw na brzuszek. Nie jest wczesniakiem. Mieszkam w Anglii i pediatra skierowal nas na fizjoterapie na ktora teraz czaekam i nie chcial wydac skierowania do neurologa, a nie moge znalesc neurologa dzieciego prywatnie. Kolezanka poleca mi mocno metode Vojty nawet mam niedaleko fizjoteraputke ktora uzywa tej metody. Ciekawa jestem czy sa tu mamy ktorych dzieci rozwijaly sie wolniej, lub ktore byly rehabilitowane i z jakim skutkiem, po jakim czasie bylo widac eekty? Czy jest ktos w stanie polecic mi jakas metode?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja miałam takie dziecko. Też w 9 m-cu nie siedział, ale obracał się, podejmował próby czworakowania. Dostaliśmy skierowanie na rehabilitację, ale rehabilitantka stwierdziła, że dziecko jest po prostu słabsze i po 3 sesjach 1 h powiedziała, że nie widzi potrzeby rehabilitacji, ale można też powtarzać te ćwiczenia w domu (właśnie Vojtą), więc czasem je robiłam, chociaż niezbyt często, bo syn ich nie znosił. W każdym razie cała przygoda trwała może z 2 tygodnie i nie wiem, czy po ćwiczeniach, czy tak po prostu się wzmocnił, że mając 9,5 m-ca siadał, raczkował, a na 12 m-cy ładnie chodził:) Teraz jest mega żywym i *****iwym 2 latkiem. Poizdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To nie jest normalne. Dziecki wymaga natychmiastowej pomocy. Im wcześniej tym lepiej terapia metoda Vojty bywa bardzo skuteczna, choc mało komfortowa dla maluszka. Ale na pewno warto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Łagodniejsze jest metoda NDT - BBobath, poszukaj też terapii techniką Bowena. Pierwszą pracowałam z córką, Bowenem zajmuję się od roku - również z dziećmi. Nie czekaj, jak maluch podnośnik nie bédę chciał ćwiczyć, wykorzystaj dobrze czas. Powodzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja ćwiczyłam z moją córką nie zwlekaj!!!!! Zasada jest taka co wyćwiczysz do roku dziecka to jego potem mało daje!!!!!! Moja młoda miała być " warzywem" teraz ma 17 lat i nikt nawet się nie domyśla co przeszłyśmy! Trzymam kciuki i nie poddawaj się!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie mogę ale z was panikary.rehabilitacja to mordega dla dziecka i u autorki nie ma podstaw do męczenia dziecka vojta. Autorko, moja corka: 6mcy obróciła się z brzucha na plecy,8 mcy z pleców na brzuch,9,5 siedziała posadzona (!), 10,5 siadła sama,11 zaczęła raczkowac. Nigdy nie pelzala,trochę się turlala ok. 9mca. Teraz ma 12,5 i chodzi przy meblach. Pediatra oczywiście skierowała na rehabilitację,poszlam raz ale serce mi się kroilo jak mała płakała. Pediatrze się nie przyznała, ze nie chórze a ona na każdej wizycie mówiła ze widać super efekty ćwiczeń. Także więc WYLUZUJ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja chodzilam z synkiem na rehabilitacje, wlasnie niestety sie okazało że musi byc leczony metodą vojty, całe szczescie znalezlismy w http://actireh.pl/ świetnego rehabilitanta. widać poprawę!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Bobath to jest dobry na początek. To raczej dobre nawyki w obchdzeniu się z dzieckiem, tworzenie mu srodowiska sprzyjajacego rozwojowi. Vojta to brutalna metoda, ale skuteczna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Potrzebuję wózka inwalidzkiego na jakiś czas dla babci i szukam wypożyczalni, gdzie nie byłoby zbyt długich kolejek. Czy wiecie coś o tej http://www.allmedic.pl ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maggie705
Jeżeli potrzebujesz specjalistycznych urządzeń, warto sobie zerknąć na: www.juventas.pl , tam znajdziesz spory wybór urządzeń do rehabilitacji w każdym wieku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
NDT-Bobath jak najbardziej! Mialam podobny problem ze swoim dzieckiem i oczywiscie zero pojecia, ze cokolwiek takiego istnieje. Zdecydowalismy sie na rehabilitacje u Pana Siedleckiego w Warszawie i ufff... ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 19Paullaa91
Rehabilituje swoja córeczkę ale w życiu nie dalabym jej ćwiczyć metoda vojty. Dzieci jej nie lubia, płaczą. Ponoć jest bardzo meczaca a niektórzy określają mianem "bolesna" NDT Bobath za to jest ok. Mai tez sie podoba. Ćwiczenia poprzez zabawę dla dziecka są najlepsze. Moja ma 7 miesięcy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agata123aa
Zgadzam się NDT Bobath jest bardzo ok i daje rezultaty. Musi być tylko dobrze dobrana. Jakby ktoś szukał fizjoterapeuty w Poznaniu ćwiczącego tą metodą to polecam http://dzieci-rehabilitacja.pl/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dokładnie, wiadomo,że w przypadku takiego malucha ciężko sobie wyobrazić fizjoterapię taką,jaką znamy i jaka stosowana jest u dorosłych, ale jeśli trafi się na dobrych specjalistów, to nie ma się czego obawiać, znają się n wszystkim. Moja znajoma tutaj się konsultowała - http://www.gabinety-wawelska.pl/fizjoterapia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
W Warszawie, jest Centrum Rehabilitacji dziecięcej dla niemowląt, dzieci i młodzieży, w której stosują metodę Vojty ->http://rehabilitacjadziecieca.com/ Jest to znana i skuteczna metoda od 50 lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No jednak jak niemowlak, to już nalezy oddać go w opiekę specjalistów, którzy mają odpowiednie podejście do dzieci. Nie tylko są delikatni, ale też wykwalifikowani żeby nie zrobić maluszkom krzywdy. Tacy są w tej placówce, jak dla mnie naprawdę warto im zaufać, widac efekty rehabilitacji http://www.szymczukmedical.pl/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×