Odpowiedz na ten temat

Skad rozstepy w wieku 21 lat nigdy nie bylam w ciazy

• gość 2017.03.20 [20:48]
    Waze 52kg przy wzroscie 165cm i mam okropne rozstepy na posladkach i udach juz w tym wieku :/ Nie mam dziecka i nie jestem w ciazy.Skad to sie bierze?
  • gość 2017.03.20 [20:51]
    Jesteś gruba spaślaku.
  • gość 2017.03.20 [20:51]
    szybko schudlas i przyrzytylas znowu
  • gość 2017.03.20 [21:07]
    nie trzeba tyć -wystarczy że ciało urosło i już mogą powstać rozstępy.
  • gość 2017.03.20 [21:11]
    Nie mialam zadnych wiekszych wahan wagi...
  • gość 2017.03.20 [22:13]
    Ale może szybko rosłaś.
  • gość 2017.03.20 [22:31]
    Być może się bardzo stresowalas, słyszałam że stres też sprzyja powstawaniu rozstępów
  • Krakowka podsuszana 2017.03.21 [00:24]
    Ja 26 lat i mam to samo. Rozstępy na pośladkach które pojawiły się jeszcze w czasie szkoły średniej. Rozmiarowo jesteśmy takie same jezyk.gif nigdy nie przytyłam, ani nie schudłam dużo w szybkim czasie. Polecam pilling kawowy, natryski zimną wodą i ćwiczenia. To sprawia, że nie są aż tak widoczne oczko.gif Pozdrowienia !
  • gość 2017.03.21 [03:05]
    Zła pielęgnacja, skłonności genetyczne, braki w diecie, szybki wzrost podczas dojrzewania, szybki wzrost wagi oraz szybka utrata wagi - to takie najczęstsze problemy.
    Włókna kolagenowe i elastynowe mają pewną tolerancję, później pękają, tworząc bliznę na skórze w postaci rozstępów. Póki są kolorowe tzn. fiolet/róż/czerwień to znaczy, że włókna jeszcze do końca nie pękły ale są już na prawdę na granicy i jest stan zapalny - takie rozstępy można delikatnie spłycić, zmniejszyć ich widoczność, zanim się utrwalą do białych/perłowych.
    Odpowiednie nawodnienie, dieta bogata w wit. A,E,C - witamina C jest bardzo ważna, gdyż bierze udział w syntezie kolagenu, a on zaś tworzy włókna kolagenowe. Masaż przy aplikacji kosmetyków - masaż pobudza krążenie, dzięki temu skóra jest lepiej dotleniona, dotlenienie wiąże się z lepszym transportem składników odżywczych, a to wiąże się z lepszą detoksykacją skóry, co w efekcie końcowym wpływa na jej kondycję - regularne masaże sprawią, że skóra będzie bardziej elastyczna, gęsta, poprawi się jej sprężystość no i koloryt, oczywiście wpłynie to też pozytywnie na stan zapalny w postaci kolorowych rozstępów.
    Odpowiednie kosmetyki - takie, które nie będą Cię oszukiwać, że skóra jest gładka i aksamitna (to te które mają silikony i parafiny), odpowiednie to takie, które mają składniki aktywne, które nawilżają i odżywiają - wit C, rutyna, ekstrakt z kasztanowca, kwas hialuronowy, ekstrakt z kawy itp.itp. Do tego także regularne peelingi, najlepiej na zmianę ziarniste, a także te na bazie kwasów (np na bazie alfahydrokwasów -AHA).
    Peeling ziarnisty musi być porządny, mieć odpowiednie drobinki, żeby dobrze usunąć martwą warstwę naskórka (dzięki temu składniki z kosmetyków mają lepszą penetrację) a do tego zapewnić dobry masaż podkręcający mikrokrążenie.
    Ja obecnie używam z Organic Shop. Rozstępy tak samo mam na pośladkach, trochę zachodzące na uda. Wynik szybkiego wzrostu w okresie dojrzewania (głównie) ale swoje też dołożyły wahania wagi. Peeling robię co kilka dni, mocne, energiczne, koliste ruchy no i nie robię na odczep się, tylko jednak poświęcam temu parę dobrych minut.
    http://kaenbeauty.pl/pl/p/ODBUDOWUJACY-SCRUB- DUZE-OPAKOWANIE-ALMONDHONEY-MILK-ORGANIC-SHOP/146
  • gość 2017.03.22 [07:44]
    też mam i tez nie byłam w ciąży, jestem szczupla, więc pewnie od szybkiego wzrostu tak jak napisał ktoś wyżej.
  • gość 2017.03.22 [08:16]
    zle dzialajace hormony na linii kortyzol - testosteron, albo wynikajace naturalnie, albo zwiazane np. z pcos. rozstepy pojawiaja sie w okresie dojrzewania glownie na posladkach i udach, ale rowniez w mniej typowych miejscach, jak okolice kolan. takie rozstepy nie maja nic wspolnego z waga i wzrostem.
  • gość 2017.03.22 [09:35]
    Mi się pojawiły już w gimnazjum, gdy zaczęłam "nabierać kształtów" w biodrach. Niestety cholerstwo zostało do dziś :/
    O dziwo udało mi się uniknąć nowych w czasie ciąży. Smarowałam się jakimś tanim kremem na rozstępy.
  • gość 2017.03.22 [09:43]
    Miałam rozstępy już jako 16 latka przytyłam z 50 kg do 65 kg dość szybko i stąd rozstępy potem już się waga unormowala waze 50-52 kg już bardzo długo ale rozstępy nie zniknęły jezyk.gif są białe na udach nikt ich nie widzi

Odpowiedz na ten temat

Trwa ładowanie...