Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość mikosia

Śliskie pytanie. Czyli co z tym śluzem

Polecane posty

Gość mikosia

Witam. Od jakiegoś czasu zaczęliśmy myśleć z ukochanym o dziecku. Bez stresu, swobodnie. Zazwyczaj ok dwa tygodnie po okresie czułam lekki ból W okolicy jajników, miałam bolesne i wrażliwe piersi więc zakladałam, że to okres okoloowulacyjny. Jednak im dłużej o tym myślę tym wiecej mam wątpliwości, rzecz w tym, że nigdy nie zauważyłam takiego typowego, płodnego śluzu (przezroczysty "jajeczny"). Zazwyczaj mam w tym okresie śluz mleczny, ciągnący się na ok 1cm. Czy to oznacza, że do owulacji nie dochodzi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
pewnie dochodzi, tylko że twój śluz ma białawe zabarwienie i tyle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A kiedy robić test skusi owu była ok 19 dnia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
w dniu spodziewanej miesiączki najwcześniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Gorzej, kiedy miesiączki są nieregularne. Co do pytania głównego. Mnie też się zawsze wydawało że tylko przejrzysty, galetkowaty śluz oznacza dni płodne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
" Zazwyczaj mam w tym okresie śluz mleczny, ciągnący się na ok 1cm. Czy to oznacza, że do owulacji nie dochodzi?" Śluz płodny jest potrzebny do tego, aby plemniki mogły przetrwać w drogach rodnych kobiety i z łatwością dotrzeć do komórki jajowej. Mówiąc inaczej, obecność śluzu płodnego w pochwie ułatwia zapłodnienie i daje większe szanse na zajście kobiety w ciążę. Jeśli kobieta odczuwa wilgoć w okolicach intymnych, prawdopodobnie jest w okresie dni płodnych. Współżycie płciowe w tym czasie daje największe szanse na zapłodnienie. Wiedza na temat okresów płodności i niepłodności kobiety w cyklu menstruacyjnym odgrywa bardzo ważną rolę w świadomym planowaniu poczęcia dziecka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mikosia
Owszem, ja to rozumiem. Ale wszędzie mówi się, że śluz ma być przejrzysty i ciagnacy bardzo mocno. A mój jest jednak inny, zupełnie inny a takiego typowego nie zaobserwowałam. Czytałam raczej że taki śluz jak mój nie jest śluzem płodnym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mikosia
Na prawdę nikt nie może pomóc? :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×