Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość nananananannnana

SPRAWDZONE SPOSOBY ODZWYCZAJENIA OD PAMPERSÓW - POMOCY

Polecane posty

Gość nananananannnana

Syn ma 2,5 roku i jeszcze robi w pampersy. zdarza sie ze zrobi kupe do nocnika lub siku ale przez przypadek bo akurat na nim siedzi. O tym ze robi kupe mowi ale w momecie jak juz ja robi, nie zawsze zdaze:( Prosze napiszcie jak sobie radziłyście.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ciesz sie ze cokolwiek robi w
nocnik, moj tez ma 2,5 roku i jest ogromna histeria i tragedia, jak ma usiasc na nocniku :/ nie che i koniec dzis az zsinial :/ zrobil siku ale po 20min trzymania go na sile na nocniku :/ a przeciez to nie o to chodzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość emotikony............
Po pierwsze cierpliwosc-jak malec zrobi "cos" do nocnika musisz sie cieszyc,chwalic (moze to dziwnie brzmi) trzeba okazac radosc. Ja puszczalam moje dzieci latem na dwor w samej bieliznie,jak sie zesikaly i lecialo po nogach nie byly zadowolone,stawialam wtedy nocnik i tlumaczylam ze trzeba tutaj siusiu robic.Nie mialam pomyslu na inne "sztuczki".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nananananannnana
wlasnie przed chwila zrobil w pampersa i powiedzail kupa jak juz zrobil. byl smutny bo jak mu sie uda tak jak mowisz bijemy brawo i sam spuszcza wode w ubikacji a teraz sie nie udalo. nie wiem gdzie jest problem bo przez dwa dni probowalam majtki i skonczylo sie na tym ze niec sie nie zmienilo poza tym e mialam cala chate zasikana razem z książkami a maly dalej nie wolal

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nananananannnana
siku wogole nie wola, a z kupa widze ze sie stara ale nie moze zdazyc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W sumie jedynym sposobem jaki stosowałam ,było okazywanie radości i "brawa" jak mała zrobiła siku lub kupę do nocnika.Ona była wtedy bardzo dumna z siebie i zaczęła mówić jak chciała na nocnik. Z tym,że una ta nauka trwała 2 dni.W sobotę zdjęłam jej pampersa i już tak zostało.Szybko załapała o co chodzi.Miała wtedy niecałe 2 lata. Ogólnie najgorsze jest sadzanie na siłę.Dziecko traktuje to wtedy jako karę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość JKLJIHIO
DZIECKO 2,5 ROKU I JESZCZE W PAMPERSA KOBIETO MOZE MU POZWOLISZ DO 5 LAT TAK W PAMPERSA ROBIĆ ?! OBCIACH

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość onajaja
dokladnie to samo uwazam obciach idziesz do rodzinki na imieniny a dziecko kupe w pampersa i co wtedy przy obcych ludziach przepraszam moj syn taki duzy no robi jeszcze w pampersa ludzie sie beda smiali z ciebie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamawerci
moje oduczanie polegalo na puszczeniu latem dziecka w majtkach szybko pojela ze trzeba na nocnik,jedynym rozwiazaniem jeszcze jest zalozenie tetry by czulo dziecko ze ma mokro,obserwowalam ile pije i pytalam czy chce siusiu,oczywscie brawa za zrobienie na nocnik.moze i mala nagroda lizaczek cukierek,potrzeba czasu i cierpliowsci ale zakladanie pampersa nie nauczy sikania na nocnik bo tam jest sucho procz kupki wtedy oznajmia,duzo obserwacji jak kuca to na nocnik kibelek zaprowadzic.zycze powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nananananannnana
no oczywiście że obciach, ale iwdze że poza tym nie za wiele macie do doradzenia. Ale wam sprawa nocnika łatwo poszła albo poprostu nie macie dzieci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość onajaja
mam dziecko ma 3 latka i powiem ci bylo trudno ale dalam rade kupilam mu ładny kolorowy nocnik z melodyjkami i sam co chwile na niego siadal az sie nauczyl ale zaczol robic na nocnik zanim skonczyl 2 lata

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja mam ten sam problem :/ najpierw byl zamaly, nic nie rozumial jak sadzalam na nocnik, potem nie chcila siadac, a teraz to jzu wcale :/ ma 2 lata i 3mce i fakt obciach ale co mam zrobic? kazda nauka sikania do nocnika konczyla sie choroba z antybiotykiem bo zima, zimno itd.. teraz robi sie cieplej ale be zmajtek nie moze chodzic bo bedzie chory an 100%, czekac do lata?? niby ok ale jak latem sie nei uda?? rok temu chcialam latem go uczyc ale wtedy nie wiedizla ze np robi siku czy kupa wcale mu nie pzreszkadzala :/ chyba byl za maly, druga zrecz to to ze ja z nim jestem tylko popoludniu wiec czasu tez wiele na to nie ma :/ nie wiem jak sie zabrac do tego nocnikowania :/ siadanie na nocnik to dla mojego syna placz i krzyk i tyle za wszelka cene chce wstac nie bawi go wtedy nic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja kupiłam małą tablicę korkową i kolorowe pinezki.Za każdym razem gdy się udało syn wbijał w tablicę jakiś kolor.Można też kartce z bloku podzielić pisakiem na kwadraty i w każdy kwadrat wklejać jakąś naklejkę albo rysunek wycięty z gazety.U nas to skutkowało.Jak juz wołał bez problemu to odstawiliśmy nagradzanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a z tym obciache to chyba pzresada :/ w przedszkolu u syna wiekszosc 2-3 latkow robi w pampersa, znajomych dzieic rowniez, w wiekszosci pol na pol, cos tam w nocnik ale na spacer, zakupy noc to pampers wiec... to chyba tylko na kafe sa takie super matki z super dziecmi co od roku sikaja i robia kupe w nocniki :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Polecam też książkę KAMYCZEK NA NOCNICZKU,synek po każdym przeczytaniu czy nawet obejrzeniu obrazków leciał na nocnik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamawerci
nauka po przez zabawe z misiem...misiu chce siusiu posadz go,wiem ze łatwo sie mowi trudniej w praktyce,czytanie bajek nawiazujace nauce korzystania z nocniczka,zmuszanie sadzanie sila to uraz,moja mala miala nocnik dla lalki udawalam ze i ja siadam jak dusze kupke,przyjdzie dziecku z czasem jednym po paru dniach innym dluzej pewnie zajmuje,no i dobrze jak mama jest w domu wiadomo wtedy ktos by musial przejac stery zabawy a to nie zawsze komu odpowiada np babciom.zycze powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość juhumam
a ja wczoraj bylam z moim 9-mcznym synem w szpitalu i była Pani rehabilitantka ( ma napięcie mięsniowe) temat zszedł wlasnie na pampersy i powiedziala mi ze byla ostatnio na szkoleniu i tam mowiono ze od 2,5 roku mozna zaczac nauke sikania na nocnik bo wtedy dziecko ma juz wyksztalcony do konca zwieracz czy cos takiego i moze juz wstrzymac i odczuwac potrzebe zalatwienia. Wczesniej nie ma sensu bo mozna dziecku zaszkodzic i moze miec problemy z jelitami. Tak ich uczono na szkoleniu. Nie wiem czy czegos nie pokrecilam ale napewno od 2,5 roku tak wiec mamy glowa do gory:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A wiecie,ze naukowcy udowodnili,ze te dzieci ktore byly uczone siadania na nocnik miedzy 2 a 3 rokiem zycia mniej moczyly sie w lozko w pozniejszym zyciu? Czytalam w telegazecie. Ja mieszkam za granica.Jak powiedzialam pediatrze,ze posadzilam swoje wtedy 1,5 roczne dziecko na nocnik to o malo ze wstydu sie nie spalilam tak mnie opieprzyla:-o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie wiem czy to rzeczywiscie
prawda z ta nauka od 2,5 roku zycia swoja corcie zaczelam uczyc robic na nocnik jak miala 17 miesiecy , nauka trwala tydzien czasu . po tym tygodniu sama juz wolala siusiu i kupke . w dzien chodzila bez pieluchy . po 2 miesiacach zrezygnowalysmy calkowicie z pieluch bo zakladane na noc pampersy rano byly suche . teraz ma 22 miesiace , nie uzywamy w ogole pieluch , dziecko umie wstrzymac nawet z 10 minut ( np.na placu zabaw zawola to pedzimy do domu , bo nie chce zrobic pod drzewkiem na trawke ) w nocy jak sie kreci to ja wysadzam na nocnik czasem w nocy sie przebudzi i zawola ze chce siuiu to sadzam ja na nocnik i robi nie ma problemow z jelitami itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie wiem czy to rzeczywiscie
dodam jeszcze ze najlepsza nauka to zdjecie pieluchy dziecku na dzien i nie chodzi w majtkach na poczatku nalezy sadzac na nocnik co 15 min ( nie na dlugo max na 3 min ) i nam nauka zaczela sie od kupki - lawiej bylo wyczaic kiedy dziecko bedzie robic powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie wiem czy to rzeczywiscie
mialo byc niech chodzi w majtkach a nie " nie chodzi w majtkach "

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moj syn tez bardzo szybko sie nauczyl mial rok i 9 miesiecy jak chodzil bez mieluch ,po 2 miesiacach juz bez nich spal.duzo cierpliwosci trzeba miec i zapas majtek :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja planuje wakacje w grecji
marcelina super stopka :D:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mysle, ze tu trzeba spytac naszych rodzicow. Ewidentnie. Jak mysmy byli mali to sie jakos nie widzialo dwu-trzylatkow w pampersach. Po prostu rodzice uwazali, ze dziecko jest na tyle duze i madre, ze juz nie trzeba. Teraz mamom szkoda i nie potrafia byc stanowcze. Moj brat ma 5 letniego syna, w pieluchy przestal robic kiedy mial rok, ale... czesto zostawial u naszego ojca, a ten nie popuscil, wszyscy byli zadowoleni :) Mi sie tez nie podoba, jak widze, spore dziecko 3letnie z pielucha na tylku, a mama tlumaczy: on jeszcze nie chce, no niestety trzeba nad tym popracowac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do Sodalite
A no masz racje dziewczyno,sie nie widzialo w pampersach,bo ich kiedys nie bylo :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do Sodalite
A po za tym Wam to latwo mowic.Moj ma 2 lata i jeszcze nie robi,bo niestety,ale 6 miesiecy temu wrocilam do pracy i w zlobku nikt mi go nie sadza.A wiadomo,ze dziecko by umiec musi byc sadzane caly dzien. A moim zdaniem metoda bicia to zadna metoda.Zal mi takich dzieci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja posadzilam swojego
syna jak miak rowne 26 miesiecy.Wczesniej probowalam,ale wiedzialam,ze nie jest gotowy,bo on nawet nie czul,ze robi w majtki.Jak mial te 26 miesiecy to go posadzilam i obylo sie bez krzyku i bicia.Lepiej jest poczekac do tych 2 lat niz gnebic dziecko i straszyc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×