Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Szczepienie a MMR nie wiem co robić

Polecane posty

Gość gość

Witam, moje dziecko ma 16 miesięcy i nie było jeszcze szczepione MMR. 5 stycznia 2015 r. zachorowała na ospę i do tej pory ma ślady po ospie na ciele. Z powodu dużej zachorowalności na odrę w niemczech boję się, że zachoruje. Gdzieś przeczytałam, że ospa to ogromna infekcja i lepiej w tym czasie nie szczepić dziecka, odczekać parę miesięcy. Nie wiem co robić. Jak czytam, że odra jest śmiertelna bo wywołuje zapalenie mózgu (około 1 na 1000 zachorowań) i podostre stwardniające zapalenie mózgu, które rozwija się 7-10 lat po przechorowaniu odry. Wywołuje poważne objawy neurologiczne w postaci zaburzeń mowy, upośledzenia psychicznego i postępujących niedowładów, które w krótkim czasie doprowadzają do stanu odmóżdżeniowego. W przypadku tego powikłania medycyna jest bezsilna, a rokowanie zawsze są złe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jakie kilka miesięcy? 6 tygodni po chorobie możesz już zaszczepić mmr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Skonsultuj się z lekarzem i koniecznie zaszczep dziecko. Kilka miesięcy to dość długo, lepiej jednak porozmawiaj z lekarzem , aby mieć pewność. Nie ma na co czekać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zaszczep jeśli możesz to bezwlocznie,idź do lekarza i niech on zadecyduje.to szczepienie to nic strasznego,na pewno jest o wiele bezpieczniejsze niż odra..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Odra jest banalną chorobą wieku dziecięcego. MMR jest za to toksyczna i będzie wycofana, jak tylko koncern zminimalizuje straty dzięki napędzonej histerii w mediach. Wątpliwości? Nie szukaj rozwiązań tutaj tylko wygooglaj sobie owe "MMR". Ja swojego dziecka za nic tym nie zaszczepię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ej kobieto udzieliła ci się histeria ziejąca z tv? WŁĄCZ MYŚLENIE głupia bezmyślna owco :O Nie ma żadnej epidemii. w zeszłym roku w połowie lutego było więcej zachorowań niż do teraz mamy! i nikt nie srał żarem! nie wiem czy wiesz, ale po zwyklej 3-dniówce lekarze zalecają poczekać ze szczepieniem 3 miesiące, a co dopiero po ospie... ja nie mogę jak wam tv mózgi wyprał :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
zaszczep bachora i zafunduj mu powikłania poszczepienne :D podziękuje ci za to idiotko bez mózgu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Gdzie mozna znalezc oficjalne statystyki nt ilosci zachrowan na odre w tym roku i w ubiegłym? Jak nie podacie zadnego wiarygodnego źródła-będę wierzyc w info z tv.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jezyk antyszczepionkowcow skutecznie przekonuje mnie do szczepien.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
strony PZH i GIS

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Daj linka. I chyba gus a nie gis.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja googlalam. Znalazlam nawet jednego bloga z ciekawymi infarmacjami. Przeczytalam a w naglowku czytam o liczbie diagnozowanych przypadkow autyzmu. W 2004 roku jedno dziecko na 200(chyba taka dokladnie liczba) a w 2014 1 na 66-80 dzieci. Tyle ze w 2004 roku blwyszczepialnosc byla duzo wyzsza niz w 2014. Wiec?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
23.02 ty tez samodzielnie nie myslisz. Czytasz te same bzdety ktore ktos z antyszczepionkowcow naposal i je powtarzasz. No chyba ze samodzielnie robisz badania, analizy. W przeciwnym razie jestes identyczna jak ta ktora wyzwalas od bezmozgich owcy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Blog z informacjami - tez mi źródło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Szczepiłam dziecko duuużo po terminie, ponieważ ciągle jakąś infekcję miało, a ja powiedziałam, że chorego czy nawet przeziębionego dziecka nie zaszczepię. Moja pediatra przyznała mi rację. Dziecko dostało MMR z poślizgiem chyba 6 miesięcy. Ale dostało. Epidemii odry JESZCZE nie ma. Ale jak bezmyślni debile przestaną szczepić dzieci na dużą skalę, to wróci. Tak jak polio, gruźlica i inne choroby, które kiedyś zabijały setki i tysiące ludzi, a dzięki szczepionkom zostały opanowane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
GIS - Główny Inspektorat Sanitarny PZH - Polski Zakład Higieny co do GUSu to nie wiem, moze tez sa jakies dane. Sama poszukaj, nie mam czasu ci linkowac, ja juz dane widziałam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×