Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Tabletki antykoncepcyjne zakrzepica

Polecane posty

Gość gość

Dwa tygodnie temu zaczęłam brać tabletki. Kilka dni temu pojawił się silny ból łydek. Najpierw to był bol punktowy, potem rozłam się na całe nogi. Pojawiły się sine pręgi. Spanikowana zadzwoniłam do przychodni ale okazało się, że lekarka jest na urlopie i nie mogą mi pomóc. Zadzwoniłam wiec do kolejnej i tam też nie było miejsca ale lekarz przez telefon powiedział mi, że to może być początek zakrzepicy i żebym odrazu odstawila tabletki i zgłosiła się na usg dopplera. Pytanie czy ktoś odstawił tabletki w połowie opakowania i co było dalej? Kto robi takie usg? Chciałam jutro rano iść do rodzinnego żeby powiedział mi co dalej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A co bierzesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Orlifique. Szczerze, to jestem przerażona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Czekaj, sprawdzę co to.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Odstaw szybciutko i nie wracaj wiecej do tabletek. A co do zakrzepicy to albo jedź na sor albo jak chcesz na własną rękę to zrób sobie jutro rano badanie usg albo chociaż ddimer. Lekarz rodzinny raczej Ci nie pomoże, najwyżej da Ci skierowanie do poradni, ale u mnie są kolejki takie, że już nie chodzę nawet.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja kiedyś podczas brania tabletek dostałam silnej migreny z aurą. Nie wiedziałam w ogóle o co chodzi, bo nigdy wcześniej czegoś takiego nie miałam, więc odrazu pojechałam do szpitala. Tam zrobili mi serię badań i powiedzieli mi , że to od hormonów. Na szczęście nie miałam skrzepów, ale i tak dostałam kroplówkę i kazano mi pić dużo wody (ok 2,5-3l dziennie). Myślę, że twój stan jest wystarczający na szybkie podjęcie leczenia, bo inaczej zanim załapiesz się na wizytę, pójdziesz na badania, odbiór i zaczniesz leczenie może minąć za dużo czasu. Nie lekceważ zakrzepicy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Skład mi wygląda na 3 generacje, albo i 2. Ja ci powiem tak. Mnie nie wolno tych najnowszych, bo mi żyły strzelają. Muszę siedzieć na tych starych 2 generacji. Może u ciebie być podobnie. To, że jedna nie pasuje, to nie znaczy, że inna nie spasuje. Odstawisz i nic ci się nie stanie. A jesli palisz papierosy, to jesteś w grupie podwyższonego ryzyka zakrzepicy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Odstawiłam, ale i tak się martwię. Mam brać acard przez jakiś czas i lekarz powiedział żebym nigdy więcej nie brała hormonów bo widocznie nie są dla mnie. Na razie nic się nie dzieje wiec zaczekam do rana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ddimery zleca ginekolog. U rodzinnego jest płatne. Jedź na sor, skoro masz powiększającą się pręgę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Napisalam malo precyzyjnie, lekarz rodzinny nie da Ci skierowania na badania, bo może je dac tylko specjalista.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja robię prywatnie, nawet kilka dni temu robilam, kiedyś też robilam prywatnie usg bo na nfz rok trzeba czekać :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie rozumiem dlaczego acard jak nie wiadomo co to jest...może nie zaszkodzi, ale marne to leczenie jak nie wiadomo co tam się dzieje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nam podczas jednego z badań ginekologicznych cipki na pytanie męża o nieszkodliwej antykoncepcji wskazał kalendarzyk i guma reszta szkodzi nawet spirala powoduje często beztlenowce. Nam bo nie wstydzę się męża podczas badań czy porodzie bo do niego należy moja intymność a nie do obcego faceta ginekologa. Mam prawo do obecności męża nawet w szpitalu podczas badań i zabiegów bo to pacjent decyduje nie zboczony ginekolog bo tylko tacy wypraszają osobę bliską po to. Badanie u ginekologa: Lekarz rozpiął rozporek - poranny.pl www.poranny.pl › Magazyn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ciąg dalszy. Po odstawieniu tabletek odwiedziłam lekarza rodzinnego. Dał mi skierowanie do chirurga naczyniowego i Didimery. Te wyszły ok. Teraz czekam na wizytę u chirurga i zobaczymy co powie. Szczerze mówiąc to nie sądziłam że 2 tygodnie brania tabletek aż tak bardzo skomplikuje mi życie. Noga boli dalej i dostałam leki na rozrxedzenie krwi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×