Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość takajedna567

Teresa i Larysa: imiona dla bliźniaczek

Polecane posty

Gość takajedna567

Wczoraj dowiedzialam sie że urodzę dwie córeczki :). Imionka a właściwie tylko jedno imię było ustalone już dużo wcześniej. Razem z mężem jeszcze 4 lata temu kiedy byłam w pierwszej ciazy postanowilismy że damy córce na imię Teresa. Po babci którą bardzo kochałam, ale urodził się chłopiec toteż otrzymał imię Franciszek (Franek). Teraz zamierzamy nazwać jedną z coreczek Teresa. Tak szukałam i szukałam i wymyslilam żeby dać drugiej z blizniaczek imię Larysa. Mężowi bardzo się podoba mi również, ale jest jedno ale. To imię nosiła taka jedna dziewczyna z liceum. Modnisia a jej charakter był naprawdę okropny. Wiele lat przed liceum uwielbialam to imię ale gdy ją poznałam to już mi się zbrzydlo. Teraz co prawda zapomnialam o tej dziewczynie ale jednak czuje uraz. Nie wiem czy to dobry wybór a imię piekne. Poradzcie proszę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Teresa jeszcze ok, choć mi się kojarzy wyłącznie z moją teściową, ale Larysa- nie i to zdecydowanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja znam jedna starsza pania o imieniu Larysa - przemila, dobra kobieta :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jesteście Ukraińcami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
żadne, dzieci będą się z nich śmiały, mówię szczerze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jedno ruskie drugie sprzed 100 lat ale to Twoja sprawa a to moje zdanie jak Wam sie podobaja takie imiona czemu nie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość takajedna567
Czemu mają się śmiać? Z tamtej Larysy się nie śmiali. Wręcz przeciwnie zazdriscili jej. Kurcze czemu niby ruskie? To greckie imię!!!! A Teresa stare ale ile jest teraz Antonin, Zofii itp. Uważam że to Ladne imiona i chyba tak zostanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tereska, bardzo ladnie. Ostatnio w Tesco jakas babka wolala "Tereska" do takiej dziewczynki, moze trzyletniej i tak sobie wlasnie pomyslalam, ze w ogole teraz nie ma malych Teresek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
to twoje dzieci i twój wybór, dobrze by było jakby ci dzieci kiedyś nie wypluwały, że nazwałaś je dziwacznie...trudno dziś powiedzieć, czy trafisz w ich gust, wiadomo - moja koleżanka nazywa się Bernadeta i nienawidzi tego imienia mnie się by podobała kombinacja Liliana - Jagoda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość takajedna567
Tak Liliana i Jagoda bardzo Ladne ale los chciał że mojej siostry corki tak mają na imię. A wracając do imion to wiadomo że trudno trafić w gust. Mojego imiona nie lubialam ale później zaczęło mi się podobać za to zazdroscilam siostrze że ma takie piekne imię no ale cóż. Imion się nie wybiera i trzeba z tym zyc. No ale bez przesady. Każde imię ma "to coś ". Nie ma brzydkich imion. Ale tak szczerze co myślcie o Larysie? Spotkałam sie z wieloma pozytywnymi opiniami i tak sobie teraz myślę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
matko tylko nie Tereska ! nie ma innych imion Ola i Pola Zosia i Hania Albo Zosia i Gosia, Tosia, Hania i Mania Ala i Klara

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
teresa daj na drugie, okropne imię, wszystko tylko nie tereska

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
W imieniu Twojej córki Teresce mówię stanowcze NIE !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
teresa była dobra w latach 50 tych. teraz ani to retro ani współczesna. Do tego po prostu brzydkie. Nie chciałabym tak mieć na imię, fuj. A larysa porażka, jeszcze teraz kiedy ruscy nam zagrażają. Zastanów się. Anna i maria jako punkt wyjścia skoro masz takie głupie pomysły...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tereska bardzo ladnie. Kojarzy mi sie z Tereska z "Wiekszy kawalek swiata" Chmielewskiej. ALe Larysa....:O jak dla mnie porazka. Slysze Larysa, widze cycata, tleniona ruska dziw/ke :O Sorry ale tak mi sie ta Larysa kojarzy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
tereska kojarzy mi się z patologią. Nie lubię imion typu tereska, urszula. bożena i halina, renata. PRL po prostu. Natomiast Alicja, Anna, Kasia, MAgda, nawet zapomniana Małgorzata- sama oceń :) Jeszzce HAnna, Martyna, nawet Marcelina. Ale do licha nie larysa, nie cuduj, bo ci dziecko wygarnie za paręnaście lat :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aabbcchh
Jalordo..l!! Ale tu podli ludzie! Autorko nie słuchaj ich. Teresa i Larysa to greckie imiona a nie kurde ruskie. Nie ma gorszych imion od Olki czy Kaski!!! Cieszę się że mam orygibalne imię a nie jakies oklepane. Hehe patologia! Rany ciekawe gdzie? Chyba w twojej głowie gosciu!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gdzie? cześć tereska hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
podli ludzie, bo paskudne imiona z głowy k obiecie wybijają? Dla dobra dzieci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tereska fajnie, sama o niej myślę , choćby Teresa z Lisieux...zakładam że nie dziś, nie jutro, ale za jakieś 10 lat wypłynie. Larysa nie... nie lubię ruskich imion. Te Leny, Nadie, Natasze teraz to dla mnie takie Angeliki tyle że lżejszego kalibru. Może Anielka na drugie? Wczoraj na zajęciach miałam 1 klasę przedział wiekowy 5-7 lat imiona które zapamiętałam Anielka Helenka Antek Eryk Grzesio Antosia Piotruś Oskar chyba Jurek Blanka Czyli imiona ciekawe, fajne, zróżnicowane Przeedszkole zapamiętane dzieci: Robert Emilka Zuzia Oskar Marcel Mateusz Olek Marta Roksana 2 Basie nieszczęsny Alan I tak mnie naszło na refleksje gdzie te Lenki, Wiktorie, Julie, Oliwki, Kacpry, Igory, Nadie, Amelie, Filipy, Kubusie... no gdzie realnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Anielka dla drugiej miało być. Teraz widzę że coraz bardziej odchodzi się od zagranicznych hollywoodzko-burdelowych imion a idzie w te tradycyjne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
wczoraj Wszystkie imiona napisałaś poprawnie poza jednym. Nie ma imienia Oliwka tylko Oliwia - piękne i rzadko spotykane imię. Oliwka to jest do smarowania, coś ci się pomajtało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
super że coś proponujesz ale ta Pani już dawno urodziła, jak będzie znowu potrzebować pomocy to założy nowy temat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
2017.04.09 Oliwia-czy ładne-rzecz gustu. Ale że rzadko spotykane- chyba raczysz żartować. Od kilkunastu lat wręcz megapopularne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
oba imiona - koszmar, ja pitole

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Teresa nie tyle stare/cze co po prostu brzydkie :( . Larysa może i greckie 1000 lat temu :) ale dziś -ruskie ! Chcesz greckei daj Artemida czy Afrodyta a nie imie które jak już napisano wyzej kojarzy sie z grubą ruską babą z klawiaturą złotych zębów :O . Laryski dziś to wiejskie baby z ukraińskich czy ruskich zapadłych wioch .Tam imię to jest popularne ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Uwielbiam jak wszyscy sie rzucaja jak imie brzmi rosyjsko lub wegiersko. W miedzyczasie pisza jak uwielbiaja dawac tradycyjne "polskie" imiona: Adam, Bartlomiej, Beniamin, Daniel, Dawid, Gabriel, Jakub, Jan, Jozef Maciej, Anna Daniela, Elzbieta, Ewa, Gabriela, Hanna, Joanna, Janina, Maria , Sara i wiele innych. Mam nadzieje, ze chociaz kilka z tych imion naprowadzilo was na ich prawidlowe pochodzenie czyli semickie. Nikt jednak nie rzuca sie, ze sa zydowskie. Mozna spokojnie krytykowac inne imiona zagraniczne, a sprobuj powiedziec, ze nie podobaja ci sie zydowskie imiona to od razy wrzeszcza, ze jestes antysemita. Nie ma nic zlego w nadaniu imienia Larysa: przynajmniej imie te pochodzi z nacji blizszej nam kulturowo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×