Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość no co jesttt

TUŻ PRZED OKRESEM,2 DNI, MAM PLAMIENIA. KTO WIE, DLACZEGO..??? KTO TAK MA..???

Polecane posty

Gość no co jesttt

jest tak juz od kilku miesiecy. nie stosuje zadnej antykoncepcji, nie mam dzieci, okres mam super regularny. te plamienia sa jakby brunatne i po 2 dniach zakladania podpasek przychodzi normalny okres. czy ktoras z was tak ma /miala/..?? dlaczego tak jest..??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no co jesttt
????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no co jesttt
dziekuje :-) wstyd sie przyznac, ale nawet nie wiem, co to jest ta prolaktyna :-0 a czy to moze miec jakis negatywny wplyw na moja plodnosc, jesli kiedys chcialabym pomyslec o dziecku???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość to poczytaj w internecie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak. Zanim zaczniesz się starać powinnas wyeliminować plamienia, bo niestety zaburzenia obu tych hormonów mogą powodować poronienie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no co jesttt
dziękuję, to bardzo cenna rada :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość prrrrrrrrrrr
ja mam tak zawsze przed okresem nawet i 3-4 dni a potem normalny okres w sumie to 2 pierwsze okresy po porodzie byly normalne a potem juz wrocilo plamienie przed...w ciaze w sumie zaszlam bez problemu nie za pierwszym razem ale dlugo sie nie staralismy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość to znaczy
ze zaszlas w ciaze bez problemu mimo ze mialas te plamienia przed okresem???? mi tez sie to zdarza ale myslalam ze te plamienia to normalny okres, nie wiedzialam ze przez to mozna nie zajsc w ciaze jak tu ktos wyzej zasugerowal :-0 :-0 :-0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja tak miałam
i mój progesteron był bardzo niski. Dwa razy poroniłam, aż trafiłam do lekarza który wyeliminował plamienia i mam rocznego synka. Lepiej tego nie bagatelizujcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to nie jest normalne, niestety. Mi pomogła luteina, bo też miałam plamienia przez niski progesteron i ciążę straciłam. Mogą być też problemy z zajściem w ciążę jednej się uda przy niskim prog, czy wysokiej prl, a inna nie będzie mogła zajść lub poroni. Tylko po co ryzykować?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja tez tak mam i sie nie martw
Ja mam ze 3 dni plamienia, a potem 2 dni okresu. Przy czym drugi dzien to sie normalnie ze mnie leje, że w ciągu dnia zuzywam paczke podpasek. Mam dwoje dzieci. Nie martw się tymi plamieniami. Przebadalam sie wzdłuż i wszerz. Malo tego! Powiem Ci, ze nawet w ciązy mialam te plamienia wtedy kiedy powinna wystapić miesiaczka. Nie bylo to fajne, bo za kazdym razem lekarze pakowali mnie do szpitala, robili usg, bo podejrzewali odklejajace się lozysko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość to znaczy
czyli co? progesteron musi byc wysoki a prolaktyna niska? jakie sa normy, wskazniki prawidlowe??? no to mnie zaskoczylyscie. zabezpieczam sie jak szalona a wychodzi na to,ze moze i nawet nie moglabym zajsc w ciaze :-0 :-0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość madziulex
A ja nie mogłam przez to ponad rok zajść w ciążę miałam wysoką prolaktynę dostałam bromek i plamienia ustały a po 2-ch miesiacach zaszłam.Z kolei moja kolezanka ma wyniki w normie a dalej plami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to znaczy- nie musi tak być, bo może tak jak dziewczyny piszą hormony masz ok i taka Twoja uroda u mnie i wielu innych dziewczyn to prog lub prl. Normalna miesiączka rozpoczyna się plamieniem, ale rozkręca się ono w krwawienie w kilka godzin. Jeśli plamisz dłużej np. 2dni lub więcej może to oznaczać jakieś nieprawidłowości

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cooooooooo
a dokladnie to jak sie po tym bromku czujesz? :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no co jesttt
Minia, no wlasnie ja plamie 2 dni, a na 3 dzien okres przychodzi. tez myslalam, ze to okres normalny. nie chcialabym miec w przyszlosci problemow z zajsciem w ciążę :-( mam nadzieje, ze cale to leczenie nie jest skomplikowane :-0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
najlepiej zapytać gina :) ja jak powiedziałam od razu stwierdził, że to źle, zbadał, zapisał luteinę i po kłopocie :) a z prl nie miałam problemów, więc nie wiem, jak z leczeniem ale tak jak pisałam, może taka Wasza uroda :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość solesole
A w jakim wieku jesteś? Takie plamienia mogą być oznaką rozpoczynającego się przewkitu, który trwa czasem i 10 lat ( bo to nic innego jak zaburzenia hormonlane związane ze spadkiem progesteronu). Dużo czytałam na ten temat, jak dostałam tych plamień po skończeniu 36 lat i chciałalm jeszcze urodzić drugie dziecko. Myslałam, że te plamienia przekreślą moje plany. Dostałam duphaston na podniesienie poziomu progesteronu, ale i tak plamienie się pojawiało . W cyklu, w którym i tak plamienie wystąpiło zaciążyłam tzn. plamienie było i ustąpiło,a miesiączki brak itd. Sama jestem ciekawa czy plamienia powrócą po porodze, za chwilę sie przekonam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 521
Ja też tak mam - tzn chwilowo nie mam, bo akurat jeste w ciąży ;p ale przed ciążą właśnie zawsze mam 2 dni plamień brunatnych a dopiero po nich rozkręca się krótka miesiączka, a mój cykl trwa 22-23 dni. Zaszłam w ciążę za 3 podejściem i wszystko jest ok bez zadnych syntetycznych progesteronów i tym podobnych.. Raczej sporo kobiet to ma. Zły styl życia też powodować może zaburzenia hormonalne, po co brać hormony na wyrównanie ? Moze pomyslec o dobrej zdrowej diecie, ćwiczeniach i zdrowym trybie życie, jeśli chce się starac o dziecko. Zamiast się stresować, wpierdalać tony chipsów, batoników i gównianej kuchni i faszerować się hormonami na wyrównanie ich poziomu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sierpniowa-mama
do 521 - niestety zdrowy styl życia to nie wszystko, czasami niestety trzeba wyrównać poziom hormownów. Jednak jedno jest pewne, że założycielka topiku musi isc do lekarza, który ustali przyczynę, jesli zbada hormony (a dodam ze bada się je w odpowiednim dniu cyklu a nie byle kiedy bo to nie ma sensu) to wtedy bedzie wiadomo, a takie gdybanie niczemu nie służy. do no co jesttt - faktycznie ma tez znaczenie w jakim jestes wieku, i jezeli chcesz miec kiedys dzieci to zbadaj to. Czasami kilkucyklowa kuracja progesteronem daje trwałe efekty a być może nic ci nie dolega, jednak jesli cię to martwi to złoś sie do lekarza. Natomiast ostatnie plamienie przed terminem miesiączki miałam w grudniu ale to było plamienie implantacyjne zarodka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mam 31 lat ..........
niestety od jakegoś czasu mam taką przypadość jak ty. 2 dni plamienia na brązowo 2 dni okresu, po okresie 1 - 2 dni plamienia. Cykl skrócił się na 26 dni z 28. Wczoraj byłam u gina. Lewy jajnik pęcherzyki chyba nie pękają. Kazał zrobić prolaktynę, progesteron, hormony tarczycy, badanie nasienia. Wszystko to mam wykonać pomiędzy 20 - 24 dniem cyklu, idę w ponedziałek bo to akurat 24 dzień. Badanie nasienia męża wykonam potem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
radzilabym zrobic test ciążowy :) ja tak mialam . po miesiacu okazalo sie ze jestem w ciazy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
mialam od zawsze plamienia nawet do 5dni przed miesiaczką , jestem na luteinie i nie mam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zolinda
mam pytanko, czy można zajść w ciąże jeżeli kilka godzin po stosunku zaczęłam krwawić ale bardzo skąpo z obfitym lepkim śluzem? jakiś miesiąc temu musiałam brać luteinę na wywołanie miesiączki po czym po kilku dniach dostałam plamienie oczywiście bardzo skąpe, które trwało 2 dni.... później wzięłam przez okres 8 dni tabletki hormonalne i po 6 dniach zaczęłam plamić tuż po seksie gdzie się nie zabezpieczyliśmy i było do końca...chcę również dodać,że przez cały cykl 21 dni od tego jak poplamiłam po luteinie miałam praktycznie ten lepki śluz co jak piszą nadaje się do zapłodnienia....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paula121
witam.troche jestem zestresowana...mianowicie pytanie jak kazdej z was...a dokladniej mam dostac okres 15stego ale przed wczoraj mialam juz objawy tzn bol piersi itd jak przed okresem musialam wyjsc na dluzej z domu wiec dla zabezpieczenie zaaplikowalam tampona, bo myslalalam, ze moze wczesniej dostane...wrocilam wieczorem do domu wyjelam i w jednym miejscu bylo troszeczke krwi ze sluzem przezroczystym...dzis tak samo...dodam, ze mam tak pierwszy raz dlatego sie boje...nie wiem co to ciąża? czy zmiany hormonalne czy po prostu normalna kobieca sprawa? prosze o jakas porade.najlepiej kobitki, ktore mialy podobna sytuacje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja zawsze mialam plamienia przed okresem,zanim rozpoczal sie na dobre. NJpierw kilka.plamek krwi,sluz podbarwiony,potem brunatny sluz az na jakis 3 dzien normalne krwawienie. W ciaze zaszlam w pierwszym cyklu bez zadnych podtrzymywaczy. Przeciez jak obniza sie progesteron to stopniowo wiec plamienia moga sie zdarzyc. Gorzej jakby z tyrdien.trwaly.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paulka121
czyli to nic zlego? dostane po prostu normalnego okresu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hej ,słuchajcie mam problem , miałam dostać okres 12 .08 ale miałam parę stresów i dostałam go 15.05 okres skończył mi się 21.08 i zawsze trwa mi 5dni, jakiś tydzień przed planowana miesiaczka współżyłam z chłopakiem i były to dni niepłodne. Dzień po skończonym okresie czyli tak jakby w 6 dniu okresu zauważyłam tak jakby jeszcze resztki okresu które gdzieś tam zawsze z nas spływają. Powiedzcie mi czy moge byc w ciąży ?. Okres mam regularny co 30dni. W czasie owulacji występuje lekkie krwawienie ale tak zawsze miałam. Natomiast zastanawia mnie to plamienie zaraz po okresie. Dodam że w czasie okresu też się stresowałam. Pomóżcie ! Proszę!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×