Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Wada układu moczowego i niemowlaka.

Polecane posty

Gość gość

Witam. W dniu dzisiejszym byłam na kontrolnym usg ukladu moczowego z 2miesiecznym synkiem. Może od poczatku: Mały miał podwyższone crp po porodzie. Na usg brzuszka niby wyszła wada układu moczowego niby nie. Pediatra stwierdził, ze trzeba to skontrolować gdy dziecko skończy dwa miesiące. Tak więc zrobiłam. Wyszło coś nie tak. Mimo, ze wyniki ogólne jak i posiew moczu sa idealne. (Powtarzam je co dwa tygodnie i sa super, nie ma do czego się przyczepić) nefrolog zlecił badanie, cystografie. Podobno to ma wykazać czy mocz małego nie cofa się z powrotem. Czy wada jest do leczenia czy też go nie wymaga? Czy któraś z Was to przechodziła z dzieckiem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Na pewno do leczenia, może i operacyjnego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A wiesz coś więcej? Czy to tylko domysły?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość emilklilkaaaaaaa
Ja bylam z corka na cystografi jak miala 4 lata . Od kiedy poszla do przedszkola często miala zapalnie ukladu moczowego . Wysoka temp ok 40 stopni i zero innych objawów . Pediatra zleciła usg brzucha i wyszło ze cos jest nie tak . Pozniej wizyta u nefrologa i wysala nas na to badanie do szpitala . W sumie nie wykazało nic niepokającego . Podczas tego badanie mocz nie cofal sie mocz .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
co do leczenia to rzdko kiedy operuje sie cos takiego . Taka wade obserwuje sie i podaje specjalne zastrzyki . Wiec nie boj sie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Konieczne będzie leczenie w naprawdę dobrej klinice u znakomitego specjalisty. Ja z moim synkiem chodziłam do http://www.centrummalegodziecka.pl/ , zawsze mogliśmy liczyć na profesjonalną pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×