Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość tatrazcharaktereem

Wzieliśmy kredyt na mieszkanie

Polecane posty

Gość tatrazcharaktereem

przeprowadzamy się i zazynamy splacać od 01 kwietnia. No i w związku z tym musimy jakoś zacząć troszkę rozsądniej gospodarować. No, i byc może zdecydujemy sie na dziecko (odpadnie jakieś 15% dochodów). Od czego zacząc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To wszystko zależy jakie macie dochody i jaka ratę kredytu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tatraz charwkererem
rata będzie wynosić 650 zł, dochody 8000.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
daj spokoj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tatraz charwkererem
dać spokój ? ale czemu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
takie zarobki?//to mieszkanie dawno powinno byc kupione a nie na kredyt chybaz e od niedawna zarabiasz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tatraz charwkererem
Tak? Kupione? A jak sobie wyobrażasz kupno mieszkania za 500 tys z pensji 8 tys?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
"i byc może zdecydujemy sie na dziecko", "Od czego zacząc? " najprościej by było od współżycia:) Ubezpieczenie kredytu na wypadek utraty pracy to oczywiście podstawa. Dacie rade, dochodu zostaje ponad 7 tys spokojnie starczy to na życie w trojkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gdzie mieszkania kosztuja pół miliona i jaki to metraż? ja w 2.5 roku przy niższych dochodach miałam odłożone ok 150 tys. a z tego co piszesz praktycznie nie mieliście wkładu własnego przy zarobkach 8 tys :o ja bym wolała poczekać ze 3 lata, odłożyć maks co się da i wtedy kupić z dużym wkładem własnym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tatraz charwkererem
Warszawa, Misiu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość henk1
Jak się przeprowadzacie bo jest zapięte to i owo to najlepszy start jest :od dziecka,bo to ono was połączy dalszą miłością do działania.Dzidzia nieco potrzebuje !! więc lepiej ukochana dzidzia a dalej reszta:lampa,fotele,np,rower,auto,kajaki itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dokładnie no tekst gdzie takie mieszkania! w warszawie to ledwo małe mieszkanko za taka kasę, niestety, mieszkałam tam jakies 9 lat i nie ma zmiłuj, taniej nie znajdzie się i to nie gdzieś w centrum, bo zaraz będzie, że w centrum pewnie sobie kopiłaś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tatraz charwkererem
Planujemy dziecko. Nie wiemy, co to jakaś dzidzia? To lalka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jaki metraz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tatraz charwkererem
71 m, 3 pokoje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
kocham małe miasta, mieszkam w mieście 70tys mieszkańców i za taki metraż 3 pokoje po remoncie dałam 220 tys za gotówkę, a zarobki mamy wyższe i nie musze dojeżdżac do pracy godzine w korkach, współczuje :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
powiem ci że mogliście ten sam metraz ale 4 pokoje bo przy małym dziecku byłoby wam lepiej, a jak planujecie drugie to meiszkanie do kitu.... będziecie mieć sypialnię w salonie albo dzieci razem pokój :o nie wiem co gorsze :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tatraz charwkererem
Dziękuje za współczucie :) A tak coś na temat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tatraz charwkererem
Jakie drugie dziecko?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
od czego zacząć? od oszczędzania na sobie, czyli ciuchy, kosmetyczka,fryzjer, bo to spore i niepotrzebne koszty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Przepraszam czy tu biją ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
na jaka kwote wzieliscie kredyt? - jezeli moge zapytac:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
wzielismy kredyt na 4 miliony euro...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
650 ZŁ rata i 500 tys no to chyba na 100 lat kredyt wzięty. Ja mam 50 tys na 30 lat i rata wynosi 350 zł. Coś mi tu nie gra za mała rata

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja biore 300tys na 30 lat i rata 1600zl. Temat prowokacja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Przeciez temat to prowokacja. Taka rata przy kredycie 500tys... Jak ktos napisal albo na 100lat,ewentualnier rata w euro haha. Autorka tepa dzida nie obmyslila dobrze wszystkiego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
"gdzie mieszkania kosztuja pół miliona i jaki to metraż? " - np. na obrzeżach Krakowa. Właśnie koło mnie powstaje osiedle i z ciekawości zajrzałam jakie ceny: 65 m kwadratowych, 3 pokoje, 460 tysięcy. Dwupoziomowe 88 metrów, 4 pokoje, 536 tysięcy. Jeden pokój na parterze, 38 metrów - 250 tysięcy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
500 tyś za 71 m2 to niecałe 7100 za m2. Jak na warszawę to wcale nie jest dużo. Takie są stawki - a jeżeli ktoś nie wierzy to niech sprawdzi ile średnio m2 kosztuje. Autorka nie napisała ile kredytu wzięła, tylko ile mieszkanie kosztowało. Mogła równie dobrze wziąć 100 tys. na 30 lat. Ktoś wyzej napisał ze w 2,5 roku odłożył 150 tys. przy mniejszych dochodach. Chyba te dochody były mniejsze o parę zł bo żeby odłożyć 150tys. przez 30 miesięcy to trzeba odkładać przynajmniej 5 tys. miesiecznie - a za coś żyć trzeba. Nie wiem co ludzi dziwi, ze ktoś przy dochodach ok. 8 tys. bierze kredyt hipoteczny. My mamy łącznie trochę więcej, ale rata kredytu jest 4 x wyższa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A ja nie rozumiem tego jak ktoś pisze ze przy 71m, mogłoby być 4 pokoje bo tak przy dziecku wygodniej. Mogłyby być ale klitki, a przy jednym dziecku 3 pokoje w zupełności wystarczą. Nikt nie piszę, że autorka planuje 2 dziecko. A nawet jakby to mogą spać w salonie albo będą miały wspólny pokój- i wbrew pozorom obyłoby się podejrzewam bez kafeteryjnej traumy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A ja kupilam w Niemczech 75 m za 80000tys Euro /miasto75 000 tys mieszk./to u nas jest naprawde taniej jak u was ,kurcze jak wy tam zyjecie z czego? Z Kim nie rozmawiam to wszyscy biedni i malo zarabiaja wy chyba umiecie czarowac!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×