Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Załamałam się całkiem

Załamałam się. Słabo widoczna kość nosowa i przezierność 2,3mm!!!

Polecane posty

Gość Załamałam się całkiem

Mam 32 lata i jedno zdrowe dziecko. Wczoraj w 13t i 1 dniu robilam usg. Lekarz dlugo nie mogl znalezc kosci nosowej, ale w koncu wypatrzyl małą. Przeziernosc przy CRL 0,69 wynosi 2,3mm. Lekarz mnie wyslal na test Pappa. Jestem zalamana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Idz i zrob. Nie panikuj. Dziecko moze sie normalnie rozwijac. Jak chcesz to isz na usg jeszcze do innego gina.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
wiele jest podobnych przypadków na forum z happy endem nie ma co się jeszcze załamywać ja bym poszła do innego lekarza - ale naprawdę dobrego i nic nie mówiąc co powiedział pierwszy poczekała co ten powie no i testy też bym porobiła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
U mnie przezierność wyszła 2,1 i pani genetyk powiedziała, że wszystko jest dobrze. A ja mam 35 lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mnie pani ginekolog skierowala na badania do kliniki bo tez podobno mialam przeziernosc karkowa i to wyzsza niz ty ... A na lepszym sprzecie okazalo sie ze wszystko jest dobrze ... wiec nie ma co martwic sie na zapas .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
u mnie przezierność wynosiła 2,7. Wyniki testu Pappa wykazały że prawdopodobieństwo mutacji chromosomu 18 wynosi 1:215 - czyli ryzyko bardzo wysokie. Dziecko urodziło się zdrowe w dniu porodu miałam 37 lat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zalamalam sie calkiem
Bylam dzis na drugim usg u innego lekarza. Tutaj wyszlo CRL 73,4mm a NT 2,2mm. Ten lekarz tez mnie wyslal na Pappa. Boje sie. Zrobie to badanie, owszem, ale to czekanie na wynik mnie wykonczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ale test pappa nie da ci odpowiedz czy dziecko jest zdrowe czy nie. Amniopunkcja tylko taka odpowiedz ci by dała, twoje wartości mieszczą się w normie, na drugim badaniu kość nosowa była widoczna?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zalamalam sie calkiem
Tak, byla widoczna. Przeplywy tez ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wiec nie ma co się martwic, choć wiem ze chciałybyśmy idealne wyniki, jak każda matka spodziewająca się maluszka, ale norma jest do 2,5 wiec ty się w niej mieścisz i nie ma co panikować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
szkoda kasy na test pappa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Z synem zaszlam w ciaze majac 30 lat, przeziernosc na granicy normy , ni pamietam dokladni ale 2,4 lub 2,5. Urodzil sie zdrowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
może nie dokładnie na temat, ale u mnie dwa razy stwierdzono krótkie kości udowe u płodu, przypuszczeń i spekulacji było mnóstwo. Urodziłam dwoje zdrowych dzieci, które są wyższe niż przeciętnie. Napisałam to po to żebyś przestała się martwić, jak chcesz zrób badania nieinwazyjne,choć to wszystko statystyka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
U mnie kośc udowa też krótsza o tydzień niż inne wymiary

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
w moim przypadku te odchylenia dot. kości udowych wynosiły 3-4 tygodnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
CRL 73,4mm a NT 2,2mm. to bardzo dobry wynik. A z badań pappa to w ogóle powinni zrezygnować, ono nic nie daje, a zasiewa szereg wątpliwości i tylko straszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×