Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość tremble

zmiana mleka z nutramigen na inne

Polecane posty

Gość tremble

kochane napisczcie mi jak wy i kiedy zmienalyscie mleko nutramigen na inne zeby zobaczyc czy alergia ustala i jakie byly efekty lub ile wasze dziecko pilo to mleko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moja mała nie ma alergii a je nutramigen bo tak zalecił lekarz gdyż bardzo ulewała. I ma go jeść już do końca. Do póki nie zejdziemy z mm. Nie rozumiem po co chcesz zmieniać mleko? Tylko po to, żeby sprawdzić? Nie zmienia się dziecku mlek od tak sobie skoro to Mu odpowiada i dobrze się czuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bebilon pepti
U mnie synek pił bebilon pepti i przez chwile Nutramigen(ale to prawie to samo) więc przejście z Bebilonu Peptiwyglądało tak:( oczywiście po konsultacji z lekarzem) Najpierw z Bebilonu Pepti na Bebilon HA mieszanie 1 miarka Ha i pozostałe Pepti i tak przez kilka dni Później 2 miarki HA i reszta Pepti i znowu przez kilka dni i tak do momentu kiedy zostały miarki tylko HA. Potem tak samo wyglądała sytuacja przejścia z HA na normalny bebilon u nas sie sprawdziło więc polecam:) Żadnych bólów brzuszka czy problemów z kupką dzięki temu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tremble
ja tylo zapytalam nic jesze nie zmieniam a podpowiedzial mi lekarz ze okolo pol roku jak bede zmieniac na 2 moge spobowac podac bebilon pepti mala na nutramigenie malo przybiera alergii u niej juz nie widac a i mamy bardzo zly dostep do nutramigenu 1 w moim regionie braki wiec i tak zakupilam bebilon pepti lekarz kazal jak nie dostane nutramigenu narazie jeszcze mam nutra1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bebilon pepti
Endlessly- radziłąbym ci zmiane lekarza bo Nutramigen czy Bebilon Pepti powinno sie pić tylko wtedy gdy jest to konieczne i zmienić w miare jak to tylko będzie możliwe. poza tym to nie jest mleko tylko produkt mlekozastępczy i pierwsze słysze, ze Nutramigen stosuje się przy ulewaniu a nie jakieś mleko normalne tylko AR. To mleko stosuje się przy bardzo mocnych kolkach niedoborach wagi czy skazie białkowej. Może twój lekarz ma jakieś korzyści z tego, że przepisuje Nutramigen od firmy farmaceutycznej. A poza tym po co dziecku do 3 roku życia Nutramigen skoro dzieci ulewają przeważnie do około 6 miesiąca życia?? Naprawde sprawdź to jeszcze z innym lekarzem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To zależy też od pediatry. Zazwyczaj lekarze nie zalecają tak zmieniać mlek bo to nie jest zdrowe dla małego brzuszka. A nutramigen jest tym samym co pozostałe mm tylko z taką różnicą, że w normalnym mm białko jest wiązane aminokwasami, które rozpuszczają się w brzuszku a w nutramigenie te wiązania są już rozpuszczone i dlatego mleko jest łatwiej przyswajane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bebilon pepti
Zgadzam sie, że ulewanie jest objawem alergii, ale jednym z wielu. Nie traktuj mojej wypowiedzi jako ataku. Zgadzam sie również, że częste zmiany mleka nie są wskazane, ale podkreślam CZĘSTE a nie zmiana jedna czy dwie w jakimś odstępie czasu. Czasami po prostu trzeba. A jeśli chodzi o Nutramigen czy Bebilon Pepti to nie jest to tylko taka różnica jak napisałaś, ale widze z twojej wypowiedzi, że nie ma sensu ci tego tłumaczyć bo i tak wszystko wiesz najlepiej. Ale temat był nie o tym, więc może do niego wróćmy i nie zastanawiajmy sie nad wyższością jednego lekarza od drugiego. Ja polecam taką metodę jak napisałam wyżej. Jest to metoda i opinia klku różnych lekarz m.in pediatry, alergologa i gastrologa każdy z nich miał takie samo zdanie: Nie ma sensu katować dziecka Nutramigenem, czy Bebilonem Pepti czy jeśli wszystko jest już ok, a poza tym lepiej wprowadzać pełnowartościowe mm niż produkty mlekozastępcze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tremble
dziekuje za odpowiedzi pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agula8
moja bratanica piła bebilon pepti do 2 roku życia, pierwsze prowokacje bratowa robiła jednak nie mlekiem ale czymś bardziej przetworzonym-jogurtem, serkiem-jak objawy wracały to wycofywała produkt. Po ponad roku mała jadła już produkty mleczne ale samo mleko jeszcze ją uczulało więc nadal piła pepti, przy czym przez 3 m-ce dostawała probiotyk Latopic. Gdybym miała dawać mleko to chyba próbowałabym jakies mleko HA, ale najlepiej w zasadzie byłoby to ustalić z pediatrą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×