Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Dieta watrobowa przepisy

Polecane posty

Gość gość

Witam. Z racji mojej chorej wątroby muszę przejść na dietę. Z obiadami nie mam problemow bo bede jadla tylko duszone lub gotowane na parze i nic tłustego ale bardziej nie mam pomysłów na to, co jesc na sniadania i kolacje. Poki co na sniadanie jem platki kukurydziane z mlekiem, mimo ze nie znoszę wszelkich owsianek czy zup mlecznych wiec wciskam te platki w siebie na siłę. Za jajkami tez szczegolnie nie przepadam, jedynie zjem jajko gotowane w zupie. Moze ktos z Was byl lub jest na takiej diecie? Mozecie napisac co jecie na sniadania i kolacje? Z gory dziekuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nora69
Płatki kukurydziane to nie jest najlepszy pomysł ,to produkt wysoko przetworzony ,pełen chemii i bez wartości,wątrobie moze tylko zaszkodzić.Gdybyś jadła gotowane płatki zbożowe to ok. Możesz jeść jasne pieczywo z twarożkiem i miodem,miód bardzo korzystnie wpływa na wątrobę,dużo cytryn ,np.woda z miodem i sokiem z cytryny. Do bułek na śniadanie upiecz w folii pierś z kurczaka ,możesz zrobić chudy pasztet mięsno-warzywny,ja właśnie wczoraj zrobiłam,upiekłam też cukiniowy chleb choć ja mam taką dietę z innego powodu,mam Hashimoto ,ale to dobra dieta również dla wątrobowców,delikatna i niskokaloryczna. Możesz jeść również dżemy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A surowe warzywa i owoce?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nora69 a czy mozesz podac przepis na ten chleb cukiniowy? Bede wdzieczna :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No wlasnie u mnie po surowych warzywach nasilaja sie bole i inne efekty specjalne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nora69
Podaję ci przepis na chleb cukiniowy ,jest to również chleb bezglutenowy. Składniki na dwie keksówki: 60-70 dkg cukinii 5 jajek 1 szklanka mąki gryczanej ,ale może być każda inna 1 łyżka proszku do pieczenia 1 lekko kopiasta łyżeczka soli Wykonanie: Cukinię ścieramy do miski na tarce o grubych oczkach (lub szatkujemy za pomocą robota). Oddzielamy żółtka od białek ,żółtka dodajemy do cukinii a białka ubijamy na sztywną pianę. Dodajemy mąkę,sól i proszek do pieczenia ,dokładnie wszystko mieszamy a na koniec dodajemy ubitą pianę. Ciasto wykładamy do keksówek . Jeżeli używacie zwykłej keksówki, to wyłóżcie ją papierem do pieczenia. Jeśli pieczecie w silikonowej formie, chlebek bez problemu wyjdzie z niej. Rozgrzewamy piekarnik (funkcja góra-dół) do 180 stopni i pieczemy ok. 1-1.15 h, aż wierzch się zarumieni. Sprawdzamy drewnianym patyczkiem czy w środku chlebek jest suchy. Po upieczeniu wyciągamy ostrożnie chleb z formy i studzimy na kratce. Ja trzymam 1 chlebek w lodówce a drugi kroję na kromki i zamrażam ,później rozmrażam w tosterze i mam tosty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Super przepis i ja sobie skorzystam dziekujemy:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tu autorka. Dziękuje za przepis na chleb ;) Mam pytanie, czy cukinie odciskamy od nadmiaru sokow?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nora69
Przy tak startej cukinii nie ma żadnego soku a ciasto jest nawet dość suche ,ale po wymieszaniu z żółtkami a potem z pianą wszystko jest ok. A czemu masz problemy z wątrobą ,czyżby dopadła cię żółtaczka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wątrobowa
Tu autorka. Zmienilam nick zeby bylo wiadomo kiedy piszę :) Nie, na szczęście żółtaczki nie mialam ale sama rozwalilam sobie wątrobę kiepską dietą i alkoholem :( Moja wina. Do tego robiłam usg i wyszło, ze mam niewielkiego guza na wątrobie. Muszę zrobic tomografię, zeby sprawdzic co to dokładnie jest. Od kilku dni jak jem zdrowo i wszystko gotowane to czuję się zdecydowanie lepiej, dolegliwosci bolowe tak nie dokuczają, nie mam zaparć jak wcześniej i ogolnie lepiej sie czuję. Nagotowalam sobie zup i pomroziłam na zapas, pije zioła, łykam esentiale forte, dodatkowo ostropest plamisty i czekam na tomografię bo aż się boję co to za guz :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nora69
No to rzeczywiście sama sobie zafundowałaś te problemy ,ale spokojnie ,jeśli nawet trzeba będzie wyciąć część wątroby to nie wahaj się ,wątroba się zregeneruje a ty musisz zrezygnować z niektórych wątpliwych przyjemności ,ale aż tak piłaś? Ja bardzo lubię czasami napić się wina ,ale tak maksymalnie 2 kieliszki . Ja muszę też odżywiać się zdrowo,bo to Hashimoto wyskoczyło i do tego niektórych produktów nie mogę jeść np.papryki i pomidorów a papryka to moje ulubione warzywo. Dieta zawsze jest przykra,ale staram się urozmaicać ją. Kiedyś miałam żółtaczkę i też byłam na diecie ,ale niezbyt długo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wątrobowa
Zdarzało się, że po kilka piw 3 razy w tygodniu. Do tego jedzenie świnstw, fast foody, chipsy, duzo smażonego, ciężkiego i obowiązkowo 2 litry coli dziennie przez jakies 7 lat :o Mam za swoje. Teraz nawet nie mam ochoty na nic smazonego czy niezdrowego bo na samą mysl mnie brzuch boli. Rowniez choruję na tarczyce i mam Hashimoto ale nigdy mi doktorka nie powiedziala zebym jakas dietę trzymała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nora69
No tak ,te piwa nie miały takiego znaczenia jak ta cała reszta a zwłaszcza cocacola a mówisz,że jeszcze masz Hashi? Lekarz ci nie mówił nic o diecie a sama nie interesowałaś się?Nie można jeść warzyw psiankowatych czyli m.in.papryki i pomidorów oraz żółtego sera.Przy Hashi bardzo często towarzyszą inne horoby autoimmunologiczne czyli różne alergie np.na gluten,laktozę i dlatego lepiej nie jeść glutenu co ja właśnie robię i mam bardzo dobre wyniki badań. Ty oszczędzaj teraz wątrobę i rób szybko wszystkie badania aby było wiadomo co dalej i koniecznie daj znać co wyszło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja szukałam kateringu dietetycznego dla osób z nietolerancją laktory.... idealną dietę znalazłam w diet box-sie .... pyszne, smaczne dania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tonkawis
Może zapytaj specjalistę o odpowiedni jadłospis? Wejdź na edoktor24.pl i poproś o konsultację lekarza. Tam masz dietetyka klinicznego, podpowie ci w temacie diety dostosowanej do twoich dolegliwości i zdrowia. Masz też innych specjalistów, do wyboru i wiesz kogo pytasz. Takie zapytanie nie kosztuje dużo, a teraz możesz to zrobić nawet za darmo jak pobierzesz kod rabatowy z ich facebooka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×