Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość niemam pojecia

ile są ważne nauki przedmałżeńskie?

Polecane posty

Gość niemam pojecia

hej planuje ślub za jakies 2,5 roku a chcielismy nauki zrobic teraz ale nie wiem ile są ważne jesni mówią że całe życie inni że rok jak to jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja również przedwczoraj rozmawiałam z księdzem i nauki są ważne, że tak się wyrażę dożywotnio :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Magrat
Dokładnie, robisz raz na siebei i partnera i to już jest na zawsze, gorzej jak chcesz zmienić aprtnera, musicie robić jeszcze raz. Ważne są na zawsze dla danej pary wpisanej na certyfikacie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no no no no no no no
Nie dla danej pary tylko indywidualnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sssaczek
to zależy -czesem są ważne dla konkretnej osoby a czasem dla pary

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Magrat
Ja mam dla pary, bo z narzeczonym robiłam razem i powiedziano nam, że jest na daną parę. Jak się zmieni chłopa, albo chłop zmieni dziewczynę to nowa para musi robić od razu. Indywidualnie to nie wiem, może jakieś są jak się w szkole robiło? Tylko w sumie dziwnie, bo co potem facet np. ma chodzić sam? Myśmy mieli takie nauki weekendowe, pary się zjeżdżały i przez 3 dni mieszkały na tych naukach i współpracowały razem podczas nich, wiec absolutnie i babeczka i facet musieli być. Jak ktoś ma indywidualnie, to dziwnie trochę, bo potem musi chodzić jeszcze raz jak naprawde chce coś z tego wynieść. Były naprawdę fajnie prowadzone, z psychologiem i parami małżeńskimi ze stażem dłuższym i krótszym. Fajna sprawa. Acha, ja mówię o takich typowych, co para przed ślubem razem robi, jako para, a indywidualnie to nie wiem. Teraz idziemy jeszcze na spotkania do poradni małżeńskiej, też jako para. W czwartek pierwsze spotkanko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ona777
podnosze.. Czy ktos orientuje sie jak to jest naprawde z tymi naukami??Ile sa wazne??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Magrat
Ja się orientuję i już Ci napisalam. Są ważne na daną parę, która je wykonała do końca życia. Niesiesz dokument odbycia ich ksiedzu w parafii, gdzie jest ślub i tyle. Idźcie, zróbcie, zanieście dokument. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a powidzcie szczerze
czy znacie kogos, ktos sie czegosc na tych naukach nauczyl?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Magrat
Tak, ja się nauczyłam. Bylam na b. fajnych weekendowych, dowiedziałam sie dużo o moim narzeczonym, nawiasem mówiąc niewierzącym, któremu też się b. podobało. Byłam w listopadzie 2006, ślub mam w grudniu 2007, juz wszystko załatwione. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ona777
wlasnie, ze pare dni temu dostalam email od ksiedza, ktory mi napisal, ze z reguly chodza pary, ale jak partner nie moze, to moge przyjsc sama i tez bedzie wazne..niestety zapomnialam zapytac ile sa wazne, bo moi przyjaciele ( para) chodziliby tez a slub chca brac za jakies 2 lata..( my za rok)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kurs przedmalzenski/ nauki wazne sa caly czas . Ja mialam robione w szkole jakies 5 lat temu i będę je miala w dokumentacji do slubu za rok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×