Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

puszynka

Kiedy , siedzieć , kiedy stać , kiedy klęczeć w kosciele ?

Polecane posty

mam pytanko w przyszłym roku biorę ślub :) i mam pewne pytanie jak już będziemy siedziec przy oltarzu to skąd mam wiedziec kiedy sie stoi ? kiedy klęczy ? kiedy znowu moge usiąść? czy uczą tego na naukach przedmałżenskich ? bo byłam ostatnio na weselu takiej znajomej i widzialam ze ona za bardzo nie wiedzila co am robic byla lekko speszona i zmieszana :) no więc jak to z tym jest ?:) pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Na naukach przedmałżeńskim powinnaś się tego dowiedzieć,jednak sama możesz poruszyć ten temat z księdzem [chociaż napewno bedą próby itp.przysięgi małżeńskiej itp.] Wybierzcie się również w miare możlwości do kościoła a wtedy zaobserwujecie zachowanie ludzi podaczas mszy.... Nie przejmuj się bedzie dobrze ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki za dobre słowa :) nie przejmuje sie aczkolwiek obawiam sie chyba jak każda przyszła panna młoda :) chciałabym w tym dniu wypaść jak najlepiej dlatego chce mieć wszystko dopięte na ostatni guziczek :P pozdrawiam m:):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hehehehehehe
po co Ci slub koscielny skoro nawet nie wiesz kiedy sie kleczy a kiedy siedzi, a wiesz Ty wogole gdzie jest Oltarz i wejscie do kosciola? Boshhhhh kolejna ktora ze swego slubu robi szopke pokazowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dorotaaaa
zazwyczaj klęka się dwa razy pierwszy raz po Hosanna a drugi po Baranku Boży. wstaje się na Wierzę Boga, siada na jedno czytanie i kazanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość romus
Ja tez do kosciola chodze, ale z tym klekaniem i wstawaniem to wcale nie taka prosta sprawa, bo w kazdej diecezji inaczej...i czasem tez w parafiach to sie rozni. Najlepiej to zapytac ksiedza, ktoey Wam bedzie slubu udzielal, a jak jest spoko to podczas mszy tez Wam pomoze bo przez nerwy to kazdy moze sie pomylic. Glowa do gory:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzieki wszystkim za dobre słowa do slubu jeszcze rok ale ja już sie denrwuje :) pozatym tak jak mówicie z tym wstawaniem i klekaniem to wcale nie taki proste z nerwów ludzie rozne rzeczy robią : płaczą a przez to staje im klucha w gardle i nie potrafia nawet wypowiedziec w calosci przysięgi malzenskiej :) mialam tez kiedys taki przypadek :) wole wiedziec wczesniej co i jak zeby pozniej sobie oszczędzić obciachu :) pomimo ,że chodze do kosciola to rowniez gdyby nie ludzie stojący przedemną tez bym nie wiedziała kiedy usiąść i kleknąć :) i sądząc po zakłopotanych minach innych ludzi oni tez by nie wiedzieli :) ps : wiem gdzie jest ołtarz i wejscie do koscioła ! a gdybym nawet nie wiedziala to bym pewnie zapytała od tego jest to forum tu sie pyta innych i radzi sie ich jak sie ma jakis problem ! jak widzisz sam nie wiesz wielu podstawowych rzeczy i musze ci tłumaczyć od tego tu jestem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość angie1981
hej hej !!!!! aby uniknąć tego typu problemów i nie dac PLAMY zawsze patrz co robi ministrant, który zawsze jest na ślubie bo musi ,sorki za słowo "pomóc "księdzu i po kłopocie. Pozdrowienia i wszystkiego naj.... nie ma sie czym denerwowac, zreszta jak chcesz zapytaj sie księdza czy to dobry pomysł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dobrze mowi
ktos pod nickiem hehehehe Po co wam slub kocielny,skoro nie jestes praktykujaca katoliczka?Dla ludzi"co ludzie powiedza?" :-0 :-0 :-0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hanka24
Ale tu niektorzy ludzie sa czepialscy, co, zazdroscisz jej ze jest szczesliwa czy poprostu lewa noga wstalas/es???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z reguły nie reaguje na głupie czepanie sie ! ale tym razem postanowiłam ! nie robie szopki pokazowej ze swojego ślubu a to ,że nie wiem kiedy klęczeć a kiedy siedzieć o niczym nie swiadczy ! głupoty takie gadasz ze szkoda gadać ! ok w takim razie nie wezme ślubu a jak ktoś mnie zapyta czemu sie rozmyśliłam to powiem że dlatego bo nie wiem kiedy klęczeć a kiedy stać w kościele na mszy ! tu nie o to chodzi ,że bedzie obciach , czy co powie rodzina a raczej o to ,że chce w tym dniu wypaść jak najlepiej ! dlatego sie dopytuję , zreszta jak widzisz jest tu wielu ludzi którzy sami ni wiedzą jak sie zachować a pomimo to są katolikami ! ciekawa jestem czy tu gdyby nie ci wszyscy ludzie stojący przed toba na których sie zapewne wzorujesz też wiedziałąbyś co robić ( oczywiście jeśli jestes katoliczką ) bo jak nie jestes to po co sie wogóle udzielasz? ps: jak jestes taka wszystkowiedząca to co znajduje sie w lliście do św Jana ? , Pawła , Piotra ? kto był założycielem pierwszego kościoła katolickiego jako katoliczka powinnaś wiedziec takie rzeczy !! tylko badz uczciwa i nie szukaj w google tylko powiedz z pamięci !! i co dalej jestes taka mądra ? zatkało?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aha dziękuje wszytskim pozostałym za dobre rady a z tym ministrantem to super pomysł :):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kurwamac
narstępna pseudokatoliczka - przypominamy ze do cywila tez możesz sukienke wlożyć;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nastepna ? czyli rozumiem ,że ty też do nich należysz!!!!! ps: czytaj ze zrozumieniem co napisałam wyżej !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kurwamać
nastepna? nie rozumiem tego zakłamania no ale co tam to wolny kraj i klamać można;) ja niewierze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akurat nie o sukienke tu chodzi tym przejmuje sie nie tak bardzo jak innymi rzeczami !! skoro nie wierzysz to sie nie udzielaj !!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kurwamać
a to topik dla katolików? przepraszam dla pseudokatolików? skoro tak to przepraszam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mężatkaa
ja z narzeczonym mimo iz jestesmy osobami praktukującymi poprosiliśmy księdza, aby był wyrozumiały podczas mszy i zrozumiał nasz stres a w zwiazku z czym pomógł nam go zmiejszyć mówiąc słowa: proszę wstac, usiąść, uklęknąć. Ksiądz powiedział że nie ma takiego problemu i rzeczywiście wszystko mówił z czego byliśmy niezmiernie zadowoleni (domyslam się że niektórzy goście żadziej bywający w Kościele też) ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość WINNY
MNIE NIE UCZYLI. ALE MIELISMY FAJNEGO KSIEDZA KTORY POKAZYWAL CO ROBIC. POZDRAWIAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jeśłi chodzisz do
kościoła to będziesz wiedzieć kiedy co i jak gdyż wstawanie,sioadanie itd nie różźni sieod takiej normalnej mszy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×