Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość missstrawberry

Obrączki - jaki koszt

Polecane posty

Gość missstrawberry

powiedzcie mi, jak uwazacie ile kosztowałyby obrączki u złotnika . Mamy sporo złota, którego nie używamy i chcielibyśmy przetopić go na obrączki ( złoto jest bardzo dobrej jakości - sprowadzone kilkanaście lat temu z zagranicy). Więc generalnie w cenę wchodziłaby tylko robcizna. obrączki chcemy takie jak te: http://obraczki-slubne.pl/index.php?d1=133&d2=136&d3=-1&d4=0&id=152&p=0&x=0&p1=0&p2=0&session=prc0Yif4&k=0&dd=5&pp=1 Macie jakieś doświadczenia w tej kwestii?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ulllla
piekne, klasyczne , ponadczasowe...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Yoolie
Wlasnie w taki sposob przerobilismy z mezem nasze "stare" zloto na obraczki. Slub wzielismy 3 lata temu i wtedy doplata do obraczek wyniosla 400 zl, z tym ze obie sa z dodatkiem bialego zlota. Niestety po dwoch latach zgubilam obraczke i dorobilismy ja dla mnie placac juz 1000 zl za jedna, poniewaz cena zlota poszla do gory. Jedno jest pewne, zaoszczedzicie na tym pieniazki, a zlotnicy maja swoje sposoby, aby to noszone zloto "odnowic". Dodaja specjalne topniki i moga uzyskac rozna barwe zlota.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość missstrawberry
wiecie czego się obawiam? oszustwa. To złoto jest naprawdę dobrej jakości i z pewnościąm starczy go na dwie obrączki. Boje się że po pierwsze złotnik zrobi nam obrączki z gorszego złota a tamto zachowa albo ze stwiardzi że jego jakość jest taka sobie i trzeba więcej zapłacić. Jakoś nie mam do złotników zaufania. Co zrobić żeby miec pewność że nie przepłacam?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość my miesiac temu odebraliśmy
swoje obrączki,które zostały zrobione z naszego złota. Te które wybraliśmy kosztowały 900 zł,obrączki które oddaliśmy do przetopienia wazyły 23 g, te które chcieliśmy ważą 9 g, robocizna 450 zł, za obrączki zapłaciliśmy w złocie,mogliśmy także zabrać resztę złomu złota.Obrączki wyszły nam za darmo,oddano nam jeszcze 200 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czarna koala
obecnie stosowane jest złoto 15aratowe jako jubilerskie - ma ponoc najlepszą trwałości i twardość. złoto wyższej próby jest za miękkie do robenia przedmiotów docelowo wieloletnich. sprawdz jaką próbę ma złoto które macie. poszukaj w internecie przeliczników jubilerskich - dowiesz sie ilu gramom złota 14karatowego odpowiada złoto jakim dysponujecie. idziesz do jubilera, wybierasz obrączki - on je waży, dodaje 1-1,5 grama zlota "na straty" (bo jak później będzie złoto przetapiał to zawsze są staty) i już wiesz co i jak. u nas para obrączek z zakupieniem złotego złomu wyszła 1200zł. w Yesie - 3200. sama robocizna 550. ale wiem że w Poznaniu znajomym za mniej skomplikowane obrączki zaśpiewali 1100 robocizny, wiec to nie standard.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czarna koala
pomyłka w pierwszym zdaniu posta, chodzilo o 14karatowe złoto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wybralismy w sobote obraczki,zolte zloto prawie kalsyczne-2rowki wzdluz,przedzielone kreska przez srodek. 750zl za obie,grubosc 4mm,nie dawalismy zlota zadnego. w szczecinie.polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nam powiedziano u złotnika, że jak przyniesiemy 9 gramów zlota to np za obrączki dwie za 1500 zł zaplacimy 300-400 zł. Nie znam się na tym, więc napisalam Ci jak nam babka zaproponowała. Na pewno nie zdurniałam i nie kupię nigdy obrączek za 3-4 tyś.:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tez taki mam23
Mnie takie same zrobil znajomy zlotnik. Nie mialam swojego zlota i zaplacilam tylko 700zl. Sa piekne z grawerem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
W całkiem atrakcyjnych cenach zakupisz śliczne obrączki z oferty http://laru.pl - wiedziałam, żę muszę mieć coś z ich kolekcji, gdy zademonstrowała mi je koleżanka. Warto dodac, iz jest to w zupelnosci polska produkcja. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×